zorak

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b

Polecane posty

ansu    392

W tym roku gorczyca po przymrozkach myślałem, że zdechnie, ale tylko miejscami wyległa najwięcej urosła w listopadzie i ciekawe jak długo będzie rosła może do nowego roku :D. W przyszłym roku jak będzie mokro planuję w mieszance z facelją

thumb_Tutaj_w_przyszĹym_roku_bÄdÄ_rosĹy_buraki_cukrowe.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ochrona wód i gleb K01c płodozmian i jakie mogą być odstępstwa od planu rolnośrodowiskowego.

1 czy obowiązuje przestrzeganie prawidłowego doboru i następstwa roślin ?płodozmianu? czy dopuszcza się na części gruntów np. (20%) sianie wyłącznie pszenicy jarej i ozimej przeplatanej międzyplonami gorczycy (doradca wyklucza tłumacząc dobrą praktyką rolniczą, ale chyba ona płodozmianu nie dotyczy załącznik K!!??) (czy w ogóle plan rolnośrodowiskowy musi zawierać jakie rośliny siejemy w plonie głównym??)?

2 czy powierzchnia sianych poplonów może się zmniejszać w poszczególnych latach np. w pierwszym roku 10ha w następnym 8ha i tak w ostatnim piątym 2ha (doradca twierdzi, że w ostatnim roku realizacji programu powierzchnia sianych międzyplonów nie może być mniejsza niż w pierwszym, jakie rozporządzenie nie znalazłem??)?

3 czy działkę rolną będącą w planie rolnośrodowiskowym można podzielić np. na dwie części w przypadku przemarznięcia rzepaku ozimego na jej części i obsiania zbożem jarym i we wniosku o przyznanie płatności podać jako dwie działki rolne czy wymaga to zmiany planu (bo litery oznaczające działki rolne i wielkość we wniosku nie będą się zgadzały z planem??) ?

4 jakie mogą być odstępstwa w realizacji planu rolnośrodowiskowego czy w przypadku zmiany umów kontraktacyjnych redukcji kwot lub opłacalności upraw można zmienić rośliny w plonie głównym na inne niż deklarowane w planie rolnośrodowiskowym, lub nieznaczne zwiększać i zmniejszać wielkości międzyplonów do deklarowanych z zachowaniem minimum 1ha międzyplonów ponad 33% pod okrywą oraz realizacji programu na niezmienionej powierzchni czy wymaga to zmiany planu, jakie ewentualne kary (załącznik nr 5 wysokość zmniejszeń oraz Dz. U. Nr 75 Poz. 521 paragraf 17 z dnia 25 kwietnia 2006 wstrzymanie i zwrot to nic konkretnego nie przewidziano chyba??)?

5 czy dopuszcza się wapnowanie po zbiorze plonu głównego na podstawie analiz przed międzyplon? (chyba raczej nie??)

6 co tak naprawdę jakie rodzaje działania wpisać tabela A kolumna 6 w Rejestrze działalności rolnośrodowiskowej powinny się znaleźć czy jak w instrukcji tylko

-siew międzyplonu

?wyjątkowe nawożenie obornikiem

?przyoranie wsiewek (a to nie są wiosenne zabiegi??)

-wiosenne zabiegi (jakie?? a letnie i jesienne nie??)

może jeszcze nawożenie i ochrona plonu głównego jak sugerują doradcy i zabiegi typu siew plonu głównego koszenie wykopki orka bronowanie też trzeba wpisywać??

 

Przepraszam za te ?(??)? ale to się chyba zaczyna robić trochę bez sensu z tą interpretacją?? Wiec to w nawiasach proszę traktować dowolnie.

 

Pozdrawiam :) Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Pewnie u tej samej osoby robiłeś co ja ;)

 

odnośnie  2  z tego co mi powiedziano to ma być  w 5 roku tyle samo co w 1 albo więcej

 

odnośnie 3  podzielić niby nie można  nie wiem jak to jest z wymarznieciem  ???

 

odnośnie 5  jak nikt nie zobaczy że wapnujesz  to można  , ja  będe kosił na wiosne żyto na kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Dla mnie robili pan R? i pani A?

Mam ustawy poprawki nawet przeczytałem i znaczni to odbiega od tego, co mówią doradcy, którzy są bardziej restrykcyjni np. dobra praktyka rolnicza załącznik K gdzie?? jest mowa o płodozmianie?? może w rolnictwie zrównoważonym!!

Co powinien zawierać plan ???§ 7. W przypadku realizacji pakietu ochrona gleb i wód, plan działalności rolno-środowiskowej, oprócz informacji ogólnych wymienionych w § 2, zawiera następujące informacje szczegółowe:

1) wskazanie zadań realizowanych w ramach pakietu;

2) planowane uprawy wsiewek poplonowych i międzyplonów w okresie realizacji programu rolno-środowiskowego, zgodnie z tabelą stanowiącą załącznik nr 12 do rozporządzenia.

Pytałem w ARIMR dla nich nie ma problemu jak na połowie zasieje coś innego, bo wymarzło byle we wniosku o dopłaty rolnosrodowiskowe i bezpośrednie to wpisać ale ODR ma problem bo w Exceu literki nie będą się zgadzały. Wystosowałem oficjalne zapytanie do Centrum Doradztwa Rolniczego ciekawe, co odpowiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Myśle że chcą żeby agencja nie miała się do czego przyczepić 

 

przeleciałem ten zał. K i nioby nie ma nic o płodozmianie  ja może będe na 1 działce siał na 2 rok burak po buraku  ale jej nie mam w programie

 

 

Ciekawe co ci odpowiedzą  ;)

 

Te same osoby i mi robiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
ja tez złożyłem o poplony zaaczyna od przyszłego roku. pomoga ograniczyc mi ilość oranych hektarów zmniejszy sie ilość zurzytego paliwa. poprawi sie bilans materi organicznej na moich piaskach to ważne. bede siał gorczyce kosem z nadbudowanym siewnikiem do poplonów. co o nawożenia bede nawoził ja polidapem(fosforan amonu) troszke azotu pojdze pod gorczyce żeby lepsze urosła i odrazu sobie fosfor wysieje pod jare zboża. w przyszłym roku sieje 45ha poplonów

cześć luk.Powiedz mi,proszę jaki masz siewnik poplonów i jakiej szerokości KOS.

zjakim ciągnikiem współpracuje.

U mnie był MTZ-82+KOS 2.1m+Kutno,ale podnośnik siadał.Teraz wymieniłem ciągnik.

W którym miejscu na agregacie montujesz siewnik?

Czy są zdjęcia na ten temat na AF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Jak u was z kasą za poplony ?? Termin płatności upłynął z końcem lutego a kasy jak nie ma tak nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja dostałem pod koniec stycznia, razem z dopłatami. Aż się zdziwiłem. Bo poprzednie to na koniec czerwca wpłynęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Mam pytanie czy jeśli wejdzie się w programy poplonowe to nie wolno siać nawozów mineralnych, wapna i stosować oprysków?


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to są poplony a nie gospodarstwo ekologiczne. Wapno to i w ekologicznym można bo to jest nawóz naturalny.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Gdzieś to przeczytałem, ale od razu wydało mi się to podejrzane, bo bez chemi to plonik cieniutki. Pozdrawiam


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

co będzie po gorczycy???będziesz orał na wiosne???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli podorywka w zupełności wystarczy...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

niewiem czy w dobrym miescu ale zapytam:D

 

 

kiedy bendzie mozna skladac podania o doplaty do polonow? i czy to jest relizowane przez PROW na lata 2007-13


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Pnowie to jak miał bym ten pakiet z poplonami to można stosować nawozy mineralne czy tylko organiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Przy samych poplonach można stosować wszystkie nawozy(chyba że poplony siejesz bo masz ekologiczne).

 

 

Wnioski to pewnie na wiosnę. Tylko najpierw trzeba sobie zrobić program pięcioletni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

czyli jesli bym skaldal to na 5 lat?? mozna w tym czasie powiekszyc ilosc arealu poplonu ?

 

powiedz mi cos na ten temat ;)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Bo trzeba z nimi podpisać umowę na 5 lat. Areał możesz powiększać. Ale zmniejszać to już nie bardzo( Chodzi o areał wszystkich pól a nie powierzchni samych poplonów.) Jeśli dobrze pamiętam to 66% ziemi ornej musi być pokryte jakimiś roślinami na zimę. Od końca września do 1 marca nie wolno nic robić na polach obsianych poplonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Dostał ktoś decyzję o przyznaniu dopłaty za 2007 ?

My jeszcze nie, ale czekamy.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj