Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b

76 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 20 październik 2006 - 15:25

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b My w tym roku sieliśmy lejem od nawozu. Idealnie wyszło 25kg/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Dzisiaj, 21:54
  •  

#22 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 22 listopad 2006 - 19:21

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Ja składałem wniosek w tym roku  i przyszła mi decyzja z naliczona kasą  to kiedy zapłacą w tym roku czy w następnym ???

#23 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 22 listopad 2006 - 19:42

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Domnie też przyszła juz decyzja 8) . Ale koleś w agencji mówił że mało prawdopodobne jest aby kasa też tak szybko wpłynęła :- . W zeszłym roku kase dostałem dopiero w czerwcu

#24 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 22 listopad 2006 - 20:19

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b a od kiedy jesteś w programie od tamtego roku ?

#25 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 23 listopad 2006 - 07:41

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Od tamtego. Teraz to właśnie drugi raz dostane kase.

#26 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 23 listopad 2006 - 19:19

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b To spoko jakby już teraz dali mi jakąś kase  :P

#27 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 20:37

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b W tym roku gorczyca po przymrozkach myślałem, że zdechnie, ale tylko miejscami wyległa najwięcej urosła w listopadzie i ciekawe jak długo będzie rosła może do nowego roku :D. W przyszłym roku jak będzie mokro planuję w mieszance z facelją
Dodany obrazek

#28 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 16:03

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Ochrona wód i gleb K01c płodozmian i jakie mogą być odstępstwa od planu rolnośrodowiskowego.
1 czy obowiązuje przestrzeganie prawidłowego doboru i następstwa roślin ?płodozmianu? czy dopuszcza się na części gruntów np. (20%) sianie wyłącznie pszenicy jarej i ozimej przeplatanej międzyplonami gorczycy (doradca wyklucza tłumacząc dobrą praktyką rolniczą, ale chyba ona płodozmianu nie dotyczy załącznik K!!??) (czy w ogóle plan rolnośrodowiskowy musi zawierać jakie rośliny siejemy w plonie głównym??)?
2 czy powierzchnia sianych poplonów może się zmniejszać w poszczególnych latach np. w pierwszym roku 10ha w następnym 8ha i tak w ostatnim piątym 2ha (doradca twierdzi, że w ostatnim roku realizacji programu powierzchnia sianych międzyplonów nie może być mniejsza niż w pierwszym, jakie rozporządzenie nie znalazłem??)?
3 czy działkę rolną będącą w planie rolnośrodowiskowym można podzielić np. na dwie części w przypadku przemarznięcia rzepaku ozimego na jej części i obsiania zbożem jarym i we wniosku o przyznanie płatności podać jako dwie działki rolne czy wymaga to zmiany planu (bo litery oznaczające działki rolne i wielkość we wniosku nie będą się zgadzały z planem??) ?
4 jakie mogą być odstępstwa w realizacji planu rolnośrodowiskowego czy w przypadku zmiany umów kontraktacyjnych redukcji kwot lub opłacalności upraw można zmienić rośliny w plonie głównym na inne niż deklarowane w planie rolnośrodowiskowym, lub nieznaczne zwiększać i zmniejszać wielkości międzyplonów do deklarowanych z zachowaniem minimum 1ha międzyplonów ponad 33% pod okrywą oraz realizacji programu na niezmienionej powierzchni czy wymaga to zmiany planu, jakie ewentualne kary (załącznik nr 5 wysokość zmniejszeń oraz Dz. U. Nr 75 Poz. 521 paragraf 17 z dnia 25 kwietnia 2006 wstrzymanie i zwrot to nic konkretnego nie przewidziano chyba??)?
5 czy dopuszcza się wapnowanie po zbiorze plonu głównego na podstawie analiz przed międzyplon? (chyba raczej nie??)
6 co tak naprawdę jakie rodzaje działania wpisać tabela A kolumna 6 w Rejestrze działalności rolnośrodowiskowej powinny się znaleźć czy jak w instrukcji tylko
-siew międzyplonu
?wyjątkowe nawożenie obornikiem
?przyoranie wsiewek (a to nie są wiosenne zabiegi??)
-wiosenne zabiegi (jakie?? a letnie i jesienne nie??)
może jeszcze nawożenie i ochrona plonu głównego jak sugerują doradcy i zabiegi typu siew plonu głównego koszenie wykopki orka bronowanie też trzeba wpisywać??

Przepraszam za te ?(??)? ale to się chyba zaczyna robić trochę bez sensu z tą interpretacją?? Wiec to w nawiasach proszę traktować dowolnie.

Pozdrawiam :) Andrzej

#29 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 20:10

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Pewnie u tej samej osoby robiłeś co ja ;)

odnośnie  2  z tego co mi powiedziano to ma być  w 5 roku tyle samo co w 1 albo więcej

odnośnie 3  podzielić niby nie można  nie wiem jak to jest z wymarznieciem  ???

odnośnie 5  jak nikt nie zobaczy że wapnujesz  to można  , ja  będe kosił na wiosne żyto na kiszonke

#30 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 22:14

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Dla mnie robili pan R? i pani A?
Mam ustawy poprawki nawet przeczytałem i znaczni to odbiega od tego, co mówią doradcy, którzy są bardziej restrykcyjni np. dobra praktyka rolnicza załącznik K gdzie?? jest mowa o płodozmianie?? może w rolnictwie zrównoważonym!!
Co powinien zawierać plan ???§ 7. W przypadku realizacji pakietu ochrona gleb i wód, plan działalności rolno-środowiskowej, oprócz informacji ogólnych wymienionych w § 2, zawiera następujące informacje szczegółowe:
1) wskazanie zadań realizowanych w ramach pakietu;
2) planowane uprawy wsiewek poplonowych i międzyplonów w okresie realizacji programu rolno-środowiskowego, zgodnie z tabelą stanowiącą załącznik nr 12 do rozporządzenia.

Pytałem w ARIMR dla nich nie ma problemu jak na połowie zasieje coś innego, bo wymarzło byle we wniosku o dopłaty rolnosrodowiskowe i bezpośrednie to wpisać ale ODR ma problem bo w Exceu literki nie będą się zgadzały. Wystosowałem oficjalne zapytanie do Centrum Doradztwa Rolniczego ciekawe, co odpowiedzą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 27 grudzień 2006 - 22:42

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Myśle że chcą żeby agencja nie miała się do czego przyczepić 

przeleciałem ten zał. K i nioby nie ma nic o płodozmianie  ja może będe na 1 działce siał na 2 rok burak po buraku  ale jej nie mam w programie

Ciekawe co ci odpowiedzą  ;)

Te same osoby i mi robiły

#32 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 luty 2007 - 09:46

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b

ja tez złożyłem o poplony zaaczyna od przyszłego roku. pomoga ograniczyc mi ilość oranych hektarów zmniejszy sie ilość zurzytego paliwa. poprawi sie bilans materi organicznej na moich piaskach to ważne. bede siał gorczyce kosem z nadbudowanym siewnikiem do poplonów. co o nawożenia bede nawoził ja polidapem(fosforan amonu) troszke azotu pojdze pod gorczyce żeby lepsze urosła i odrazu sobie fosfor wysieje pod jare zboża. w przyszłym roku sieje 45ha poplonów

cześć luk.Powiedz mi,proszę jaki masz siewnik poplonów i jakiej szerokości KOS.
zjakim ciągnikiem współpracuje.
U mnie był MTZ-82+KOS 2.1m+Kutno,ale podnośnik siadał.Teraz wymieniłem ciągnik.
W którym miejscu na agregacie montujesz siewnik?
Czy są zdjęcia na ten temat na AF?

#33 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 28 marzec 2007 - 09:36

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Jak u was z kasą za poplony ?? Termin płatności upłynął z końcem lutego a kasy jak nie ma tak nie ma ;)

#34 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 29 marzec 2007 - 06:48

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Ja dostałem pod koniec stycznia, razem z dopłatami. Aż się zdziwiłem. Bo poprzednie to na koniec czerwca wpłynęły.

#35 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 19:48

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Mam pytanie czy jeśli wejdzie się w programy poplonowe to nie wolno siać nawozów mineralnych, wapna i stosować oprysków?
a

#36 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 19:58

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b to są poplony a nie gospodarstwo ekologiczne. Wapno to i w ekologicznym można bo to jest nawóz naturalny.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#37 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 19:59

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Kto ci takich głupot nagadał?

#38 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 16 lipiec 2007 - 08:13

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Gdzieś to przeczytałem, ale od razu wydało mi się to podejrzane, bo bez chemi to plonik cieniutki. Pozdrawiam
a

#39 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 20:29

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b Mam zamiar posiać gorczycę,na jaką głębokośc wykonać orkę? Są to ziemie lekkie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 21:08

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b co będzie po gorczycy???będziesz orał na wiosne???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!