atlas22

ladowacz bel

Polecane posty

atlas22    0

Witam chcial bym zrobic na ten rok cos takiego, troche zelaztwa lezy wiec wyjdzie tanio a za rok moze dwa.... cos lepszego sie pomysli, pytam czy ktos ma bo przydaly by mi sie jakies wymiary, zdjecia itp

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

jest na AF troche zdjec tego i opisów, poszukaj :D

dobry pomysł, sa filmy na YT z tym, ale lepiej jakby tam na koncu zrobić siłownik dwustronny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Miałem takie coś kiedyś. Koszt wyszedl ok 300zł a sprzedaliśmy sąsiadowi za 500zł po tym jak kupiliśmy ładowacz czołowy. Dobra sprawa do słomy i siana, do sianokiszonki juz się nie nadaje. Po całym dniu pracy z tym sprzętem nie można ruszyć głową ;] ale to szczegół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

sianokiszonki nie belujemy wiec nie ma problemu ;) kupil bym cos ale wole uzbierac troche kasy i kupic tura czy cos ale w tym roku trzeba by miec cos swojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 kolego  a z jakim ciągnikiem ma pracowac ładowacz . ?? do siana i słomy będzie dobry amozesz go jeszczezamontować na przodek kiedyś widziałem 

 

http://www.allegro.pl/item1090294509_ladowacz_do_bel_slomy_i_siana_tur_podnosnik.html

 

 

http://www.allegro.pl/item1101876211_ladowacz_do_bel_slomy_i_siana.html

 

http://www.allegro.pl/item1098151809_ladowacz_do_bel_nie_tur.html

 

http://www.allegro.pl/item1110057509_tur_ladowacz_ladowarka_chwytak_do_bel.html

 

 Myśle,że aukcje się przydadzą . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

jakim ciagnikiem ? no to ursus c330 jak nie on to c355 nic wiekszego chyba nie potrzeba zapinac a ja wlasnie wachalem sie nad tym z silownikiem, link 1,2,3 i zrezygnowalem chociaz byl by pewnie lepszy ale wlasnie o taki jak ten ostatni mi chodzi, bez silownika, prosty i juz, zrobilem pierwsze testy ale bez zadnego ustawiania i spawania, wszystko tylko przylozone. Wykorzystam zaczep od kopaczki elewatorowej i cos co uniesie balota plus widly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 No z słownikiem byłby dużo lepszy ale skoro Ci taki wystarczy a i tak na tura zbierasz to po co sie w koszty wpędzać jak zrobisz to sie pochwal :-)  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

no mam nadzieje ze zrobie :D jak nie to deski bede kulac na przyczepy ;) nie no zartuje, to nikt chyba nie ma tych wymiarow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

kupiłem ładowacz do bel niby jest oraid ale wybiera mi olej jak podnosze do góry to mi olej wylatuje przez górny otwór w siłowniku co może być tego powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Witam kolegów. Planuje zrobić ładowacz lecz w domu jest spór i grubość rury.

Wg mnie 3 - 4mm ścianki wystarczy na rurze długości 3m aby podnieść słomę czy siano 120x150. A może nawet tonę wytrzyma? Sianokiszonka ok 700kg.

Jednak jestem przekonywany że lepiej dać rurę grubościenną o ściance 10mm i średnicy całkowitej 80mm.

Więc jakie macie te ładowacze. Bo chce zrobić z rury ok 120mm x 4mm a tato 80mmx10mm

Czekam na opinie i podzielenie się doświadczeniami w budowie tego urządzenia

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
    • Przez Bartekk1919
      Ładowarka Merlo p40.7 CD rok 2010
      Witam , proszę o pomoc od czego jest ten biały zbiornik ukazany na zdjęciu, co za płyn się tam wlewa. Zbiornik ten umieszczony jest pod ramieniem i kabiną


    • Przez Mati122
      Witam mam problem z moją ładowarką teleskopową JCB 525-60 2020r mianowicie po odpaleniu i przejechaniu kawałka trzyma hamulec w przednim moście może ktoś miał podobny przypadek ? 
    • Przez pawelos79
      Witam.Chcialem zasiegnąc opini o ładowaczach producenta Agro-Tur z Józefowa.Ma,a moze miał ktos z nimi stycznosc i potrafi cos o nich powiedziec.W miare to solidne czy plastelina?Zastanawiam sie nad zwykłym turem bez ramki a maja w ofercie taki ładowacz z siłownikami dwustronnymi,gdzie za wolmet   musialbym dopłacic.Ktos cos?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj