Skocz do zawartości

Zdjęcie

nie opuszcza podnośnik MF3060

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share cinek3060

cinek3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 luty 2011 - 07:50

nie opuszcza podnośnik MF3060

a wspomaganie ,półbiegi ,blokada mostów i załąnczanie przedniego napędu działa ? bo jeśli nie to zaczął bym od pomiarów ciśnienia i czy palą się jakieś kontrolki po zapaleniu ciągnika

Wszystko to działa a po zapaleniu ciągnika pali się kontrolka od oleju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nie opuszcza podnośnik MF3060 Dzisiaj, 08:11
  •  

#22 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 luty 2011 - 08:03

nie opuszcza podnośnik MF3060 Widać że do blokady, półbiegu i napędu masz zrobione obejścia i komputer ich nie odłącza (a powinien po zapaleniu się kontrolki od ciśnienia oleju). Ja bym najpierw wyeliminował przyczynę niskiego ciśnienia czyli zapewne pompa lub czujnik(lecz ten rzadziej pada).

#23 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 27 luty 2011 - 09:40

nie opuszcza podnośnik MF3060 Jeśli ma obejścia to do wszystkiego, nie tylko do tych 3 rzeczy ;)

Edytowany przez Bartek72511, 27 luty 2011 - 09:41.

#24 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 luty 2011 - 10:38

nie opuszcza podnośnik MF3060 Czemu niby ? Znam przypadek u nas gdzie koleś na przedni napęd zrobił sobie obejście i jakoś to działa a resztę ma pod autotronic.

#25 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:04

nie opuszcza podnośnik MF3060 Mechanicy z którymi rozmawiałem, którzy się tym zajmują powiedzieli że zrobienie obejścia na jedno jest bez sensu. Zresztą każde obejście jest bez sensu i trzeba je naprawić jak najszybciej bo nie jest bezpieczne w użytkowaniu.

#26 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 luty 2011 - 15:28

nie opuszcza podnośnik MF3060 Oczywiście że jest to bez sensu bo prędzej czy później i tak będziemy musieli zapłacić za już zepsuty panel autotronic to jeszcze naprawę danego podzespołu, na przykład nie warto robić obejścia na WOM gdyż komputer odpowiada za jego miękki start.

#27 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 27 luty 2011 - 18:54

nie opuszcza podnośnik MF3060 nie warto robić obejście na cokolwiek, wcześniej czy później coś ulegnie awarii, czy to będzie przedni napęd czy blokada. Jak ktoś jest w stanie wydać 40 tysięcy na ciągnik to 2000 na naprawę komputera( bo tyle właśnie kosztuje regeneracja) chyba też znajdzie.

#28 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 27 luty 2011 - 21:22

nie opuszcza podnośnik MF3060 Pytanie powinno brzmieć. Czy on wogóle ma ten sterownik we wnęce pod kabiną? Jeżeli padłoby ciśnienie na sterowaniu skrzynią pierwszy objaw to ciągnik z załączonym przełożeniem na żółwiu bez możliwości zmiany na zająca.

#29 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 27 luty 2011 - 22:12

nie opuszcza podnośnik MF3060 Najlepiej niech sprawdzi czy po przekroczeniu 15 km/h wyłaczy u się przedni napęd, czy jadąc powyżej 5 km/h i wciskając hamulec zapali się kontrolka od przedniego napędu, czy jak masz włączoną blokadę i wciśniesz hamulec to się rozłączy, czy jak blokada jest włączona to jak włączysz podnoszenie to powinna się wyłączyć a jak dasz na neutralną lub opuszczanie to się włączyć powinna;) sprawdź to i napisz efekty, wtedy bedzie wiadomo wstępnie czy komputer jest i czy dobrze działa, albo po prostu odkręć osłonę i zobacz. ;)

#30 Share plecy2

plecy2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:33

nie opuszcza podnośnik MF3060 Witam mam mf 3095 i nie działa mi podnośnik zółw zając blokada włączanie wyłaczanie przedniego napędu co może byc nie tak jak by ktoś mógł mi po mudz bardzo bym był wdzięczny

i chciał bym zaznaczyć iż nie swieca sie zadne kontrolki na desce rozdzielczej po odpaleniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 20:33

nie opuszcza podnośnik MF3060 @plecy2 Na forum to wszystko było wałkowane 100 razy wystarczy siąść i trochę poczytać.

#32 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektronika, Maszyny, Informatyka

Napisany 01 marzec 2011 - 20:47

nie opuszcza podnośnik MF3060 No niby tak ale wersje bez sterownika (Autotronik) też były robione;) Nawet schemat macie w instrukcji napraw jak to ma wyglądać oryginalnie bez autotronic;)
Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

#33 Share jurek1

jurek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 20:16

nie opuszcza podnośnik MF3060 Panowie co to za zagadka?: w panelu EHR w HITCH-TRONICU,do przekaźnika załączającego EHR dochodzi 8,5V co powoduje brzęczenie przekaźnika i nie załącza mi EHR??????

i tu pojawia się ptanie: GDZIE PODZIEWA SIĘ PRĄD O NAPIĘCIU 3,5V?????????

#34 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 22:03

nie opuszcza podnośnik MF3060 Tez mam problem z EHR :( niestety nie otrzymałem pomocy :( @jurek1 a mógłbyś mi podać jak jest połączenie w kostce którą łączy się z EHR, U mnie dochodzi 5 kabli a wychodzi tylko 4 i jest brak prądu z akumulatora ,a z alternatora na kablu fioletowym jest prąd.

Edytowany przez nasil90, 02 marzec 2011 - 22:25.
Cytowanie posta

#35 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektronika, Maszyny, Informatyka

Napisany 03 marzec 2011 - 09:51

nie opuszcza podnośnik MF3060 Jak dochodzi 8,5 to się gubi prawie 6V a nie 3,5:P Napięcie na uruchomionym silniku z sprawnym ładowaniem to 14,4 teoretycznie;) A jak ktoś chce schemat EHR to http://mf.gustlik.2ap.pl tam macie wszystko co wam trzeba;) A temu co nie świecą kontrolki - sprawdź bezpieczniki;) Takie pytanie EHR się też nie działa jak nie ma ciśnienie w gałęzi 17bar? Bo u mnie ma to w głębokim poszanowaniu tylko że mam ostro kable tam pocięte wiec może tak nie ma być;) Nie działa jak się używa hydrauliki zewnętrznej podnośnik albo jak coś w rozdzielaczu chwyci;) NO albo może się zaciąć zawór zabezpieczający (mało prawdopodobne) a jak nie działa nic to chyba ścięty klin na pompie albo jakaś inna ciekawa przyczyna;) blokada i ogólnie skrzynia, wspomaganie mają inną sekcje pompy niż Podnośnik,hydraulika zewnętrzna,hamulec przyczep. Filtr jest wspólny bo jest na ssaniu pompy;) Może być też za mało oleju - też się zdarza jak wszystko nie działa;)

Edytowany przez Gustlikus, 03 marzec 2011 - 09:53.

Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

#36 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 14:12

nie opuszcza podnośnik MF3060 @ Gustlikus już prawie wszystko skopiowałem co dotyczy EHR i zasilania , Czekam na elektronika bo ja już się załamuje :( Wszystko działa oprócz podnośnika EHR nawet nie mrugnie :(, elektrozawory po wciśnięciu ręcznie działają a sterowanie z błotnika i z EHR nie działa :( Bezpieczniki są sprawdzone wszystkie wsuwki i połączenia sprawdzone i nie DZIALA:(

#37 Share dabaz

dabaz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:56

nie opuszcza podnośnik MF3060 @Zbigk a kable te co na plusowej klemie są dokręcone sprawdziłeś? Wyczyść tą śrubkę i dokręć. Może stycznik w panelu EHR się zepsuł.

#38 Share cinek3060

cinek3060

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 17:20

nie opuszcza podnośnik MF3060 Jak wyżej pisałem że nie działa mi podnośnik i napęd WOM. Podnośnik już działa. Przyczyną był włącznik. A może ktoś wie czemu nie działa WOM?

#39 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 712 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 17:56

nie opuszcza podnośnik MF3060 Jeżeli swieci się kontrolka od ciśnienia to oczywiste jest że WOM nie działa. Tak ma być. Ja bym się raczej martwił dlaczego ta kontrolka się świeci i dlaczego działa napęd i blokada. Przy świecącej się kontrolce od cisnienia nie powinny. Coś mi się wydaje że masz tam troche namieszane w instalacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 17 marzec 2011 - 01:01

nie opuszcza podnośnik MF3060 Jesli jest problem z ehr i nie działa na błotnikach to problem jest z zasniedziałą wtyczką oraz trzeba rozebrać włączniki od ehr i przeczyścic z kurzu. Ja tak zrobiłem u mnie działa.