Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem ze wspomaganiem i hamulcami 103.14 POMÓŻCIE!!!

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 19:31

Problem ze wspomaganiem i hamulcami 103.14 POMÓŻCIE!!! Witam. Niedawno kupilem Renault 103.14 silnik MWM 93 KM na turbinie rok 1989 sprowadzony z Niemiec. Mam problem z hamulcami gdyz hamulec dziala tylko na jedno kolo. Widac pod kabina ze sa tam jakies pompy czy cos takiego, czy jedna z nich jest zepsuta? bo kapie z niej plyn, a jak ciagnik stoi i nacisne hamulec to cos z przodu buczy tak jakby sie cos zalaczalo. Druga sprawa to wspomaganie. Na niskich obrotach bardzo ciezko kierownica chodzi a jak sie przygazuje to juz jest lepiej. Orientuje sie ktos jakie tego moga byc przyczyny? bardzo prosze o wypowiedz osob ktore moga wiedziec co tu jest nie tak. Z gory dziekuje za odpowiedzi ;-) pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem ze wspomaganiem i hamulcami 103.14 POMÓŻCIE!!! Dzisiaj, 22:10
  •  

#2 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 20:23

Problem ze wspomaganiem i hamulcami 103.14 POMÓŻCIE!!! Jak wielu z nas kupiłeś używany traktor i niestety mechanik i sprzedawca trochę na Tobie zarobi.Najprawdopodobniej masz do wymiany cylinderek hamulcowy i orbitrol .

#3 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 06:08

Jak wielu z nas kupiłeś używany traktor i niestety mechanik i sprzedawca trochę na Tobie zarobi.Najprawdopodobniej masz do wymiany cylinderek hamulcowy i orbitrol .

Kolego jeszcze prosze o jedna rade cylinderek znajduje sie z prawej strony pod kabina? na wysokosci pedalu hamulca? bo jest tam jakis mechanizm i z jednej strony kapie plyn to w tym miejscu jest cylinderek?a noi orbitrol gdzie on sie znajduje? mam sasiada mechanika ale samochodowego i narazie sami kombinujemy jak niedamy rady to wtedy trzebabedzie mechanika szukac.

#4 Share mierzwik20

mierzwik20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 22:11

Problem ze wspomaganiem i hamulcami 103.14 POMÓŻCIE!!! Kolego z tego co wiem to cylinderki znajdują się w obudowie tarcz hamulcowych pod kabiną a nie na wysokości pedału hamulca. Tam jak juz to są pompki i jedna z nich poprostu nadaje się do wymiany. A co do tego buczenia po naciśnięciu pedału to pewnie masz w tej reni tak jak i ja hamulce hydrauliczne zewnetrzne żeby podpiąć pod przyczepę. I jak naciśniesz pedał to powinien przez któreś wyjście hydaulicze olej sie lać. A buczenie to wina całej pompy hydrauliczej bo musi być wypracowana. A czasem ci nie wyje głośno ta pompa?? Co do wspomagania to pewnie bedzie też wina pompy hydrauliczej a nie orbitrolu skoro ci nie puszcza oleju.A jeśli puszcza to wystarczy go uszczelnic. Jeśli będziesz wiedział dokładnie co i jak to napisz może mi sie kiedyś przyda. Pozdrawiam. :)

#5 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 17:21

Kolego z tego co wiem to cylinderki znajdują się w obudowie tarcz hamulcowych pod kabiną a nie na wysokości pedału hamulca. Tam jak juz to są pompki i jedna z nich poprostu nadaje się do wymiany. A co do tego buczenia po naciśnięciu pedału to pewnie masz w tej reni tak jak i ja hamulce hydrauliczne zewnetrzne żeby podpiąć pod przyczepę. I jak naciśniesz pedał to powinien przez któreś wyjście hydaulicze olej sie lać. A buczenie to wina całej pompy hydrauliczej bo musi być wypracowana. A czasem ci nie wyje głośno ta pompa?? Co do wspomagania to pewnie bedzie też wina pompy hydrauliczej a nie orbitrolu skoro ci nie puszcza oleju.A jeśli puszcza to wystarczy go uszczelnic. Jeśli będziesz wiedział dokładnie co i jak to napisz może mi sie kiedyś przyda. Pozdrawiam. :D

Cylinderki juz znalazlem i byly do wymiany. Dobrze mowisz kolego z ta pompa hydrauliczna slabo podaje olej czyli juz swoje przepracowala i dlatego na wiekszych obrotach lekko chodzi kierownica a na malych obrotach ciezko. Wymienie pompe i napisze co sie zmienilo. Co do pompy to nawet ze cicho chodzi jedynie po nacisnieciu hamulca buczy. A na jakiej zasadzie dzialaja hamulce na przyczepe? bo moja renia niema kompresora i hamulce powietrzne odpadaja i tak sie zastanawiam ze taki duzy ciagnik niema podpiecia na hamulce pod przyczepe. Moglbys mi wytlumaczyc jak podpiac pod przyczepe hamulce? Z gory dziekuje za odpowiedz.

#6 Share mierzwik20

mierzwik20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 lipiec 2010 - 20:56

Problem ze wspomaganiem i hamulcami 103.14 POMÓŻCIE!!! Kolego nowa pompa powinna sprawe załatwić i ma być ok. A co do hamulców to działają tak jak na powietrze tylko że zamiast powietrza tłoczy sie olej. I po nacisnieciu hamulca przez jedno z wyjść hydraulicznych z tyłu ciągnika powinien pod dużym ciśnieniem lać sie olej. A które to sam musisz sprawdzić. Jeśli chcesz podpiąć przyczepe to muszisz mieć przy niej hamulce hydraulicze. A na powietrze nie mogą być. Zamiast siłownika na powietrze zamontuj na olej i po sprawie. Ja tak planuje ale jakos nie moge znaleść czasu i jezdżę bez popinania. Pneumatykę do takiej reni też można założyć. Widziałem kiedyś taki model i to wcale nie jest takie trudne żeby dorobić kompresor. Zresztą są firmy które się tym specjalizują. Ale oczywiście wszystko kosztuje. :D :D A ja mam takie pytanie co do hamulców bo przy prawej stronie jak nacisne pedał to mi skacze dośc mocno i pewnie będzie tarcza krzywa czy coś. Znalazł byś moze jakieś zdjęcia jak to tam wygląda czy coś w tym stylu?? aha a pompe to można kupić w niezłych pieniadzach, Widziałem coś koło 1400zł. Jak by co to pisz jeszcze i jak bende mógł to pomogę. Narka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 07:46

Problem ze wspomaganiem i hamulcami 103.14 POMÓŻCIE!!! Dzieki za informacje juz teraz prawie wszystko wiem. Jak bede mial jakies pytania to napisze;-) A co do Twoich hamulcow to u mnie jak mechanik robil reczny hamulec to pod deklem (tam gdzie caly mechanizm hamujacy) jest kilka tarcz.3 albo 4 juz niepamietam dokladnie i one po nacisnieciu pedalu hamulca zaciskaja sie i ciagnik hamuje wiec jest mozliwosc ze ktoras tarcza juz jest starta i druga ja skrzywila albo sama sie jakos skrzywila. Wieczorem poszukam dokladnego schematu.Pozdrawiam.

#8 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 15:50

Problem ze wspomaganiem i hamulcami 103.14 POMÓŻCIE!!! to nie są cztery tarcze tylko klocki a tarcz jest jedna. do recznego jest taśma -- tak jest u mnie :D

#9 Share mierzwik20

mierzwik20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 lipiec 2010 - 23:52

Problem ze wspomaganiem i hamulcami 103.14 POMÓŻCIE!!! Kolego wisniak222 zaglądałeś coś w hamulce u siebie w reni?? Bardzo jest to skomplikowane?? Chyba nie, prawda??
A jaką masz dokładnie renie??

#10 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 29 lipiec 2010 - 07:13

Problem ze wspomaganiem i hamulcami 103.14 POMÓŻCIE!!! Tydzień temu robiłem cały układ hamulcowy czyli od pompek do cylinderków. cały układ myłem musiałem wymienić 4 klocki taśmy dalem do okucia. Moja renia 113-14 82r. i to nie jest takie skomplikoowane. Odkręcasz ten dekiel od tego bebna co sa hamulce i wszystko widzisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wiesiek24

wiesiek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 październik 2010 - 21:56

Problem ze wspomaganiem i hamulcami 103.14 POMÓŻCIE!!! wisniak222 napisz mi na p.w ile Cię to kosztowało i od czego zaczynałeś odpowietrzać hamulce,
napisz co dokładnie wymieniałeś
a wracając do buczenia pompy jest to normalna reakcja, po naciśnięciu pedału hamulca będzie buczeć bo zawór hudrauliczny sie przesterował i idzie olej na przelew (bo nie ma odbioru czyli przyczepy z hamulcami hydraulicznymi). i właśnie jak buczy to daje ciśnienie. a jak nie jesteś pewien to wkręć manomert ze skalą do 200BAR pod szybkozłącze i zobacz ile ma ciśnienia - jak 150 i wyżej to dobra pompa i NIE SŁUCHAJ TYCH BZDUR
mam też 113-14
ostatnio montowałem instalacje pneumatyczną
dwuobwodową zawór sterowania przyczep oczywiście Wabco