Camel7771

Problem ze wspomaganiem i hamulcami 103.14 POMÓŻCIE!!!

Polecane posty

Camel7771    0

Witam. Niedawno kupilem Renault 103.14 silnik MWM 93 KM na turbinie rok 1989 sprowadzony z Niemiec. Mam problem z hamulcami gdyz hamulec dziala tylko na jedno kolo. Widac pod kabina ze sa tam jakies pompy czy cos takiego, czy jedna z nich jest zepsuta? bo kapie z niej plyn, a jak ciagnik stoi i nacisne hamulec to cos z przodu buczy tak jakby sie cos zalaczalo. Druga sprawa to wspomaganie. Na niskich obrotach bardzo ciezko kierownica chodzi a jak sie przygazuje to juz jest lepiej. Orientuje sie ktos jakie tego moga byc przyczyny? bardzo prosze o wypowiedz osob ktore moga wiedziec co tu jest nie tak. Z gory dziekuje za odpowiedzi ;-) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Jak wielu z nas kupiłeś używany traktor i niestety mechanik i sprzedawca trochę na Tobie zarobi.Najprawdopodobniej masz do wymiany cylinderek hamulcowy i orbitrol .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Jak wielu z nas kupiłeś używany traktor i niestety mechanik i sprzedawca trochę na Tobie zarobi.Najprawdopodobniej masz do wymiany cylinderek hamulcowy i orbitrol .

 

Kolego jeszcze prosze o jedna rade cylinderek znajduje sie z prawej strony pod kabina? na wysokosci pedalu hamulca? bo jest tam jakis mechanizm i z jednej strony kapie plyn to w tym miejscu jest cylinderek?a noi orbitrol gdzie on sie znajduje? mam sasiada mechanika ale samochodowego i narazie sami kombinujemy jak niedamy rady to wtedy trzebabedzie mechanika szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzwik20    0

Kolego z tego co wiem to cylinderki znajdują się w obudowie tarcz hamulcowych pod kabiną a nie na wysokości pedału hamulca. Tam jak juz to są pompki i jedna z nich poprostu nadaje się do wymiany. A co do tego buczenia po naciśnięciu pedału to pewnie masz w tej reni tak jak i ja hamulce hydrauliczne zewnetrzne żeby podpiąć pod przyczepę. I jak naciśniesz pedał to powinien przez któreś wyjście hydaulicze olej sie lać. A buczenie to wina całej pompy hydrauliczej bo musi być wypracowana. A czasem ci nie wyje głośno ta pompa?? Co do wspomagania to pewnie bedzie też wina pompy hydrauliczej a nie orbitrolu skoro ci nie puszcza oleju.A jeśli puszcza to wystarczy go uszczelnic. Jeśli będziesz wiedział dokładnie co i jak to napisz może mi sie kiedyś przyda. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Kolego z tego co wiem to cylinderki znajdują się w obudowie tarcz hamulcowych pod kabiną a nie na wysokości pedału hamulca. Tam jak juz to są pompki i jedna z nich poprostu nadaje się do wymiany. A co do tego buczenia po naciśnięciu pedału to pewnie masz w tej reni tak jak i ja hamulce hydrauliczne zewnetrzne żeby podpiąć pod przyczepę. I jak naciśniesz pedał to powinien przez któreś wyjście hydaulicze olej sie lać. A buczenie to wina całej pompy hydrauliczej bo musi być wypracowana. A czasem ci nie wyje głośno ta pompa?? Co do wspomagania to pewnie bedzie też wina pompy hydrauliczej a nie orbitrolu skoro ci nie puszcza oleju.A jeśli puszcza to wystarczy go uszczelnic. Jeśli będziesz wiedział dokładnie co i jak to napisz może mi sie kiedyś przyda. Pozdrawiam. :D

 

Cylinderki juz znalazlem i byly do wymiany. Dobrze mowisz kolego z ta pompa hydrauliczna slabo podaje olej czyli juz swoje przepracowala i dlatego na wiekszych obrotach lekko chodzi kierownica a na malych obrotach ciezko. Wymienie pompe i napisze co sie zmienilo. Co do pompy to nawet ze cicho chodzi jedynie po nacisnieciu hamulca buczy. A na jakiej zasadzie dzialaja hamulce na przyczepe? bo moja renia niema kompresora i hamulce powietrzne odpadaja i tak sie zastanawiam ze taki duzy ciagnik niema podpiecia na hamulce pod przyczepe. Moglbys mi wytlumaczyc jak podpiac pod przyczepe hamulce? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzwik20    0

Kolego nowa pompa powinna sprawe załatwić i ma być ok. A co do hamulców to działają tak jak na powietrze tylko że zamiast powietrza tłoczy sie olej. I po nacisnieciu hamulca przez jedno z wyjść hydraulicznych z tyłu ciągnika powinien pod dużym ciśnieniem lać sie olej. A które to sam musisz sprawdzić. Jeśli chcesz podpiąć przyczepe to muszisz mieć przy niej hamulce hydraulicze. A na powietrze nie mogą być. Zamiast siłownika na powietrze zamontuj na olej i po sprawie. Ja tak planuje ale jakos nie moge znaleść czasu i jezdżę bez popinania. Pneumatykę do takiej reni też można założyć. Widziałem kiedyś taki model i to wcale nie jest takie trudne żeby dorobić kompresor. Zresztą są firmy które się tym specjalizują. Ale oczywiście wszystko kosztuje. :D:D A ja mam takie pytanie co do hamulców bo przy prawej stronie jak nacisne pedał to mi skacze dośc mocno i pewnie będzie tarcza krzywa czy coś. Znalazł byś moze jakieś zdjęcia jak to tam wygląda czy coś w tym stylu?? aha a pompe to można kupić w niezłych pieniadzach, Widziałem coś koło 1400zł. Jak by co to pisz jeszcze i jak bende mógł to pomogę. Narka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Dzieki za informacje juz teraz prawie wszystko wiem. Jak bede mial jakies pytania to napisze;-) A co do Twoich hamulcow to u mnie jak mechanik robil reczny hamulec to pod deklem (tam gdzie caly mechanizm hamujacy) jest kilka tarcz.3 albo 4 juz niepamietam dokladnie i one po nacisnieciu pedalu hamulca zaciskaja sie i ciagnik hamuje wiec jest mozliwosc ze ktoras tarcza juz jest starta i druga ja skrzywila albo sama sie jakos skrzywila. Wieczorem poszukam dokladnego schematu.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzwik20    0

Kolego wisniak222 zaglądałeś coś w hamulce u siebie w reni?? Bardzo jest to skomplikowane?? Chyba nie, prawda??

A jaką masz dokładnie renie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

Tydzień temu robiłem cały układ hamulcowy czyli od pompek do cylinderków. cały układ myłem musiałem wymienić 4 klocki taśmy dalem do okucia. Moja renia 113-14 82r. i to nie jest takie skomplikoowane. Odkręcasz ten dekiel od tego bebna co sa hamulce i wszystko widzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek24    0

wisniak222 napisz mi na p.w ile Cię to kosztowało i od czego zaczynałeś odpowietrzać hamulce,

napisz co dokładnie wymieniałeś

a wracając do buczenia pompy jest to normalna reakcja, po naciśnięciu pedału hamulca będzie buczeć bo zawór hudrauliczny sie przesterował i idzie olej na przelew (bo nie ma odbioru czyli przyczepy z hamulcami hydraulicznymi). i właśnie jak buczy to daje ciśnienie. a jak nie jesteś pewien to wkręć manomert ze skalą do 200BAR pod szybkozłącze i zobacz ile ma ciśnienia - jak 150 i wyżej to dobra pompa i NIE SŁUCHAJ TYCH BZDUR

mam też 113-14

ostatnio montowałem instalacje pneumatyczną

dwuobwodową zawór sterowania przyczep oczywiście Wabco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj