1szusmiech

co sadzicie o claas 420 cis

Polecane posty

kris14    267

Miałem okazję przetestować Ariona 430.

Ciągniczek fajny, wygodny, bogato wyposażony.

Wygodna w sterowaniu przekładnia.

Na średnie gospodarstwo jako główny ciągnik by się nadawał, ale cena może odstraszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

co do wyglądu to jeden z ładniejszych w stawce... świetna kabina, o osiągach powiem jak trochę popracuje;D tylko że ja będę jeździł chyba 640 cebis (albo 630) już nie pamiętam


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja raczej wybrałbym Claasa.Skrzynie te same a silniki to w Claasie Perkins lub JD a w MF Sisu.Z tego co wiem Claas jest dokładniej składany i ma 5 lat rejkojmi.Ceną tak nie odstrasza.Za 630 w cis ok 230 tyś,to ma 145km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

witam

 

Jestem właścicielem właśnie tego modelu i służę pomocą ;)

Co chcesz wiedzieć?

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1szusmiech    0

czy jestes z niego zadowolony?

ile ma godzin pracy?

slyszalem ze musi miec wysokiej klasy paliwo, poniewaz podobno przy ciężkich pracach "siada"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja raczej wybrałbym Claasa.Skrzynie te same a silniki to w Claasie Perkins lub JD a w MF Sisu.Z tego co wiem Claas jest dokładniej składany i ma 5 lat rejkojmi.Ceną tak nie odstrasza.Za 630 w cis ok 230 tyś,to ma 145km

 

W Arionie 400 jest silnik John Deere

W MF 5400 jest Perkins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

U mnie pracuje głównie przy opryskiwaczu i jak na razie chodzi dobrze poza wymianą jednego czujnika. Ma stuknięte 150mth. Jeśli chodzi o paliwko to nie zauważyłem problemu. Napisz przy jakim sprzęcie będzie u Ciebie pracował to może dam Ci jakieś rady. Zwróć uwagę na elektropilota który jest w standardzie dopiero przy 4? parze hydrauliki ;)

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1szusmiech    0

to bedzie moj gluwny ciagnik wiec bedzie pracowal przy wrzystkich maszynach(plugu 4, agregatach, siewnikach itd)

ile za niego zaplaciles?

co to elektropilot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Ja zapłaciłem za niego coś ponad 200 netto.

Elektropilot to jest ten joy do obsługi TUZa czy ładowacza czołowego zamontowany w podłokietniku. Jeśli ma być to główny ciągnik to będzie dobrym wyborem - ma na prawdę solidne ramiona i osprzęt z tyłu.

Tutaj masz prospekt, poczytaj: Arion 400

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1szusmiech    0

dzieki za radę.To dla mnie bardzo cenne uwagi ponieważ dopiero rozpoczynam działalnośc rolniczą.

Pozdrawiam, życvzę wszystkiego dobrego ;)

do następnego razu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

@Libero jak możesz to wstaw jakieś fotki tego claasa do galerii


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Witam :D cena nieco ponad 200 tys... a jakie wyposażenie w nim posiadasz?? przedni tuz? klimatronik itd jeżeli możesz to proszę opisz w jakiej wersji go kupiłeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

witam

 

Przedniego tuza nie brałem, klimatronik nie wiem czy w ogóle jest możliwy. Wersja wyposażenia to CIS + skrętne błatniki, 4 światła z przodu, 4 z tyłu (polowe) i szyberdach. Jak coś mi się przypomni to dopiszę.

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Takie trochę techniczne pytanie, mianowicie nurtuje mnie to czy z pomocą joysticka można sterować tylny podnośnik?? obsługa podnoszenia i opuszczania narzędzia zawieszonego na tylnym podnośniku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Niestety w Arionie 400 nie ma takiej możliwości. Arion 500 i 600 w Cisie i Cebisie ma w podłokietniku wygodnie umieszczone przyciski sterowania tylnym podnośnikiem.

Arion 400 pozwala na sterowanie ładowaczem czołowym lub przednim Tuzem oraz skrzynią biegów za pomocą jednego joysticka :D Idealne do kosiarki na Tuz.

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Tutaj jest mankament robiąc ten joystick powinni umożliwić ustawienie funkcji sterowania tylnym podnośnikiem i wtedy spełniał by on swoją rolę w 100% obsługa przekładni + obsługa hydrauliki + obsługa podnośnika znacznie by wpłynęła na komfort pracy a myślę że znacznie nie zmieniła by ceny, no ale jeżeli ktoś chce mieć taką wygodę to kupuje Ariona 500 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Z tym, że on ma jeszcze przyciski F3 i F4. Można zaprogramować w nich żądaną funkcje ciągnika - możliwe, że obsługa podnośnika z tyłu również będzie osiągalna. Niestety ja nie mam takiej wiedzy.

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Claasa nie ważyłem - nie ma takiej potrzeby :D

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakim    0

Claas arion 420 waży 4900kg.

joystick nie obsługuje tylnego podnośnika ale obsuguje np.

-unoszenie siewnika na hydropaku

-właśnie przedni TUZ

-Ładowacz czołowy wraz z funkcją F3 i F4 czyli elektroniczne przełączenie zaworu na inny np z poziomowania wideł na krokodyl

-może obsługiwać zestaw kosiarek tył przód jeśli tylna jest unoszona dodatkowym tłokiem

-i przede wszystkim właśnie przekładnia na polu cztery biegi pod obciążeniem a na drodze od 0 do 40km/h bez sprzęgła

kosztuje w mojej ofercie 190tyś zł netto z przednim TUZ w wariancie CIS

CIS niewiele więcej kosztuje a posiada w razie potrzeby do 10KM mocy więcej,

uaktywniane w sześciu krokach czyli spali tylko tyle ile potrzebuje:)

CIS posiada też dodatkowe leflektory czyli 4 przód 4 tył

w cenie powyżej nie ma joysticka dopłata do CIS 8tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj