Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola??

64 odpowiedzi na ten temat

#41 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 16:18

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Moj patent jest taki,mialem problem ze znikajaca cebula,podejrzewalem kto to kradne ale nie mialem pewnosci i tak kilka lat z kolei,pisalem ze pryskane i nic to nie dawalo wiec 3 lata temu poszedlem na calosc i po wykopaniy w miejscach w ktorych zawsze bylo kradzone pozaznaczalem sobie tak ze tylko ja wiedzialem gdzie i polalem "czyms" po kilku dniach tak rozchorowal sie ten co go podejrzewalem ze tydz.w szpitalu 3 osoby spedzily i taki co nawet nie pomyslalbym ze moze krasc tez pojechal do szpitala.Jak reka odjol od tamte pory nic nie zginelo.Z hamstwem trzeba ostro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Dzisiaj, 12:31
  •  

#42 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 29 kwiecień 2011 - 08:50

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? U mnie sąsiadowi w nocy wykosili ponad 1ha pszenicy :rolleyes: a jednemu gościu w nocy poderwali tytoń stratę ocenił na 4 tys. :mellow:
ZETOR Team !!!

#43 Share pawel7820

pawel7820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 maj 2011 - 09:08

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? My mieszkamy nad Wisłą i jest tu kupa przyjezdnych pseudo wędkarzy,niby to na ryby a potem jak nikt nie widzi to w pole i "hulaj dusza piekła nie ma".Kilka lat temu ginęły u nas i sąsiadów warzywa w ilościach giełdowych.Okazało się że dziadek przywoził wnuczków (19 i 30 lat)na ryby popołudniami wędkowali a w nocy kradli,potem warzywkami handlowali.W końcu którejś nocy ich dorwaliśmy(oj błagali o litość)skończyło się to "delikatnym" wp...dalem,a Nysa którą przyjeżdżali nadawała się tylko na złom.Resocjalizacja którą przeszli pomogła,więcej nie przyjechali. :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kapusta za grosze! zobacz »

•  

#44 Share Biesy

Biesy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 maj 2011 - 11:00

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Jak w moich ziemniakach zaczynają żerować dziki(takie na dwóch nogach) rozpowiadam wszystkim że koło łowieckie robi zasadzki na dziki żeby szkód nie płącić,troche pomaga.

#45 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 01 maj 2011 - 14:26

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Moj znajomy pseudonim.Pazdzioch kiedys mi opowiadal jak mu kradli ziemniaki.Mowi wziolem motyke do reki i pojechalem pilnowac ziemniakow zeby jak dziki na dwoch nogach przyjada to im wleje ta motyka, pare godzin spedzil w krzakach i wkoncu sa widzi z daleka szykowal sie juz jak na wojne, poszedl tam i widzi dwoch takich byczkow a jeden z nich o ty tez na kartofle to kop ale worka niewzioles to my ci damy.No i mosial zmienic strategie sam pakowal do wora jak zlodziej te swoje kartofle, jak mi to opowiadal lalem z niego przez tydzien

#46 Share zeberka363

zeberka363

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 maj 2011 - 13:30

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? u nas kradną ziemniaki i kolby kukurydzy... zrozumiem jeśli ktoś kradnie bo nie ma co jeść ale są takie chamy co trochę wezmą a dużo zadepczą- i to nie są biedni ludzie ;[

#47 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 11 maj 2011 - 07:21

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Ludzie kradli, kradną i kraść bedą i w zasadzie nie ma na to żadnej sprawdzonej metody.
A tabliczki że pryskane to można sobie opduścic nic nie dawaja.
U mnie też widziałem kilka lat temu jak kradli ziemniaki, cebule wykopana itd. ale twierdze ze nie warto nic robić o ile ktoś bierze dla siebie do jedzenia. Co innego gdy ktoś bierze i zaczyna tym handlowac no to już inna sprawa.
A co do pilnowania pola ze "sprzętem szybkiego reagowania" czyt. dziabka, widły, siekiera. To nie polecam nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi.I ilu ich bedzie więc lepiej sobie odpuścic.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#48 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 17 październik 2011 - 17:55

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Ostanio poszłem sie przejsc po nocy. Ide kolo swojego pola z kapusta patrze a tu ktos mi charata kapuche. Okazało sie ze to tacy co przyprowadzili sie z miasta na wies. Kurde auto za 150 tys.zł a kradna warzywa jak by nie stac było ich sobie kupic. Jak ich przegoniłem to hohohoho. Ale na drugi dzien chcieli mi płacic za to co narwali. Dokładnie na kradieze z pola sie nic nie poradzi. Trzeba by pilnowac cała dobe a to mało realne
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#49 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 17 październik 2011 - 18:28

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? wiesz jak by sobie nie kradli to by nie jezżdzili takim takim autem tu trochę tam trochę i się nazbiera miarka trzeba by w nocy pilnować albo wynająć stróża ale wtedy zabrał by pewnie większość zysku i człowiek jest w kropce jak na razie u nas nie kradną bo my mało siejemy warzyw i sadzimy ziemniaki po 20arów ale jest następnej wiosce taki co sadzi 40ha kapusty 10ha marchwi to mu ginie i nawet tym handlują ale nie unas jest sporo bezrobotnych i nałogów przerabiają to na byki w płynie i tabaka też ginie

#50 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 18:52

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? a pochować na polu takie coś i przywiesić tabliczke ostrzegawcza http://odkrywca.pl/f...sforum22/er.jpg :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share leniwiec

leniwiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 luty 2012 - 14:46

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Czyżby kolega chodził z wykrywaczem tak jak ja ? Zdarzają się w lesie takie okazy to jak komuś potrzebne to mogę udostępnić.

#52 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 12 październik 2012 - 21:34

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? a moze miny przeciw piechotne tylko zamiast trotylu farba :) gość co sie nadzieje wyjdzie z pola z trudno zmywalną farba na sobie

#53 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 13 październik 2012 - 20:43

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? no tak takie miny pułapki to jest fajna sprawa i wtedy wielu znajomych by wpadło że podbierają warzywa u mnie kiedyś znojomy z wioski wpadł bo za instalowałem pistolet na farbę na gruszce

#54 Share Misiek8884

Misiek8884

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Informatyka, Warzywnictwo i Innowacje w Rolnictwie...

Napisany 15 kwiecień 2013 - 21:43

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Też miałem ten problem, i wpadłem na genialny pomysł jak kończyłem opryskiwać pole długi wąskie to od drogi gdzie często coś znikało po skończonym oprysku dosypałem dużo nawozu dolistnego i przekroczyłem zdecydowanie zalecane dawki, wystąpiła super fitotoksyczność, fiolet, mocna czerwień i żółć, tak to nieapetycznie wyglądało że skutecznie odstraszyło leniwych nieprzyjaciół!

#55 Share baziula

baziula

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 09:58

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Dla mnie to jest przygnębiające..... człowiek się narobi, nainwestuje w środki, uprawę, a potem przyjedzie jakiś ch**m i po prostu sobie to weźmie.

#56 Share AskaaCCH

AskaaCCH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:sporty zimowe

Napisany 29 lipiec 2013 - 22:22

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? trzeba sadzić tyle aby dla złodzieja starczyło i dla rolnika ;d <joke>

#57 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 23:08

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Czyli zawsze za mało :D dla obu stron niestety...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#58 Share pieniu

pieniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 14:19

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Do okoła pola założyć pastuch tak na wysokości po wyżej kolan i mieć podłączonego .Piedolnie prąd to się wystraszą :)

U mnie sąsiadowi w nocy wykosili ponad 1ha pszenicy :rolleyes: a jednemu gościu w nocy poderwali tytoń stratę ocenił na 4 tys. Dodany obrazek

Chłopie gościowi 50 ha jak nie więcej wymócili w nocy na tiry i poszli kombajny na lawetach ;/

#59 Share kolo19

kolo19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:22

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Jak ktoś chce pola pilnować to niech się na łyso zetnie, bejsbol do ręki i można pilnować :D
A jak będą mieć wonty to się ich spytać czy macie po koleszków zadzwonić :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share logitech55

logitech55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 maj 2014 - 19:43

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola??

Moj patent jest taki,mialem problem ze znikajaca cebula,podejrzewalem kto to kradne ale nie mialem pewnosci i tak kilka lat z kolei,pisalem ze pryskane i nic to nie dawalo wiec 3 lata temu poszedlem na calosc i po wykopaniy w miejscach w ktorych zawsze bylo kradzone pozaznaczalem sobie tak ze tylko ja wiedzialem gdzie i polalem "czyms" po kilku dniach tak rozchorowal sie ten co go podejrzewalem ze tydz.w szpitalu 3 osoby spedzily i taki co nawet nie pomyslalbym ze moze krasc tez pojechal do szpitala.Jak reka odjol od tamte pory nic nie zginelo.Z hamstwem trzeba ostro

Czym to pole zostało popryskane i jakie jeszcze można środki zastosować?