Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola??

64 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 22:27

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Ja spotkałem się z takim sposobem pilnowania pola.
Facet miał dosyć sporo cebuli na polu przy dosyć często uczęszczanej drodze i gdy wykopał zostawiał ją na polu żeby "wyschła" no i jak ta cebula leżały, to podjeżdżały sobie samochody i ładowały cebule ile wlezie :angry: . No i on się wkurzył i postawił na końcu pola "Stara", że niby ktoś pilnuje, ale po pewnym czasie to w tym starze wybili mu szybę no i dalej kradli.
I wkurza mnie takie coś, bo facet się na robi, a tu mu przyjdą jak na swoje :angry:
Dlatego się was pytam Jak pilnujecie swoich pól przed złodziejami?? Czy jest wogule możliwa ochrona pola??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Dzisiaj, 01:23
  •  

#2 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 23:15

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? zetknąłem się z problemem kradzieży tylko na małą skalę tzn podjeżdzał ciągnik z wózkiem i ekipą na pole ziemniaków z jakiegoś powodu wyrywali rośliny i wybierali tylko największe bulwy czyniąc tym samym duże szkody; jeśli straty są duże tak jak w opisanym przykładzie to jedynym słusznym rozwiązaniem jest droga sądowa (jeżeli wiadomo kto jest sprawcą), można również skorzystac z pomocy policji (chociaż raz na dobę przejadą radiowozem i to może przynieśc rezultaty), a najlepiej umówic się z "potrzebującymi" i pozwolic na zbiór warzyw w zamian za pilnowanie plantacji i zbiorów

#3 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 23 czerwiec 2007 - 07:23

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Mój sąsiad posadził hektar kapusty i też mu rozkradli. Ja miałem kiedyś posadzone sporo warzyw różnych głównie na własne potrzeby i też dużo rozkradli. Najlepiej byłoby kupić strzelbę, wziąć grożnego psa i stać na polu. Jakby jakiś przyszedł to strzelić mu w d*pę. Ale niestety w Polska to taki dziwny kraj że nawet swego domu nie można bronić a co dopiero warzyw. Chyba jedyną metodą jest nie sadzenie warzyw przy drogach i w pobliżu domu.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny, AF, %, i jazda wszystkim co ma kola:)

Napisany 23 czerwiec 2007 - 10:06

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Mi też kiedyś z pola troche ziemniaków ukradli i z ojcem jak przyjechaliśmy to od razu po śladach sie domyśliliśmy kto to bo cała rodziną przyjechali i ojciec poszedł do nich i sie przyznali i powiedzieli ze pomylili pola bo mieli wykopac takim co sie z nimi nie lubio i gniewaja a mieli obok mnie pole.
URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 czerwiec 2007 - 10:15

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? a oddali ziemniaki??

mi kiedyś też czasem parę krzaków wyrwali jak były przy drodze. Sąsiadka mi kiedyś opowiadała że jej warzywka pokradli. Miała na polu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 23 czerwiec 2007 - 10:35

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Tego sie nie upilnuje.. Chyba, że zamontować jakoś kamery i nagrywać :(. A ze strzelbami, to dobrze by było, gdyby można strzelać jeśli ktoś naruszy twoją posesje.

KS Falubaz

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 czerwiec 2007 - 10:37

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? jak by można była strzelbo bronić domu to by mnie było włamań. Kto by się odważył wejść z możliwością wyjścia nogami do przodu :(

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 23 czerwiec 2007 - 20:11

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Dobrym sposobem może być obsianie od strony drogi pola kukurydzą, tylko wtedy jak przejdą przez nią to już nikt nie widzi co się dzieje na polu :(
Na kradzież chyba nie ma rady :) trzeba by było co jakiś czas jeździć z jakąś pałą i lać po łbie, bo inaczej to się nie nauczą :)

#9 Share Skoniek1

Skoniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 24 czerwiec 2007 - 10:35

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? u nas pilnuje sie pola juz od 8 lat bo kradna wszystko mamy najetego pracownika ktoremu dajemy ciagnik i w nocy jezdzi po polach i pilnuje i od 8 lat nic nam nie ukradli nam warzyw z pola takto tez nam cieli kalafiory zbierali papryke czy cebule

#10 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 24 czerwiec 2007 - 12:19

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? można napisać kartkę "opryskane" i posypać mąką w niektórych miejscach nie wiem czy to sie sprawdzi bo nie mam warzywek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 1014tojestto

1014tojestto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 24 czerwiec 2007 - 13:04

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? umnie raz koles próbował i odrabiał jak go nakrylismy :) ale sie zdziwił :( a tak to zadko kiedy jest poza karencja wiec na zdrowie niech biora ile sie da :) tylko ze słuzba zdrowia strajkuje wiec moga miec pożniej wiecej problemów i kosztów a zdrowie sie ma tylko jedne

#12 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 12:35

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? U mnie dwa razy spróbowali ziemniakow akurat pech chciał były pryskane :( Wiem kto to był i wiem co sie z nim dzialo jak sobie ich pojadł :) (nie musze mówić). A co do kartki to też tak próbowałem i jak napisałem: PRYSKANE to ktos dopisał: BĘDZIE LEPSZE :)

Pozdrawiam

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 12:40

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? trza było dopisać SMACZNEGO :( :) :) :) :)

bullet_black.png

#14 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 czerwiec 2007 - 14:37

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? u mnie podobna sytuacja byla z pomidorami, zeraly je robaki wiec opryskalismy, tylko ze to trzeba bylo o polnocy gdy one byly nad powieszchnia ziemi i coz w nocy nikt nie widzial ze pryskalismy, po pracy wbilismy kartke z napisem ,,uwaga pryskane!!!" no i tej samej nocy byli zlodzieje a ze oni sobie ,,olali'' ostrzezenie to nie nasza wina, a dalej to mozna sie domyslic (WC non-stop bylo zajete) :( :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#15 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 02 lipiec 2007 - 21:58

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Znajomy taty miał działkę ogrodzoną czy sam ogrodził (dokładnie nie pamiętam bo to dawno było) no i tam miał posadzone truskawki i wpuścił tam dwa psy do pilnowania to mówił że po paru dniach na wiosce psów ubyło jakieś małe się przecisnęły przez płot a te dwa to wiadomo co z nimi zrobiły. :(

#16 Share zimny

zimny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny,szeroko pojete rolnictwo ( ale tylko uprawy specjalistyczne), budownictwo :P, itp itp ;]

Napisany 15 lipiec 2007 - 18:04

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? grodzenie nie zaltawia sprawy;/ mam sporo sadow gdzie kradziezy nie tylko owocow sa jeszcze doktliwsze w skutkach
a poaztym blokuja mi one mozliwosc inwestowania np w nawadnianie czy tez osłony palntacji
ciekawe czy kiedys dojdzie do takiej sytuacji, jaka zaobserwowałem w dani, tzn tam kombajny ciagniki zostawiane sa naormalenie na polach i nikt ich nawet nie ruszy, a i nikt tam nawet nie slyszał okradziezach siatki z ogordzen, czy tez innych konstrukcji metalowych

#17 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 19:18

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola??

ciekawe czy kiedys dojdzie do takiej sytuacji, jaka zaobserwowałem w dani, tzn tam kombajny ciagniki zostawiane sa naormalenie na polach i nikt ich nawet nie ruszy, a i nikt tam nawet nie slyszał okradziezach siatki z ogordzen, czy tez innych konstrukcji metalowych

mój wujo wyjeżdża do norwegi to też mówi że tam to ludzie są inni niż w Polsce, nic nikomu z podwórka nie zginie opowiadał raz że farmer u którego pracuje zostawił na polu ciągnik ze sprzętem i samochód na polu na noc z kluczykami i nikt mu nic nie gwizdnęli, albo że raz paliwo mu przywieźli paliwo nalali do zbiornika (sami) a on oni się nie martwił tylko zrobił przelew, a co pomyśleć jak by tak w Polsce sprzęt zostawić na polu to by w niespodziewany sposób by znikł
a zamiast ropy w zbiorniku nic by nie było lub H2O by nlali

#18 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 15 lipiec 2007 - 21:06

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? rok temu miałem pare arów pozeczki na przetwory i tym podone wiec jednego dnia wyruszamy całą rodzinka aby troche nazbierać patrzymy a owoców niema i chyba wiem kto to podwedził

#19 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 20:59

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? ..ja mam troche warzywek (cebula kapusta cukinia....i ziemniaki) mam pola blisko domu i przy drodze od drogi to zawsze jest ukradzione :)...ciężka sprawa upilnować>chyba żeby specjalnie człowieka nająć w tym celu...bo samemu jak wiadomo nie ma czasu....a najlepszym wyjściem byłaby strzelba ze śrutem jak ktoś napisał>no ale to jest Polska właśnie i złodziej ma większe prawa od tego właściciela...B)
sposoby z opryskiem próbowałem w tamtym roku>opryskałem na brzegu pole z cukinią....>hehe>noi miałem jak na dłoni kto kradnie....sąsiad pier.dolony tak sie podżywiał teraz jak cebula dochodzi i do kopania sie zbliża to niewiem ale coś musze wymyśleć>pole jest przy drodze>i wyniosą mi przecież nie ma siły :/....i chyba w tym roku nie będe patrzył na nic>tylko od znajomego myśliwego strzelbe pożycze...nie ma wyjścia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share michalbelchatow

michalbelchatow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 16:26

Jak zapobiegać kradzieży warzyw z pola?? Moja Babcia jako Hobby uprawia bratki, buraki i takie tam warzywa i jak narazie nic jej nikt nie ukradł, ale i zdażały się przypadki przyłapania na gorącym (naszczęście u sąsiada ;p)