Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz na 30ha

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 30 czerwiec 2010 - 20:01

Opryskiwacz na 30ha Witam!!
Poczciwy Pilmet już ledwo zipi i postanowiliśmy z wujem że w najbliższym czasie kupimy coś nowego.
Opryskiwacz miałby pracować z MF 255. Byłoby to albo coś zawieszanego ok. 600l albo coś ciąganego około 1000l.
Myślimy nad Tad-Lenem. Oglądaliśmy go na Opolagrze i się nawet spodobał i cena też jest jego dość przystępna. :)
Belka byłaby albo 12 albo 15m.
Co polecacie?? Zawieszany czy ciągany?? Może macie jakieś inne typy co do marki??
Chodzi mi raczej o coś tańszego i polskiego.
Oraz chciałem się zapytać jakie są wrażenia po przesiadce z zawieszanego do ciąganego?? Którym lepiej praca idzie??
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz na 30ha Dzisiaj, 21:32
  •  

#2 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 20:12

Opryskiwacz na 30ha zależy ile kasy chcesz wydać na ten opryskiwacz? Według mnie lepszy będzie zawieszany gdyż do zaczepianego potrzebny mocniejszy ciągnik. np. gdy jest mokro w polu to lepiej będzie z zawieszanym niż zaczepianym bo jest większe prawdo podobieństwo zalgnięcia niż z zaczepianym, ale to tylko maja teoria niech się wypowie kto posiada taki opryskiwacz :)
red power

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 20:31

Opryskiwacz na 30ha Ja MF 255 ciągam 2 tyś litrów 20 metrów i nie mam problemów.Ciągany będzie lepszy bo pryśniesz 4-5 ha,przodu nie będzie ci ponosić i pompa nie chodzi.Jedynie przy mocnych górkach to może kołami kręcić bo siłę to ma ale może być problem z przyczepnością.Kolega ma Pilmeta 12m, z okrągłą beczką za 3 tyś.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 30 czerwiec 2010 - 20:37

Opryskiwacz na 30ha

zależy ile kasy chcesz wydać na ten opryskiwacz? Według mnie lepszy będzie zawieszany gdyż do zaczepianego potrzebny mocniejszy ciągnik. np. gdy jest mokro w polu to lepiej będzie z zawieszanym niż zaczepianym bo jest większe prawdo podobieństwo zalgnięcia niż z zaczepianym, ale to tylko maja teoria niech się wypowie kto posiada taki opryskiwacz ;)

Za ciągniętego do 25 tyś max a za zawieszanego tak 10-13 :D

#5 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 18:54

Opryskiwacz na 30ha a jaką belkę chcesz w tym opryskiwaczu 12 czy 15m. Mam aktualny cennik opryskiwaczów TAD-LEN jak byś chciał jakichś info to mogę ;) podać co za ile
red power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 20:02

Opryskiwacz na 30ha Ja natomiast posiadam cennik opryskiwaczy PILMET oraz KRUKOWIAK- jeśli kogoś interesuj, chętnie pomogę. ;)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#7 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 16 lipiec 2010 - 07:51

Opryskiwacz na 30ha możesz podać cenę pilmeta 600l i krukowiaka 600 zawieszanego belka 15 i jakieś opcje

#8 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 16 lipiec 2010 - 20:49

Opryskiwacz na 30ha Kolego ja posiadam TAD-LENA 1015 .Daliśmy za niego 21 tyś .Polecam ten sprzęt bardzo wydajna pompa,zawory Arag. Jak na twój arał będzie w sam raz.Ogólnie sprzęt bardzo podobny do Pilmeta a cena niższa :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Odstraszacze

Odstraszacze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 lipiec 2010 - 19:41

Opryskiwacz na 30ha A ja z doświadczenia polecałbym pilmeta 600l. Bardzo dobrze się sprawdza,nic nie szwankuje. Możliwe że Krukowiak ma podobne opryskiwacze,ale mam przekonanie do tej firmy. Cenowo także powinieneś się zmieścić.
Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

Dodaj odpowiedź