Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki olej do ciągników SDF

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 19:47

Jaki olej do ciągników SDF Witam.
Byłem u najbliższ dealera lamborghini dokupić trochę oleju do skrzyni no i jak im powiedziałam jaki chce olej to niewiedzieli o czym ja mówię, nawet mechanik od przeglądów przyszedł i wszyscy mówili, że każdy ciągnik czy to lambo czy same to przychodzą do nich ze skrzynią zalaną jakimś olejem ''acrosem'' i taki sprzedają. A ja chciałem SDF utto bo taki jest w skrzyni , taki dolewali mechanicy po zmianie filtrów po przeglądzi ( ja brałem od innego dealera) i taki sam jest zalecany przez książkę obsługi. To jaki jest wkońcu z tymi olejami, jakie macie w swoich SDF.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki olej do ciągników SDF Dzisiaj, 02:30
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 06:19

Jaki olej do ciągników SDF Z tymi olejami i instrukcją obsługi to czeski film, instrukcja jest źle przetłumaczona i nic nie wiadomo, oleje akros też są różne rodzaje, o ile pamiętam to w moim dolewali akros uniwersal do skrzyni, ale akros to trochę drogie oleje, UTTO jest olej orlenu 10w30, i agrol U też jest utto, i jesli to jest UTTO to chyba spokojnie można dolać do tego co jest, a mnie interesuje kwestia czy to ma być ten olej do skrzyni i przedniego mostu raczej 10w30 czy 15e40, bo ten 15w40 to chyba w ogóle nie osiągalny jest

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 09:22

Jaki olej do ciągników SDF Lepkość dobierasz wg zaleceń producenta (jeżeli takie są), warunków eksploatacji, temperatur otoczenia i własnych preferencji bazując na doświadczeniu ;) Jak sie nie możesz zdecydować między 10w30 a 15w40 to wlej 10w40 i po problemie :D

Nie ma czegoś takiego jak olej SDF, to wymysł marketingowy. Nie wiem kto robi dla nich oleje, najszybciej Selenia, ale szukanie na siłę takiego samego nie ma sensu, wystarcz dolać inny odpowiadający parametrami.

#4 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 11:57

Jaki olej do ciągników SDF Nie muszę szukać tego oleju wystarczy że pojadę trochę dalej do dealera od którego brałem ciągnik i sprawa załatwiona ;)

@Ferdek07 u mnie w instrukcji jest tylko SDF UTTO nie ma żadnych 10w30 ani 15w40 i jest to olej do skrzyni i do przedniego mostu.

A jaki olej macie w silnikach bo ja ''SDF Super Motor Oli 15W-40'' - nazwa zerżnięta żywcem z instrukcji :D

#5 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 12:20

Jaki olej do ciągników SDF W takim razie o co się rozchodzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 10:31

Jaki olej do ciągników SDF Chodzi o porównanie oleji. Może znajdzie się tańszy a równie dobry. Po co przepłacać ;)

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 19:58

Jaki olej do ciągników SDF w silniku akros turbo, a do skrzyni to z tego co słyszałem od kilku serwisantów to aby to był o odpowiednich parametrach i można lać spokojnie polskie oleje
ps. jak chcesz oszczędzać na serwisowaniu to nie trzeba było brać sdf ;)

#8 Share gie1980

gie1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:37

Jaki olej do ciągników SDF

w silniku akros turbo, a do skrzyni to z tego co słyszałem od kilku serwisantów to aby to był o odpowiednich parametrach i można lać spokojnie polskie oleje
ps. jak chcesz oszczędzać na serwisowaniu to nie trzeba było brać sdf Dodany obrazek

Jak masz silnik z turbo to nie tak całkiem polskie oleje tylko markowy .
Teraz jest SDF 15w40 lub zielony DF 15w40.

#9 Share Zuro95

Zuro95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 23 marzec 2013 - 19:30

Jaki olej do ciągników SDF powiedzcie mi panowie, czy zalanie Agrofarma 420 Turdusem to aby na pewno dobry pomysł? Bo ojciec się uparł, że po co ma przepłacać nie wiadomo ile za olej, jak wszystko prawie jeździ na Turdusie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share gie1980

gie1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 maj 2013 - 07:06

Jaki olej do ciągników SDF Na turdusie mogą jeździć silniki starszej generacji.
Nowe z Turbo doładowaniem oraz Intercoolerem tylko na dobrych jakościowo olejach.
Chyba że chcesz wymieniać pierścienie oraz tłoki po 3000 motogodzin...