Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaraza w łubinie

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemo93pl

przemo93pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Film/sport/motoryzacja /rolnictwo

Napisany 29 czerwiec 2010 - 19:54

zaraza w łubinie witam mam takie pytanko mam łubin zeusa i mam w nim kilka placy w których się poskręcał i opryskałem dopiero gdy to zauważyłem jak myślicie da coś ten oprysk a dokładnie poskrecały się czubki a liście są całe opryskałem gwarantem 2 l na h da to coś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaraza w łubinie Dzisiaj, 18:52
  •  

#2 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 21:47

zaraza w łubinie czym pryskałeś ? zatakowanej rośliny nie da się odzyskać bo mimo że będzie wegetować dalej plonu nie da, kwait spadnie, a anwet jeśli się strąk zawiąże to będzie porażony bez ziarna lub pośladowe. pewnie pryskałeś gwarant lub bravo musisz powtórzyć za 7 -8 dni jeszcze raz, lepiej jakbyś amistarem pojechał ale 250 zł/ha więc wielu rezygnuje, u mnie w zeszłym roku na kilku rolników jakikolwiek plon zebrałem ja i sąsiad reszta za późno opryskała lub wcale i zatalerzowali
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share mrpawlak101

mrpawlak101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 22:09

zaraza w łubinie atomik trochę sie spózniłeś bo kolega pisał tego posta rok temu :lol: