Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kółka ( klamry ) nosowe dla trzody

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jaczyk

jaczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 15:44

Kółka ( klamry ) nosowe dla trzody Witam wszystkich.
Chciałbym poznać opinie osób które zakładały aplikatorem takie kólka
Czy spełniają swoje zadanie, czy jeśli już trzeba to lepiej wkłuć zwykły drut.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kółka ( klamry ) nosowe dla trzody Dzisiaj, 09:58
  •  

#2 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 29 czerwiec 2010 - 17:18

Kółka ( klamry ) nosowe dla trzody Myślałem, że skończyły się już czasy "drutowania" świń, a tu proszę...

#3 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 17:56

Kółka ( klamry ) nosowe dla trzody Tylko nie wiem po co?? Co słabą posadzkę masz czy co?? Po co chcesz im to zakładać?? Jeśli już chcesz koniecznie to kup tylko skobelki bo z łatwością zakolczykujesz zwykłymi kombinerkami:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 18:03

Kółka ( klamry ) nosowe dla trzody ello do tych co nie wiedza po co to się zakłada.. czasem jest tak ze ludzie nie maja wylanych posadzek i trzymają na bardzo grubej ściółce której nigdy nie wybierają do końca. I zakłada się to po to aby nie dokopały się do ziemi bo zrobią z pomieszczenia pobojowisko. A jeśli ma się posadzkę to zakłada się druty czy te kolczyki po to by nie pyskaty do gnojówki i jej nie piły bo mogą zachorować. Ci co maja chlewnie na rusztach nie drutują logiczne a tym bardziej jak maja karmniki...
A teraz odp dla kolegi od tematu. Powiem tak u mnie świnie się po prostu drutuje. Dziadek ma specjalistyczny "węzeł" i jak zawinie to ten drut jest i jest.. wiadowo maciorom czasem trzeba wymienić bo a to rozerwał a to wyrwa go z nosa. Co do tych kolczyków.. nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale raczej bym się nie napalał ze to będzie jakiś HIT! lepiej zostań przy drutowaniu :)

#5 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 19:31

Kółka ( klamry ) nosowe dla trzody Gdyby nie drutowanie to przy każdym podścielaniu fundował bym sobie równanie ściółki w klatce bo niekiedy takie barykady robiły że przejść się nie dało. Niestety mam tak zrobioną oborę że jest gruba ściółka i muszę drutować, lecz ja drutów nie kupuje tylko sam sobie robię. Mam drut stalowy, ucinam, ostrzę go z dwóch stron, i wyginam kombinerkami tak jak ma być. Do zakładania druta używam przerobionych kombinerek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Stachowy

Stachowy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 19:45

Kółka ( klamry ) nosowe dla trzody Ja robię to zwykłymi kombinerkami :) i tak jak Ty wyginam ostrze 2 strony i jazda

#7 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 29 czerwiec 2010 - 20:40

Kółka ( klamry ) nosowe dla trzody Lol chłopy przecież to jakieś Średniowiecze, kto w ówczesnych czasach bawił by się w takie rzeczy, ile to zdrowia kosztuję nas i świnię, w jaki celu to robicie? Nie łatwiej wylać posadzkę i po kłopocie?
Pzdr Marcin

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 20:48

Kółka ( klamry ) nosowe dla trzody I co ci posadzka jak one w gnoju grzebią. Bez druta to cały kopiec był przeorany.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 21:20

Kółka ( klamry ) nosowe dla trzody sorry ale ja naprawdę pierwszy raz o takim sposobie słyszę... nikt u mnie w okolicy ani w rodzinie nie drutuje.... pytam tak z czystej ciekawości: w jakim wieku "drutujecie" i czy nie paprze się później ten nos oraz czy to im daje swobodę dostępu do rożnych rodzaji pasz?? Ja mam np teakze na ściółce i nie stosuje takiego czegoś jak robią kopce z gnoju to znak ze trzeba wyrzucić...:) znajomy ma na głębokiej i jak ryja to nic z tym nie robi tylko dościela i się tym nie przejmuje... na głębokiej ściółce tak łatwo nie dodrapuja się do gnojówki chyba ze ktoś ma H***** odprowadzenie:D pozdrawiam:P