Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrusznik od Ursusa c-360

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 09:08

Rozrusznik od Ursusa c-360 Witam wszystkich forumowiczów,a szczególnie tych którzy znają się na elektryce,ponieważ wasza pomoc jest mi na prawdę bardzo potrzebna.Otóż mam problem z rozrusznikiem od c-360(firmy nie znam,ale chodzi o standardowy rozrusznik montowany w tym modelu).Otóż odmówił posłuszeństwa nie kręcił się w ogóle.Okazało się,że pękła sprężyna od jednej szczotki.Założyłem inną i też nie działał,bo jakieś zwarcie było.Potem doszedłem,że chyba przetarła się izolacja na stojanie,i robiło zwarcie z jedną z tych długich śrub,którymi skręca się cały rozrusznik.Zaizolowałem te śruby złożyłem go i zrobiłem próbę kablami rozruchowymi(takimi z zaciskami na końcach).Teraz dzieje się tak:
Włączam go,on się zaczyna kręcić aż miło a po chwili zwalnia i ledwo się wlecze,ale wystarczy go odłączyć i włączyć ponownie i sytuacja się powtarza.Dzieje się tak za każdym kolejnym włączeniem.Dodam,że akumulator,którym go sprawdzam jest OK.Nie próbowałem na nim jeszcze zapalać ciągnika,ale chyba dzisiaj go wypróbuje u wujka.
Wiecie może o co tu chodzi??Ja obstawiam wirnik,ale chciałem jeszcze was spytać.Może mieliście już podobny problem.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Kacu
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrusznik od Ursusa c-360 Dzisiaj, 15:45
  •  

#2 Share pawel14011

pawel14011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 lipiec 2010 - 21:25

Rozrusznik od Ursusa c-360 Czy uporałeś się już z tym rozrusznikiem?
Podłącz go pomijając automat, może styki są wypalone? A co z jego mocą? czy tak samo zachowywał się pod obciążeniem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Kacu

Kacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 13:44

Rozrusznik od Ursusa c-360 Sprawdziłem go pod obciążeniem i 60-tka odpaliła raz potem drugi a za trzecim już go muliło i słabo kręcił,a jak ostygł to z powrotem kręcił jak głupi.Dodatkowo szczotko-trzymacz się grzeje.Chyba muszę go wymienić i powinno być git.
Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW