Skocz do zawartości

Zdjęcie

Walka z muchami

170 odpowiedzi na ten temat

#141 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 12 lipiec 2016 - 20:56

Walka z muchami

na 0,5l piwa dałem 40g

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Walka z muchami Dzisiaj, 03:40
  •  

#142 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 12 lipiec 2016 - 21:02

Walka z muchami

no ja Cie rozumie ale przecież wkońcu musiały to zjeść ;) u mnie to krócej działało... widać mam ich wiecej. pryskałem obornik FLUBEX. W sumie pisze na nim żeby 40ml wlac w 100 litr wody a ja wlał to w 10 litr i nic nie chwyciło ;/ hmmm może tu chodzi o przesiąkniecie tego obornika tym środkiem i musi byc 100 litr

#143 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 12 lipiec 2016 - 22:34

Walka z muchami Flubex działa, bo go stosuję już ok miesiąca. Ktoś tu polecił. To larwicyd efekt widoczny ok 10 dni po zastosowaniu, much jest zdecydowanie mniej. Larwicyd działa na rozmnażanie much, jak sobie go zje to nie umiera ale robi nieaktywne jajeczka, dlatego efekt jest z opóźnieniem. Uważam że nawet jest mocniejszy niż neporex ale trochę wolniej działa. Ja rozpuszczam wg instrukcji i dokładnie odpryskuje obornik, szczególnie świeży i działa

(Druga sprawa ja pryskam od larw i od much regularnie co tygodnie czy muchy są czy ich nie ma i dlatego moze ocenę mam zachwiana bo moze poprzedni środek jeszcze działa )

Edytowany przez lukaschels, 12 lipiec 2016 - 22:37.

#144 Share Moorgi

Moorgi

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 lipiec 2016 - 11:34

Walka z muchami

@soltys48 -  a myslisz że bedzie Ci działało cały rok? Ja co chwile tak robie ;)

#145 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 13 lipiec 2016 - 12:39

Walka z muchami

wczoraj pryskałem w oborze tym wynalazkiem z piwem i dziś cisza,zero much na ścianach i suficie,a obornik prychnąłem dursbanem,to w pól godziny wytłukło dziadostwo

#146 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 13:34

Walka z muchami

jak to pryskałes :> przecież to klej taki jest :P Musze zwykłego Żywca zapodać w te mieszanke bo mi sie do sklepu nie chce jechać... ciekawe czy muchy są wybredne

#147 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 13 lipiec 2016 - 17:03

Walka z muchami

normalnie :)ręcznym opryskiwaczem,więcej wody i jazda

#148 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 21:05

Walka z muchami

@soltys48 -  a myslisz że bedzie Ci działało cały rok? Ja co chwile tak robie ;)

k**wa dłużej malowałem pędzlem ściany niż much nie było!!!

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#149 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 21:32

Walka z muchami

szukaj innego owadobójczego... tzn z inną substancją aktywną i mieszaj. Ja dziś Żywca zatosował. Oczywiście znów musiałem troche reke z tego uwalić ale tak jakby miesznka z ciemnym piwem była bardziej klejąca :> muchy padały jedna za drugą tak jak ostatnio. Ciekawe jak długo będzie czysto

#150 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 21:41

Walka z muchami

jutro cóś zakupię bo normalnie nie da się wytzrzymać a i baby w domu żyć nie dają bo tyle much pcha się

3000 postów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share j_panko

j_panko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 11:59

Walka z muchami

Widzę, że problem much u Was istnieje na poważnie.

Problem much można ograniczyć w sposób bardziej ekologiczny i bez użycia chemii.
Sznurek lepowy skutecznie ogranicza populację wykorzystując naturalną cechę much - siadanie na wyraźnych krawędziach.

dla przykładu: http://www.sklep.pan...znurek-400m-/96
ale wystarczy poszukać analogicznych produktów w internecie i przeprowadzić własne testy.

#152 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 14:19

Walka z muchami

haha gościu TY chyba w oborze nie byłeś... weź sobie takie sznurki w domu rozwieś a nie reklamuj takich amatorskich metod.

U mnie dziś czysto ;) Żywiec im smakował :D ciekawe kiedy znów przydą sępic mnie o piwo :>

#153 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 15:44

Walka z muchami

Ostatnio myślałem aby zrobić jakimś domowym sposobem lep na muchy tylko nie za bardzo wiem czym posmarować podłoże aby muchy się do niego przykleiły i było stosunkowo tanie? 

#154 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 17:21

Walka z muchami Myślę że bez pracowni chemicznej nie zrobisz jakiegoś kleju. Może z cukru miód zrób taki gęsty e nie wiem czy zadziała

#155 Share j_panko

j_panko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 18:18

Walka z muchami

lukbold - byłem i wiem, że obory są różne. Nie chodziło mi o przepychanki, a o podzielenie się informacją o produkcie którego na tym forum nikt dotychczas nie wskazał. Są osoby, które trucizny traktują jako ostateczność - to Wam przedstawiam produkt. 
Decyzję zakupu, tym bardziej wybór producenta pozostawiam zainteresowanym. Wujek google zawsze pomoże;)

thor1984, lukaschels - domowym sposobem tanio i skutecznie bez użycia trutek będzie ciężko - z miodem i cukrem bym był ostrożny, bo mogą insektom dodać dodatkowej energii.

#156 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 22:37

Walka z muchami Akurat o lince lepnej było już w tym temacie. Skuteczność jakąś tam ma pewnie, bo muchy lubią siadać na elementy typu kable, rury.
Luk jak to wiadro działa? Nowy wabik się nie sprawdził? :D

#157 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 23:04

Walka z muchami

Nowy wabik http://allegro.pl/wa...6198176313.html coś tam więcej ściągnął do wiadra ale bez tych rojów, które odcedzali na filmach https://www.youtube....?v=_qgDoEmpfZk. Może tam jakąś padline wrzucili?? Albo u mnie za mało robactwa, żeby był efekt :> W sumie w tym roku u mnie lekko nie maja :D Dałem sobie spokój z łapaniem ich w pobliżu płyty gnojowej i wstawiłem wiadro do stodoły by cielęta troche odetchnęły... Zresztą teraz deszczowo to przy oborniku nie ma ich za dużo. Jedno jest pewne.. tu musi być chemia a nie jakieś lepki, sretki i inne ekologiczne badziewia dla amatorów.

W każdym razie na Apacza narzekać nie moge choć zbyt długo nie działa

Edytowany przez lukbold, 14 lipiec 2016 - 23:06.

#158 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 17 lipiec 2016 - 10:08

Walka z muchami

Pytanie  głupie  , naiwne  itd itp  wiem  że  będą  niewybredne komentarze ... ale i tak  zapytam   :P

Próbował  ktos  ustrojstwa  z  TV marketu  do  odstraszania  much i  gryzoni?

Lub taki http://allegro.pl/od...6110216438.html

kupuje  takie  rzeczy ktos  w ogóle ? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#159 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 10:27

Walka z muchami

Nowy wabik http://allegro.pl/wa...6198176313.html coś tam więcej ściągnął do wiadra ale bez tych rojów, które odcedzali na filmach https://www.youtube....?v=_qgDoEmpfZk. Może tam jakąś padline wrzucili?? Albo u mnie za mało robactwa, żeby był efekt :> W sumie w tym roku u mnie lekko nie maja :D Dałem sobie spokój z łapaniem ich w pobliżu płyty gnojowej i wstawiłem wiadro do stodoły by cielęta troche odetchnęły... Zresztą teraz deszczowo to przy oborniku nie ma ich za dużo. Jedno jest pewne.. tu musi być chemia a nie jakieś lepki, sretki i inne ekologiczne badziewia dla amatorów.

W każdym razie na Apacza narzekać nie moge choć zbyt długo nie działa

widziałeś gdzie nagrany film???Tam much więcej niż u nas......

3000 postów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 10:49

Walka z muchami

ja kupiłem sam ten wabik, ogólnie to zalatuje rybą, zrobiłem mazidło do smarowania ale też zostawiłem miseczkę z roztworem aby sprawdzić czy działa jak na filmach. Uważam że piwo z cukrem lepiej wabi,

much nie ma u mnie ja na filmie i jak któraś blisko podleciała to i się zwabiła, nie jest efekt jakiego bym oczekiwał

Na pewno zadziała tam gdzie sa olbrzymie roje a nie można zastosować chemii,