Skocz do zawartości

Zdjęcie

Walka z muchami

170 odpowiedzi na ten temat

#101 Share d___b

d___b

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 114 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 11:05

Walka z muchami

U moich krów na pastwisku wczoraj była inwazja jusznic deszczowych (much końskich), a dzisiaj bąków.

Profesjonalna pułapka kosztuje ponad 600PLN robił ktoś podobną pułapkę "home made" ?
Wyczytałem, że na muchy końskie różnego rodzaje odstraszacze nie działają..

Edytowany przez d___b, 01 lipiec 2015 - 11:05.

8bdb4a7a95566.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Walka z muchami Dzisiaj, 03:58
  •  

#102 Share prepers

prepers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 13:26

Walka z muchami

Quick Bayt w granulacie do rozłożenia albo jak ktoś woli do opryskania ścian Quick Bayt Spray

250 g. wystarczy na opryskamie 100 m2 powierzchni.

#103 Share JarekMat

JarekMat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 15:15

Walka z muchami

Kupilek miesiac temu takom buteleczke plynu Muszak na Alegro za 19 zl i posmarowalek pedzlem ramy okien u cielakow. 1 butelka wystarczyla na czesc budynku to zamowilek wlasnie jeszcze 5. Pod tymi parapetami co posmarowalek mam tera kupki much. Ciekawe czy bezie dzilac jak piszom kilka miesiecy.

#104 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 20:00

Walka z muchami Słownika nie dołączyli do paczki? Na jakiej substancji oparty ten muszak?

#105 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 05 lipiec 2015 - 20:25

Walka z muchami

Ja zrobiłem małe doświadczenie i wysypałem na kartki papieru Apacza na stonkę gdyż oprysk z udziałem tego środka i cukru działał ok 4 dni. Efekt : co 3 dni muszę sprzątać  z kartki zdechłe muchy bo miejsca brakuje. Fajny i tani sposób. Wystarczy chwila kontaktu z ty środkiem i muchy zaczynają szaleć i zdychają

#106 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 05 lipiec 2015 - 20:32

Walka z muchami

Polecam kupno preparatu DRAKER 10.2 skuteczny, nie szkodzi zwierzętom jak i człowiekowi a działa 2 tygodnie :)

bla bla bla :)

#107 Share JarekMat

JarekMat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 17:29

Walka z muchami

A ten Muszak co żem kupil miesiac temu ciagle dzialo

#108 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 11 lipiec 2015 - 17:46

Walka z muchami @jarekMat czyli Jarosław Matuszewski lekarz weterynarii, producent Muszaka i bentawetu człowiek wykształcony, a upodla się umyślnym popełnianiem błędów kalecząc nasz piękny język tylko po to aby zrobić kryptoreklamę swojego produktu. Panie Jarosławie to nie wypada.

Edytowany przez donweter1989, 11 lipiec 2015 - 17:47.

#109 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 11 lipiec 2015 - 18:09

Walka z muchami straszna chała @jarekmat...a co do tematu to u nas stosujemy quick bayt rozmieszany z miodem ( oczywiscie sztucznym, cena za sloiczek ok 3 zl ) i troche wody i tym nie pryskam a pedzelkiem smaruje jak najwiecej metalowych elementów i efekt zadowalający

#110 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 20:47

Walka z muchami Ja mam już gdzieś te wszystkie trucizny. Chyba kupię lampę owadobójczą na poczatek mniejszą za ok100 zł. Widziałem na yt filmiki i przyznam, że jestem ciekaw efektów u siebie. Wiekszość tych produktów jest oparta na cypermetrynie i którego by nie kupić efekt jest ten sam. Mogę polecić tectonic do polewania grzbietów. Polałem krowy blisko miesiąc temu i mają spokój z muchami. Siedzą 2-3 muchy podczas gdy wcześniej było kilkadziesiąt. Jedyny produkt na który warto wydać pieniądze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share JarekMat

JarekMat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 11:37

Walka z muchami

To jest autentyczny wpis jednego z hodowców- pokazuje jak naprawdę działa Muszak: http://bentawet.pl

Link do aukcji, n.t. której ten człowiek kiedyś napisał to obecnie- KLIKNIJ tutaj NA ALLEGRO

PONIŻEJ ZAMIESZCZAM INNY WPIS JEDNEGO Z KLIENTÓW:

Muszak działa świetnie na małe muszki, chyba owocówki. Gromadziły się one w sezonie wakacyjnym w kuchni w wiaderku z odpadami organicznymi i w koszu. Były tego całe roje, że latały po całej kuchni, po owocach i warzywach. Rozmnażały się chyba w tym wiaderku. Nic na nie nie pomagało. Muchozol zabijał je tylko chwilowo, bardzo przy tym śmierdział. Na drugi dzień wszystko wracało do normy, armia muszek znów w ataku. I tak rok w rok od wielu lat od początku wakacji do jesieni.

Po zastosowaniu muszaka od pana na krawędź wiaderka, nastał błogi SPOOOOOOKÓJ. Żadnej muszki w wiaderku. Odpady wyrzuca się normalnie, nawet więcej, niż zwykle, wyżej wiaderka, żeby sprowokować muszki do ataku. Nic z tego. Muszek nie ma. Najwyżej, jak długo nie wyrzuca się odpadów i zalegają w wiaderku, to od biedy jakieś 2 lub 3 zabłąkane muszki w okolicy wiaderka da się zauważyć i tylko tyle. Środek działa na 100% i przy tym nie śmierdzi, nie czuć go w ogóle. Muchy duże, te domowe, pospolite też zabija bez problemu, bo widziałem, jak jedna z much pasła się kilka minut potem dostała głupawki, jakiejś telepawki nogami, później znalazła się na plecach na podłodze. Gorzej jest tylko z nakarmieniem tych dużych much. Smarowałem kilka miejsc w kuchni, lecz one wpadają chyba przez otwarte okno (futrynę okna też posmarowałem) i nie zawsze pasą się na muszaku. Siedzą na meblach, łażą i wkurzają człowieka, jak chce się poleżeć spokojnie i odpocząć. Pojawiają się jakieś trupy na podłodze, ale zaraz pewnie włażą nowe i tak w koło, także te duże muchy w ilości od 1 -2 do np 5 – 6 zawsze przebywają w pomieszczeniu.

Nie ma tak, żeby ich wcale nie było. Jak któraś czepi się nosa leżącego człowieka to nie ma rady, trzeba wstać i skorzystać z klepki – packi na muchy. Innych owadów i nas nie ma, więc nie mogę nic więcej napisać. Na komary chyba to nie działa. Na ćmy nie wiem. Nie wpadają, jak co roku. Może liżą futrynę? Dziękuję za środek. Będę go kupował co roku. Za rok kupię tego więcej, bo wyjadę do teściów na wieś, a tam robactwa w lecie jest duuuużo więcej, niż u nas, więc go więc go wypróbuję tak, jak testuje się silniki spalinowe na rajdach, czyli mocno i porządnie 1f609.png

#112 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 12:37

Walka z muchami Dobra historyjka. Musze pogratulować wyobraźni. Proszę tylko nie robić z ludzi kretynów. Nagle wiesz jak pisze się po polsku. Brawo. Kto normalny trzyma w kuchni wiaderko z odpadami. Jak można sobie na takie coś pozwolić i wyrzucać jeszcze wiecej, bo Muszak działa. Pewnie w drugim kącie stoi nocnik, albo wiaderko. Ponowie pytanie na jakiej substancji czynnej oparty jest produkt?

#113 Share d___b

d___b

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 114 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 07:48

Walka z muchami

Może jeszcze konto założył tylko po to żeby reklamować swój produkt.
Apeluje do admina o moderacje takich wpisów. 1f609.png

Edytowany przez d___b, 27 lipiec 2015 - 07:49.

8bdb4a7a95566.jpg

#114 Share kewink

kewink

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 20:33

Walka z muchami My stosujemy dursban zmieszany z cukrem i piwem. Pryskamy opryskiwaczem ręcznym ściany, drzwi ogólnie wszędzie gdzie się bydło nie dosięgnie. Działa zdecydowanie lepiej niż dwuskładnik.

#115 Share coler

coler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 21:22

Walka z muchami

ja już żadnej chemi nie używam  jaskółki i lepy sprawe załatwiają 

#116 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 23:30

Walka z muchami

http://www.themar.co...chostop---150-g Polecam działa i w miarę tanio :D

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

#117 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 23 maj 2016 - 08:35

Walka z muchami

http://www.monagrosk...er-z-r-z-r.html stosował kto? cena za wiaderko z kosmosu i pewno samemu by zrobił tylko co to za wabik tam leją? http://www.monagrosk...ntrat-1-4l.html bo założe się że jego cena też nie jest adekwatna do faktycznego składu

http://rolmarket.pl/...ntrat-1-4l.html

czyli dożdze, cukier, soda oczyszczona, jakiś konserwant i barwnik :>

Co Wy na to?

Edytowany przez lukbold, 23 maj 2016 - 08:39.

#118 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 23 maj 2016 - 13:04

Walka z muchami

Ciekawe, trzeba sprawdzić, tylko ciekawe jaka proporcja. Ja do tej pory muchy zachęcałem cukrem i piwem.
Wydaje mi się że wabik działa na dwutlenek węgla, wymieszane droższe z cukrem produkują bardzo dużo CO2, mucha podobnie jak komar wyczuwa go i leci do niego bo myśli że jakiś duży zwierz.

Ja od siebie mogę polecić Neporex - środek na larwy much
oraz  środki na muchy z substancją aktywną cypermetryną oraz deltametryną, stosując na zmianę aby muchy się nie przyzwyczaiły.
(polecam również czytać jaka substancja aktywna znajduję się oprysku na muchy bo często ta sam jest w środkach na warzywa czy rzepak, jednak dużo bardziej stężony a za to tańszy, wiadomo takich środków nie stosujemy w pomieszczeniach ze zwierzętami).

Na razie te 3 środki stosowane na zmianę czynią moje obejście wolne od much,

Edytowany przez lukaschels, 23 maj 2016 - 13:11.

#119 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 24 maj 2016 - 06:18

Walka z muchami Ja zamiast tego wiaderka 2 lata temu kupiłem muchołapkę w postaci worka. Porażka totalna 60 zł +przesyłka w plecy. Wpadła może jedna mucha. Nie wiem jak oni na tych zdjęciach czy filmikach ich tam tyle złowili. Jako wabik to były chyba sproszkowane ryby, bo podobnie śmierdziało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 24 maj 2016 - 06:45

Walka z muchami

Co do  Muszaka  to  nie polecam  miałem  go  i  nie działa  zbyt  dobrze  

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje