Polecane posty

Gość rolniczka23   
Gość rolniczka23

Do zastosowania w domu czy w obejściu?

 

 

 

 

Problem wystepuje w pradwdzie wszedzie, w budynkach inwentarskich jak i na tarasie przed domem :-[

 

Aaa.,, jeszcze niech mi ktos podpowie co zrobic z tzw. Przecinkami ktorych w tym roku jest duzo. Moze jakis zapach, kolor je odstrasza czy jakis srodek chemiczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Spray lub psikacz im więcej zawiera środka ( deet ) tym lepiej ja używam i pomaga komarów nie widać a bąki nie przepadają za mną gdy sie tym wypsikam

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

ja słyszałem o jakiś lampkach że je się włącza i świecą i owady to odstrasza, podobno można to dostać w Biedronce , ja stosuje takie coś jak agrecol ale to nic nie daje po około 30 minutach gorzej to świństwo do mnie leci niż zanim się popryskam. stosowałem kiedyś do pokoju takie coś z firmy bros był taki jakby zasilacz do gniazdka i co noc czy tam co jakiś czas wymieniało się w nim wkład, powiem że zdawało to egzamin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolniczka23   
Gość rolniczka23

A jakis srodek chemiczyny ktory mozna posmarowac sciany drzwi itd? :-)

 

A co powiecie na muchy konskie? Ktore sie nie chca odczepic i strasznie gryza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

o środku na posmarowanie drzwi nic nie wiem. na te muchy końskie mówi się u mnie bąki:) trzeba je czapką mocną trzepnąć:P żarcik :) na nich to prawie że nie ma rady bynajmniej ja nie znam.Dziś byłem u sąsiada zobaczyć jak żyto sype(masakra) miał pole przy lesie to masakra była w ogóle nie dało się porozmawiać;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolniczka23   
Gość rolniczka23

o środku na posmarowanie drzwi nic nie wiem. na te muchy końskie mówi się u mnie bąki:) trzeba je czapką mocną trzepnąć:P żarcik :) na nich to prawie że nie ma rady bynajmniej ja nie znam.Dziś byłem u sąsiada zobaczyć jak żyto sype(masakra) miał pole przy lesie to masakra była w ogóle nie dało się porozmawiać;/

 

W tym roku jest duzo tego badziewia,co gorsze niektorzy maja na to cholerstwo uczulenie i moga miec powazne ptoblemy zdrowotne.. :-[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja walczyłem z tymi muchami w oborze i przegrywałem bitwy, ale dziś chyba ostatecznie wygrałem wojnę. :) Kupilem środek Muchakron extra za 5,50 zł opakowanie. Trochę tych torebek kupiłem, ale teraz mam prawdziwy cmentarz much :P To taki proszek, który je zwabia, one na to usiądą, a po jakimś czasie padają "jak muchy". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odgrzewam kotleta, ale czas niedługo pomyśleć jak zwalczać w tym roku muchy. Trafiłem ostatnio na ten preparat http://www.fungichem.pl/twenty-one-20-1-wp-500g-4x125g.html Polecił mi go sprzedawca, ale i były lekarz weterynarii jak bardzo skuteczny preparat na muchy. Działa podobno na 2 sposoby. Pierwszy sposób to wabienie muchy, która liże truciznę i pada jak to w każdym insektycydzie. 2 sposób polega na tym, że wystarczy, że mucha siądzie na spryskanym miejscu a preparat wnika w ciało czego efektem jest konieczność ciągłego latania. Mucha lata tak długo, aż zużyje własne rezerwy i żeby móc się pożywić musi się zatrzymać, ale substancja w organizmie jej nie pozwala.(działa chyba jak amfa :D ) Mówił, że widział u znajomego jak po zastosowaniu preparatu część much padła a reszta zniknęła. Przed zastosowaniem było ich pełno.

Mieliście styczność z tym preparatem, czy to nic nie warte i sprzedawca chce mnie naciągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polecam kupic lampe plus srodek dzialajacy na larwy. Gwarantuje Ci ze problem zniknie.

Edytowano przez vbox33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol73    0

Lampa to dobry pomysł tylko trzeba kupic lepszom zeby działała ;P

Edytowano przez karol73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak najlepsza zeby dzialala. Przekonalem sie sam ze to dziala i to nie tylko muchy ale wszystkie owady latajace np komary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trochę wczoraj poczytałem i właśnie naszło mnie na lampę, ale to do pomieszczenia na zbiornik i w myjni. O larwach także pamiętam i muszę poszukać skutecznego larwicydu. Tylko jak ma to działać w oborze z rusztami, gdzie codziennie przybywa nowy kał u mocz a całość jest raz dziennie spłukiwana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Kup poprostu preparat na pędraki dodaj do tego wody i trochę mleka aby zwabić muchy ale uwaga taki preparat położy wszystko trzeba uważać i nie pryskać po krowach tylo po ścianach w oborze po godz od opryskania nie będziesz widział ani jednej muchy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jak najlepsza zeby dzialala. Przekonalem sie sam ze to dziala i to nie tylko muchy ale wszystkie owady latajace np komary.

 

Miałem lampę i u mnie działała tylko w dzień bo w nocy musiała być wyłączona bo jak była włączona to w oborze był pierdyliard komarów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tez wylaczalem noca ale na tacy pod lapa byly przerozne owady np komary stad wiem ze na nie tez dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Kup poprostu preparat na pędraki dodaj do tego wody i trochę mleka aby zwabić muchy ale uwaga taki preparat położy wszystko trzeba uważać i nie pryskać po krowach tylo po ścianach w oborze po godz od opryskania nie będziesz widział ani jednej muchy :-)

 

 

Mógłbyś podać jakiś link albo nazwę takiego preparatu na larwy? Bo chyba słabo szukam na tym internecie...

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Ok poszukam jutro odpisze 1 l tego preparatu starczy na 5 lat zapach jest nieprzyjemny działa on na układ pokarmowy oddechowych i działa przez dotyk jednym zdaniem to kładzie na ziemię wszystko moim zdaniem każdy preparat zda egzamin który zwalcza pędraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja dzisiaj kupiłem jakiś preparat na pędraki, zaraz idę przetestować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekMat    0

Ja stosuję Muszaka www.bentawet.pl Kosztuje 16 zł za 140 ml z pędzlem, ale nie do oprysku tylko na futryny i ramy okien, albo na kartoniki, które wieszam. Działa kilka miesięcy i nie trzeba go wdychać, bo się nie ulatnia do powietrza. Trzeba wstrząsnąc przed otwarciem buteleczki. Wystarcza na 400- 500 m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lampa owadobojcza + srodek na larwy jest dobrym rozwiazaniem choc nie idealnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nazwy nie pamiętam już, ale efekt zerowy :( , całe szczęście małe opakowanie kupiłem.

 

Edit.

Co do nazwy to była w niej liczba 50 lub 51, dzisiaj zastosowałem środek K-Othrine z firmy Bayer ciekawe jaki będzie efekt.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

Panowie odświeżam temacik.

A co myślicie o czymś takim ?

http://allegro.pl/pe...4311113522.html

 

Znalazłem też coś takiego:

http://www.pryskaj.p...dy-na-370m2/416

http://www.antybandyta.pl/ultradzwiekowy-odstraszacz-ultrasonic-duo-pro-pestrepeller-p-353.html

 

Droższe ale może skuteczniejsze.

 

Próbował ktoś ? Mam zamiar kupić,znajomy ma coś podobnego na myszy i szczury, i działa u niego rewelacyjnie.

Edytowano przez bodzioszajs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez birke
      Mam wielki problem z komarami w oborze. Roi się od nich, nie można dać rady. W oborze jest kilka gniazd jaskółek, ale one nie są w stanie wyłapać takiej ilości robactwa. Czy znacie jakiś sposób na pozbycie się komarów, który nie zaszkodziłby krowom, jaskółkom i ich pisklętom?
    • Przez Artaban
      Witam!
      Czy można gdzieś kupić jakieś uspokajacze dla byków które podaje się im w paszę? Chodzi o to że bodą się miedzy sobą i niektóre są agresywne do ludzi. Jak w internecie oglądam zdjęcia i filmy innych hodowców to stoi po kilka nawet kilkadziesiąt byków razem w jednym kojcu i wyglądają na dość spokojne. Co mam zrobić żeby nie były agresywne?  
    • Przez Waldi7373
      Witam. Czy ma ktoś może jakiś sprawdzony tani sposób na zwalczanie larw Gnojki Wytrwałej.
      To takie robaki bytujące w gnojowicy w oborach i pełzające wszędzie. 

       

       
    • Przez RolnikFarm
      Macie sprawdzone sposoby na muchy? Bo u mnie to szarańcza w chlewni normalnie, w tym tygodniu chce wszystko wybielić, ale pewnie problem wróci. Znacie może jakieś dobre produkty lub może sprawdzone domowe sposoby? Druga sprawa jak poradzić sobie z końskimi muchami? Bo mam kuca i cały czas go tną. Zapraszam do dyskusji.
    • Przez Theprzemo205
      Witam. Drodzy AgroFotowicze czy istnieje jakiś preparat do zwalczania much u bydla gdzie nie trzeba wyprowadzać zwierząt z pomieszczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj