Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przebudowa ciągnika

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 21:24

Przebudowa ciągnika witam wszystkich mam takie pytanie chciałbym przebudować ciągnik chodzi mi o c360 posiadam silnik 6 cylindrowy perkinsa z kombajnu zbożowego i zastanawiam się czy była by możliwa taka przeróbka największym problemem na pewno będzie skrzynia biegów ale pomijając ten fakt czy byłą by taka możliwość z tego co porównywałem to mocowania i budowa silnika jest podobna potrzebne wszak byłyby pewne przeróbki ale chodzi mi też o to czy jest coś takiego opłacalne bo chciałbym również przebudować T25A2 gdyż posiadam silnik DEUTZ również od kombajnu zbożowego tylko że ten jest 4 cylindrowy i chłodzony powietrzem i z tą przeróbką byłoby o wiele mniej problemów niż z C360.
czekam na komentarze i propozycje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przebudowa ciągnika Dzisiaj, 09:26
  •  

#2 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 21:28

Przebudowa ciągnika Ale o co ci chodzi ?? Chcesz wstawić ten silnik do c-360 i t-25 ?? :) Skrzynia nie wytrzyma na 100% tak samo w t-25. Nawet nie wiem po co ci w t-25 większy silnik jak on jest za lekki ?? :)

#3 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 27 czerwiec 2010 - 21:31

Przebudowa ciągnika Nawet gdyby udało by Ci się spasować ten silnik z z C-360, to nie wytrzyma ci skrzynia. Ciągnik jest za lekki i bez przedniego napędu. Nic Ci nie da zmiana silnika bo uciągu tym nie zwiększysz. Dodany obrazek
Wieczny kawaler ;)

#4 Share ozzy

ozzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 21:47

Przebudowa ciągnika Skąd wiecie ze skrzynie nie wytrzyma? Widzieliście kiedyś takie cudo?-Na pewno nie! Znajomy rolnik mojego Ojce miał c-360 z silnikiem jakiejś ładowarki co około 90km ciągnik normalnie chodził przez kilka dobrych lat bez usterek skrzyni tyle ze musiał sprzedać z powodu powiększenia gospodarstwa, była dorabiana flansza bo cos nie pasowało...
Czy to będzie opłacalne to nie wiem, ale jak ci lezy to go wkładaj;)
Co do władka to zły pomysł :)
Jestem jaki jestem...

#5 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 05:28

Przebudowa ciągnika Możesz próbować z C-360 , ja poszukałbym jeszcze przedniego napędu , co do Wańki to raczej kiepski pomysł. Powodzenia!!!

#6 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 06:24

Przebudowa ciągnika z 60 to fajny pomysł do tego szersze laczki z tyłu i uciąg powinien się zwiększyć
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#7 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 28 czerwiec 2010 - 06:36

Przebudowa ciągnika nie polecam, , umnie sąsiad założył do c 360 ślnik od ładowary 4 cyl 85KM, ma problemy ze skrzynią, i wogule zmieniło to tylko to że ciągnik był silniejszy, strasznie paliwożerny, a i tak uciągu nie zwiększył, zarzuci jakiś większy sprzęt to koła się ślizgają, gdyby miał przedni napęd to wtedy by można było pomyśleć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 08:39

Przebudowa ciągnika skrzynia nie wytrzyma na bank. Sprzęgło też nie przeniesie takiej moc , bo ono potrafi się ślizgać przy orginalnym silniku 52 km a co dopiero silnik od kombajnu !!! :)

#9 Share mateuszc360

mateuszc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 08:58

Przebudowa ciągnika ta 355 ma prawie 100 km

#10 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 czerwiec 2010 - 10:05

Przebudowa ciągnika  Powinno się udać można jeszcze pomyśleć nad jakimś mostem  na przód i zrobić 4X4 . Często FORTSCHRITTY przerabiają ze 100 na 150 KM i jakoś chodzą i sie nie psuja .  :)

#11 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 19:29

Przebudowa ciągnika a panowie mam okazję dostać silnik 4 cylindrowy perkinsa również od kombajnu zbożowego z tego co mi wiadomo to od jakiegoś classa jak oglądałem i porównywałem go z c360 to pasuje idealnie więc może taką zamianę serca w 60 zrobić będzie mniej z wysilone sprzęgło i skrzynia a spalanie powinno się zmniejszyć mocy też powinno być więcej mam tylko jedno ale w tym silniku jest pompa paliwowa o zmiennej geometrii łopatek a poza tym głowię się nad tym jak zamontować przyśpieszacz to byłoby ciekawe rozwiązanie co o tym myślicie

#12 Share pat26

pat26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja,wętkarstwo

Napisany 15 listopad 2010 - 20:08

Przebudowa ciągnika u mnie sąsiad miał w MTZ82 silnik od kombajnu ok 150km też przerabiał flansze i przedłurzał go ale teraz to idzie jak przecinak a i tylko jeździ na małych biegach bo szkoda skrzyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 15 listopad 2010 - 20:51

Przebudowa ciągnika Kiedyś robiło się przeróbki bo nie można było nic kupić. Teraz mamy dwudziesty pierwszy wiek panowie... . Czasy Boryny dawno się skończyły