Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik 120- 160 KM

252 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kuki88

kuki88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 15:26

Jaki ciągnik 120- 160 KM Jak dla mnie w tej mocy póki co marzenie to Valtra np. model T153. Świetne ciągniki tylko drogie.

Jeżeli zaś miałbym wybierać ciągnik nieco bardziej przyziemny to wybrał bym CASE IH Maxxuma. Miałem okazję pobawić się trochę tym modelem w tej wersji z joystickiem i powiem szczerze, że mocno przypadł mi do gustu. Jeszcze fajniejsza była by PUMA ale to już wydatek pewnie ze 60-100tys większy (strzelam bo w cenach Pumy się nie orientuję).

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik 120- 160 KM Dzisiaj, 14:21
  •  

#82 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 16:21

Jaki ciągnik 120- 160 KM Jaki polecacie ciągnik 150-170 km , będzie chodził w orce pług 6 i 4 skibowy , siewnik 4 m z agregatem .
Cena do 350 netto .

#83 Share sobek112

sobek112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 19:56

Jaki ciągnik 120- 160 KM pomoże ktoś ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może ciągnik? zobacz »

•  

#84 Share gospodarzSpomlek

gospodarzSpomlek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 15:25

Jaki ciągnik 120- 160 KM Witam.
Zakupiłem valtre T151 koni ma 159 w serii) a na 3 i 4 biegu szosowym w transporcie 170 KM. chodzi w pługach Uni Grudziąc 4+ XXLS czyli największych i powiem szczerze radzi sobie idealnie, orka 25-30 cm prędkośc średnia 10 km/h, spalania nie znam bo za mało zrobiłem gdyż pogoda nie dopisuje. Ogólnie zawsze podobala mi się marka valtra. Jeśli chodzi o porównania to Case puma za te same pieniądze ale tylko 145KM z power busterem na 175 KM no i w sumei był w fuul wypasie...no ale Case to samo co New Holland...a mi bardziej sie podobał czarny kolor :), z tego co słyszałem to valtry niezawodne sprzęty ale serwisie dość drogie... narazie przy 100 MH serwis kompletny ( dojazd praca i olej ) 2000 tys brutto. a że Vat wraca to jednak tylko 1600 zł.

aha jeśli o cene to u mnie wersja Hi- tech i troche bajerów ma dodatkowo TUZ WOM resorowana oska przód i kabina. Cena 290 netto....a jeśli kolego chcesz na joistiku i podlokietnik juz na wypasie to śmialo w 350 netto się zmieścisz i będzie miała jeszcze AD blue :) czyli rzekomo mniej pali...

Edytowany przez gospodarzSpomlek, 07 listopad 2012 - 15:27.

#85 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 00:09

Jaki ciągnik 120- 160 KM witam, potrzebuję kilku porad odnośnie zakupu ciągnika o odpowiedniej mocy do mojego areału a jest to niecałe 45ha - byłby to ciągnik do najcięższych prac, a mam trochę ziemi o znacznych pochyleniach, na dopłatach chyba niektóre kawałki sa oznaczone nawet jako ONW, więc mam problem bo do tej pory męczyło się to pocziwym MTZ82, a z racji tego że tym nowym ciągnikiem będę też robił odpowiednim sprzętem, nowoczesnym - w przyszłości, bo planuję orkę obrotówką 4skib, agregat uprawowo siewny aktywny 3m i nie wiem jakby to się miało jeśli wyjeżdżam pod "fest górę" z takim obciążeniem ciągnikiem o mocy np 130km, gdzie na terenaach równinnych nie ma większych problemów..

do tej pory myślałem o czymś używanym ze stajni renault o mocy ok. 140km, z lat 90tych. Ale, ze względu na to że w 2013r będzie pewnie nabór na MGR, myślę że warto pomyśleć o nowym. JOhn Deera bym nie chciał, ze względu na troszkę większe apetyty na paliwo. Nie wiem jak to jest teraz z tymi systemami ADBLUE, niektórzy piszą że to wyniszczy silniki, a niektórzy są zwolennikami tego.
Ja myślę o takich markach jak MF, może Valtra? W ostateczności myślałem o zetorze 140HSX (najtańsza opcja chyba w porównaniu do wymienionych obok marek) - tyleże chciałbym już mieć jakiś większy komfrot w następnych 10-15latach pracy mając amortyzację przedniej osi i kabiny, a tego w zetorze chyba nie ma... Przez myśli przechadza się również CLAAS, jak i CASE czy NEW HOLLAND.. Myślę że z tych wszystkich marek z takim wyposażeniem jakim bym chciał (nie wiem o jakiej skrzyni myśleć, czy o takiej że steruje się wszystko przyciskami, czy o jakiejś wajhowanej, jak to się ma do wytrzymałości, eksploatacji na przestrzeni 10-15lat..? wygodniejsze przyciski - wiadomo, ale to elektornika.... Może szukać czegoś z takimi wygodami jakimi chcę ale ze skrzynią bardziej mechaniczną?
Znajomy co ma już zaplecze maszynowe i ok. 100ha pola, gdy kosił mi rzepak i widział te moje góry to bez wahania mówił że mi tu trzeba coś koło 150km najlepiej..

Budżet? No oczywiście jak najkorzystniejsza cena sprzętu, no ale myślę że do 250tys netto to MAXIMUM i to sporo nagięte...

Czekam na jakieś odpowiedzi, pozdrawiam ;)

#86 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 12:33

Jaki ciągnik 120- 160 KM @ skywalker89 Mamy podobną wielkość gospodarstw ja mam przesżło 50ha produkcja mleka i właśnie też górki i to nie kiedy dość duże , no ale pewnie sam wiesz jak jest teraz się zbytnio nie wybrzydza tylko bierze się co jest , mam cvx150 i uprawowo siewny heremes 3,0 packer + polonez550 xl na stopkach, powiem tak na pusto to takim zestawem można jeździć ale ostrożnie i tylko po drogach a z balastem 500kg z przodu ( mam tuz przedni w ciągniku) to jak się sieje to na zmiane z polem ogląda się chmury przez przednią szybe a o jakiś nawrotach z podniesionym siewnikiem na hydropaku w poprzeg stoku to nawet nie wspominam , agregat ma niby 3 m a ciągnik 2,4 szerokości ale trzeba kombinować albo na równym albo wycofywać w poprzek i wolniutko bo buja jak jasna ciasna ( minusy opon radialnych nisko-ciśnieniówek z tyłu mam standard czyli 650 mm szerokości ) w tym roku balast minimum 1 t , silnik ma z mocą dodatkową 170 km robie na 540 eco przy 6-8km/h na równym przy 1500obr/min silnik jest w 90-100% obciążony spalanie > pali więcej na ha w tym zestawie niż na ha w orce a z kuhn'em mm 122 5x40 ( w tym roku przestawie na 45cm) śmiga aż miło 1500 obr i 9km/h się leci . Co ja Ci moge doradzić kolego , przede wszystkim zastanów się nad tym agregatem uprawowo siewnym bo to jest kawał klamota i na górkach czuć to bardzo a cvx to kwał byka i to na górkach ten agregat daje nieźle po d@pie temu byczkowi , mam na myśli stabilność bo mocy to mu wystarcza spokojenie , nie bierz wąskiego ciągnika tylko raczej coś szerszego może być krótki najwyżej dołożysz pare kg na przód no i oczywiście coś słabszego w większej serii nie na odwrót , i wcale nie koniecznie musi to być 6 cyl np valtra N to kawał ciągnika , a w case maxxum 4 cyl jest tylko 20 cm krótsze od 6 cyl (zamiast obciążników bierzesz tuz plus balast i na samej odległości ramion tuzu wyrównuje ci się obciążenie ) Nowymi ciągnikami za***iście komfortowo się pracuje , w mtz to mordęga też miej na to wzgląd w nowym posiedzisz dwa razy dłużej i mniej odczujesz niż w starym 2x krócej , duży ciągnik to oczywiście plus ale jakaś fajna 4 + tur to mega uniwersalny ciągniczek którym robiłbyś praktycznie wszystko . Wydać mase kasy a później żałować <bo dużo pali> <bo się psuje> też nie sztuka , wiem że fendt za***iście drogi ze 320 tyś netto za 412 pewnie krzykną ale zastanów się nad nim byłbyś bardzo zadowolony ( tylko ten agregat uprawowo siewny aktywny to na góry cięzko by było)

Edytowany przez Andrzej24871, 05 styczeń 2013 - 12:34.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#87 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 16:48

Jaki ciągnik 120- 160 KM jakby każdy udzielał takich konretnych odpowiedzi jak Andrzej24871 to wszystkim żyłoby się lepiej ;) już trochę przejrzałem tego internetu, i już zacząłem myśleć o jakimś ciągniku o mocy 120-130km (tj. deutz fahr może), tylkoże właśnie jest u mnie problem tych gór.. A to i glinka jest, to czasami po orce jak przeschnie to niczym innym tej grudy się nie rozbije jak aktywnym - zresztą, zasiać na górach zestawem aktywnym z pneumatycznym wysiewem, to podejrzewam, że obsada roślin będzie lepsza na tych terenach, co później się przełoży na ewentualnie wyższy plon. Więc kupując ciągnik muszę wybiegać w przyszłość.. Ktoś na jakimś poście rzucił link do McCronicka, i byłem zdziwiony ceną bo za G MAX 165 niby chcą ok. 219 tys netto, ale jak się później wgłębiłem jest to opcja mechaniczna, z nawet mechanicznym rewersem, niby bez opcji dodania amortyzacji osi i kabiny. Duży plus to bardzo wysoki moment obrotowy 691, w tym ciągniku, i waga 7t z obciążnikami. Nic nie wiem o silniku bo jakiś BETAPOWER, ale PLus bo 6cylindrów i też bez ehr. Jak widać prosty ciągnik za rozsądne pieniądze moim zdaniem w tej mocy.
Jednak gdzieś w jakimś poście natrafiłem na wypowiedź, że jeśli się ma pole na górkach to dobrą opcją w tym przypadku byłaby skrzynia z biegami zmienianymi pod obciążeniem..
W tamtym roku kopali i wywozili mi buraki właśnie na jednej z gór.. Do transportu był to Nowy ciągnik CLAAS moc coś koło 170km, pełna opcja, i jak na dole załadował całą przyczepe buraków tj. 20t, to nie miał najmniejszych problemów z wyjechaniem pod górę...
Od poniedziałku podzwonię może trochę po dilerach, ale najpierw dowiem się jak to jest z tym zwrotem na MGR, bo ktoś gdzies napisał że jesli się składa z kimś wspólnie to dostanie się 70% zwrotu, więc jeśliby tak było to możnaby było pomyśleć o jakimś droższym, większym ciągniku koło 160km w dobrym wyposażeniu.. (tylko nie wiem jakby to było jak ja jestem na vacie a druga osoba nie? połowa vatu do zwrotu? )

#88 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 18:54

Jaki ciągnik 120- 160 KM Na Vat w każdej chwili można przejść dla mnie kupić maszyne powyżej 10 tyś brutto i nie przejść przy najmniej z tego powodu na vat jest czystą głupotą no chyba że ktoś w jakiś inny sposób korzysta z tego że nie jest na vacie , z samego paliwa jest 1 zł vatu a gdzie części oleje śor. nawozy nawet częśc vatu od wody można sobie odliczyć jak ma się prod . Dobra napisałem się o tym vacie ........ McCormickiem kolego to ja bym sobie głowy nie zawracał , ktoś tam miał ktoś tam chwalił , jak czytałem na YT komentarze o MC najwięcej wydaje mi się że jest ich na węgrzech to w zasadzie były pytania typu " czy już Ci się popsuł" ja bym 100 razy bardziej woła df agrotrona jakiegoś przynajmniej później prędzej i za normalniejsze pieniądze byś to sprzedłą , popatrz sobie na agrifaires tractorpool po ile chodzą używane ciągniki takie jak chcesz kupić 5-10 latki to sporo mówi o jakości ciągników im mniej na cenie lecą to lepiej wiadomo. Jak byś miał brać Case to lepiej weź pume niż maxxuma ( mam kolege w case on mi tak powiedział że pumy są dobre a maxxum już gorszy , skrzynie słabe i jak jest tur to i krzyżak potrafi się rozlecieć od przedniego mostu) DF też byłby dobry tylko właśnie niemiecki są lepsze (czyt agrotrony) jak MF to raczej dyna 4 jest solidniejsza niż dyna 6 , MF z tym fajny że długi lepiej ma mase rozłożoną ale podobno mało nie pali. Pozdrawiam aha nie chciałbym Cie kolego martwić ale na MGR to chyba się spóźniłeś , trzeba czekać na kolejny program jeśli będzie wogule.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#89 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:05

Jaki ciągnik 120- 160 KM z vatem się zgodzę, też się bałem do tej pory tego, ale się zdecydowałem i mimoże od listopada to nie żałuję. miałem na jesieni brać belarusa 130km na kredyt pref, ale nie wyszło i w sumie się cieszę z tego bo nie do końca mi się podobało. a apropomo mgr to kolego nie mów hop, bo to że były nabory to wiem, a że ostatnio na podkarpaciu to też, ale ostatnio czytałem, że zostało im trochę pieniędzy i jeszcze to wszystko liczą ale najprawdopodbniej będzie nabór na mgr i to może nawet w 1szym kwartale (w co ja osobiście wątpię).

swoją drogą czytałem trochę o ursusie 14034 - wg danych technicznych to wydaje się naprawdę fajny sprzęcik, za nieduze pieniądze, ale jakoś mam uprzedzenie do tych nowych ursusów póki co.
To chyba trzeba z dilerami rozmawiać, bo taki case mx 125 na allegro kosztuje np 278tys brutto, to puma pewnie koło 300 wyjdzie brutto.
A jeżeli nie będzie żadnego naboru, to biorę pewnie jakąś renówke 140-150km i jazda bo na używany ciągnik pożądnej marki pow 100tys mnie nie stać póki co...
zdaję się że kolega ma takie agrotrona 130km, może pogadam żeby na wiosnę przyjechał z zestawem aktywnym i spróbował na tej górze jakby to szło..
a nie wiesz kolego andrzeju24781 jak to jest z tymi nowymi zetorami HSX ?? ciężko póki co znaleźć jakieś opinie, bo jest to w sumie nowy model..

#90 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:51

Jaki ciągnik 120- 160 KM kolego skywalker89 jeśli chodzi o tego zetora to w sumie nie wiem bo się tym nie interesowałem ale jeśli się nie myle i to jest to samo co ten z głowicą 4 zaworową tylko silniejszy to jest on za mały do tej mocy , a z tym mgr to fakt słyszałem że na podkarpaciu ma być jeszcze jeden nabór( nie skojarzyłem tego , a o pozostałych województwach że liczą i być możę będzie to pierwsze słysze pewnie dla tego że się tym nie interesowałem) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share MFforever

MFforever

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:44

Jaki ciągnik 120- 160 KM Witam. Mam pytanie. Myślimy kupić nowy ciągnik, i mamy mały dylemat, ponieważ mamy kilka typów. Ciągnik tak od 120 km do 140 km. Wahamy się pomiędzy czterema Markami.
A mianowicie pomiędzy Steyr 6140 profi /New Holland T6 155 /Case Maxxum 125- 6 cylindrów, John Deere 6125M 4 cylindry. Mamy 40 ha ale cały czas rośnie. Jeżeli ktoś posiada taki ciągnik to prosimy o wypowiedzenie się

#92 Share waldas27

waldas27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 21:54

Jaki ciągnik 120- 160 KM Witam . kolego jeśli jako główny ciągnik w gospodarstwie kolego bierz 6 cylindrowy mniej spali a na przyszłość będzie zapas maszyny możesz większe dokupywać z 4cylindrowym po jakimś czasie będziesz miał ograniczony. Ja mam JD 6140 R jak masz jakieś pytania to pisz.

#93 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:13

Jaki ciągnik 120- 160 KM bierz case albo pomyśl nad MF

#94 Share MFforever

MFforever

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:19

Jaki ciągnik 120- 160 KM Kolego ja byłem u przedstawiciela John Deera i proponował mi tego 6125M za jakieś 240 tys netto w podstawie bez amortyzowanej osi z przodu i bez tuza. Ale taki JD serii R to chyba 20 tys więcej trzeba zapłacić . Jak Ci się ten JD sprawuje ? I jak wychodzi ze spalaniem ?

#95 Share pawel1708

pawel1708

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:24

Jaki ciągnik 120- 160 KM bierz mf sprawdzony ciągnik i godny polecenia a 4 cylidrowym nie próbuj bo nie warto więcej spali bardziej będzie się dlawił i łatwiej go przesilić

#96 Share MFforever

MFforever

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:26

Jaki ciągnik 120- 160 KM

cinek1808

Byłem u przedstawiciela MF i oferował mi tego nowego z serii 7614 za jakieś 295 tys. netto, a później oferował jeszcze Fendta 312 vario TMS w tych samych pieniądzach ale bez tuza.

#97 Share pawel1708

pawel1708

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:32

Jaki ciągnik 120- 160 KM a o serie 6400 pytałeś

#98 Share MFforever

MFforever

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:45

Jaki ciągnik 120- 160 KM Przedstawiciel mówił ze serii 5400 już niema o 6400 nic nie mówił. Coś wspomniał o tym ze zostały chyba 3 szt. MF 5475. A wolał bym już kupić ciągnik z silnikiem TIER 4

#99 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:46

Jaki ciągnik 120- 160 KM Ja mam Case Maxxum MC także śmiało możesz pytać na PW.

Wiem, że nic nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share pawel1708

pawel1708

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 22:52

Jaki ciągnik 120- 160 KM ja na twoim miejscu pytał bym o serie 6400 a seri 5400 to nie warto bo ma dyna 4 troche za mało biegów jak na taki ciągnik a czemu tak zalezy ci na tier4