Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Slowik1990    0

Witam mam kolejny dylemat w swoim Zetorze 7045. Mianowicie chodzi mi o tylną przesuwną szybę, poprzedni właściciel najwyraźniej jej nie używał i wszystkie uszczelki sparciały i całość się do niczego nie nadaje. Czy dobrze zrobię jak całkowicie zaślepię tą dziurę ? (zdjęcie nr 1) czy jednak będzie mi cały czas potrzebna ? Pytam ponieważ poprzedni traktor jest bez kabiny i trudno mi powiedzieć. Z góry dzięki.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aca93eef3e010ca4.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9580bdca58011e40.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Widoczności do tyłu za cudownej nie, a podczas pracy o podczepianiu maszyn zdarza mi się korzystać z tej szybki. Trochę w niej widać i pomaga. Jak już chcesz zaślepiać to pleksa lub coś podobnego. A co w niej jest nie tak? Tylko uszczelki sparciałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slowik1990    0

Już wymierzyłem i wysłałem wycenę na pleksi. Jak zamontuje wrzucę fotkę. No nie nadaję się, uszczelki się pokruszyły a szybek ruszyć się nie da. wkręty które je trzymają momentalnie sie poobrabiały pomimo dobrze dobranego wkrętaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Najlepiej kup szybę całkowitą i do tego uszczelkę z metra i załóż bez kombinowania.

Ja mam tak w zetorze założone

Tylko nie wiem dokładnie czy to ta szyba jest ale sprawdz wymiary i bedziesz wiedział .

http://allegro.pl/szyba-tylna-dolna-zetor-7211-7245-5211-6340-64-i4030920527.html

lub

http://allegro.pl/szyba-tylna-dolna-zetor-7011-typ-kabiny-bk5911-13-i4030920483.html


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Tak to wyglada: http://zapodaj.net/c2d69e0319cae.jpg.html

Ja na twoim miejscu założył bym tam szybę ,bo jest twalsza,a pleksa z czasem zrobi się brzydka i nic nie będzie widaćprzez nią.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

panowie mam problem z moim 7745 po pierwsze czuć zapach spalin w kabinie a po drugie pali mi żarówki w przednich lampach już trzeci komplet poszedł w ciągu tygodnia może ktoś przerabiał takie usterki w swoich zetorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Mam problem z odpalaniem :/ a mianowicie - przy odpalaniu rozrusznik ledwo kręci jakby brakowało mu mocy a kontrolka od ładowania bardzo wtedy słabo świeci , mierzyłem akumulator to wskazuje 12 V, wystarczy 30 min pod prostownikiem i zetor odpala z pierwszego wtedy na akumulatorze jest 12,5 V , alternator ładuje 14- 13.5 V co może być przyczyną ?? dodam że na drugi dzień bez ładowania też już nie odpali . Rozrusznik orginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol12332    0

Mam pytanko którego wybrać 7245 czy 7745. Na początku robił by jako główny ciągnik, a później jako pomocniczy z turem przy hodowli krów. Ok. 50 ha gruntów rolnych klasy VI, V i IV. Jakie do niego sprzęt wybrać pług, siewnik i agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Jak ma to być główny ciągnik brałbym teraz 7745 ;) jak na takie ziemie- pług 4 x35, agregat uprawowo siewny 2,7 m - 3m ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Witam. Mam takie pytanie. Którego zetora 6245, 7245, czy 7745 wybrać jako ciągnik pomocniczy do opryskiwacza 800l, rozsiewacza 800kg, kosiarki rotacyjnej, siewnika do kukurydzy itp. Który z nich będzie do tych prac najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

karol- zdecydowanie 7745 może być turbo agregat 3 m plug to zależy jak głęboko orzesz max 4x35

darek-do takich pierdółek 6245 lub 7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

mirek37 niby dobrze mówisz tylko że patrząc na ceny to wszystkie są na tym samym poziomie i np. 7745 mógłby chodzić również w prasie rolującej a 6245 już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

nie brałem pod uwagę rolki ,ale znajomy 5211 ciągał sipmę,podejrzewam ze 7745 nie wiele więcej spali,bo będzie miał lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Bo niby w rolce chodzi ursus 912 ale trochę brakuje mu przodka i jakby mi się trafił jakiś 7745 to by chodził w niej bo ma prawie taką samą moc co ursus 912 ale to gdyby się trafił jakiś przyzwoity, bo do opryskiwacza i takich lekkich robót to myślę że wystarczyłby 7245 bo słyszałem że do 6245 to ciężko z częściami ale nie wiem czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

7745 do 912 w sprawie mocy to trochę brakuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

No podają że 912 ma 78KM a 7745 ma 75KM więc tylko 3 KM różnicy więc dał by radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

To muszę kupić nowy . Jakiej mocy polecacie akumulator do 6245 ?? bo ten co teraz jest gabarytowo duży lecz nie ma na nim oznaczenia:/ dodam że mam stary rozrusznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

75 KM to chyba turbo,według mnie 7745 ma ok. 65 KM :) chyba że się mylę,gdzieś na AF był temat o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Mój 7745 ma w dowód wpisane 58Kw,czyli 77 kuca. Albo błąd,albo na zachód szły z inną mocą?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

aż sprawdziłem u siebie również 58 kw :o:D podejrzewam że wynika z różnicy norm mocy a naliczyłem ich kiedyś kilka, ciekawe jak jest w 6340 tylko krajowym czyli w odpowiedniku 77xx ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Krajowy to by był gdybyśmy byli w Czechach :D

Co do norm,to może masz rację, to może zależy od rocznika :) Mój to 93.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj