Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

HondaMtx    121

Ja mam do sprzedania zetorka 8011 :) z pługiem 4x35 smiga że aż miło :) za dobrą cene :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

tak bo my mamy hehe taką "smykałke" jeśli można to tak ująć lubimy żeby wszystko było cacy w naszych sprzętach a jeśli jest okazja w przypadku tego zetora wystarczyło posprzątać wypastować odmalować felgi i wymienić uszczelniacze na podnośniku i jest ok...ale czy się skusi na jego sprzedaż to ciężko określić gadałem z nim przed chwilą i to czy go sprzeda zależy od tego czy znajdzie prace w okolicy...jeśli by go sprzedawał wrzucę go na AF tak samo jak i moje C360 też chciałem sprzedać swego czasu...

 

@Kamil07147 widzisz ty byś nie zmienił na nic swojego ursusa a ja zetora , moim zdaniem warto zainwestowac w ten ciągnik tylko cieżko bedzie coś znaleź porządnego w tej cenie , ponieważ żeby wychaczyć coś sensownego to trzeba mieć z 24tys minimum ..

ale zauważ jedną różnicę ja mówię o nim jako o ciągniku pomocniczym nie o głównym a z tematu wynika że kolega poszukuje ciągnika który będzie podstawową maszyną pociągową w jego gospodarstwie...a to różnica, bo jeśli miał bym wszystko robić "ferdkiem" to ani on ani ja byśmy długo nie wytrzymali...

Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0
Napisano (edytowany)

No on u mnie też robi jako ciągnik pomocniczy więc chyba jesteśmy w tej samej sytuacji ;)

Edytowano przez fendt070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

fendt070 my tak ale kolega raczej nie a ten fendt w galerii to Twój??fajna maszynka przydał by mi się taki... :D


Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

No kolega szuka głównego ciągnika i ja mu polecam tego zetora :D Mój mój ;) jako głowny , super maszyna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1049    188
Napisano (edytowany)

@HondaMTX ile chcesz? :D a fendt t070 jakiego mi polecasz bo nie rozumiem: Mój,mój:D

Edytowano przez Maniek1049

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1049    188

Kurna ten napisał że sprzedaje ale nie odp. chyba będzie wyprawa do Skarżyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2
Napisano (edytowany)

zetor do 16 tys morze 7011 podobny do swego następcy 7211 jednak trochę sie różni spokojnie pociągnie 3 skiby agregat jakieś 2 80 podobne maszyny jak c 360 jednak praca nim będzie znacznie bardziej efektywna ma on 62 konie dobry podnośnik 2300 kg wspomaganie spalanie nie takie duże jak nie którzy piszą o zetorze zależy od wykonywanej pracy najlepiej kupić rocznik 83 82 będzie zbliżony do 7211 jak coś jeszcze chcesz usłyszeć o innych zetorach pisz chętnie odpowiem

Edytowano przez lukaczmarek
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Powiem tak. Robiłem swoim zetorkiem z agregatem 2.8m i wujek w polu obok robił zetorem 7211 z agregatem 2.5m. Obaj mieliśmy po 2h i ja skończyłem szybciej to uprawiać, a jak się potme okazało mój 8011 spalił mniej od tamtego zetora :D Bo na 2h mój spalił około 16l a tamten 19l :D


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Ja ma dwa zetorki 6011 i 6211 miałem już i 5211 i 7211 60xx jest pomiędzy nimi ekonomicznie uzasadniony 72xxspali więcej niby wiecej mocy ale prace ta sama wykona a 52xx bedzie miał troche ciezko ja swoimi bez problemu ciągam 4 skiby klasa ziemi od 4 do 5 nigdy nie kupuj 80xx zezra z ciebie cała kase na paliwo zobacz jakie tanie sa na allegro i ile tego każdy sie tego pozbywa moj w orce 4 skiby pali około 5,5 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

popieram że zetory z serii 8011 itp to kiepski wybór a za ok 16 tys to szukaj 7011


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1049    188

Wiem, też swoje widziałem po 9 tyś i za 17tyś mi się nie opłaca wielkiego muła którym do lasu nie wjadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121
Napisano (edytowany)

Nikt Ci nie każe kupować :blink: chciałbym kolego zobaczyć takiego zetora z allegro za 9 tyś bo jak ostatnio patrzyłem to za 12 tyś z hakiem był najtańszy :D

Chciałbym jeszcze dodać (broń Boże nie przekonuje Cie do takiego z serii 80xx), że ciągnąłem nim z pola do domu Masseya 3090 z kultywatorem. Sam ciągnik waży jakieś 4800kg + przednie obciążniki 700kg + kultywator +/- 600 kg = okolo 6 t i wjazd na podwórko mam pod górke i nie miał żadnych problemów :D chciałbym zobaczyć jak radzi sobie w takiej sytuacji 7211 itp :D

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Żebyś wiedział 80-siątka bez przodka to porażka prace jeśli chodzi o orke to wykona tą samą 4 skiby a do letszych prac szkoda takiego żłopopija jeśli chodzi o paliwo przecież nie będziesz nim pracował przy 2,5 czy 3 m siewniku a odrazu zmieniać park maszynowy to trochę wydatek ja polecam serie 60xx a jak chcesz to może i z przednim jakiś 6045 tyle że nie za tą kwote jeśli z przedni to super są 5245 i starszy model 5045.

Kolego zobacz jaki jest stosunek ceny do rocznika przy ciągnikach z tego modelu 80xx bez przodka bo z przodkiem inna bajka jeśli coś niby ma większa moc a jest tanśze to czemu tak jest bo to są graty nie ekonomicznie uwzglednione chyba że chodzi o transport to się jeszcze mogę z godzić w innym wypadku to wykluczam u nas w stronach bez problemu kupisz za 16 80xx z 90 lat a już 60xx czy 50xx z tych lat nie ma szans dlatego ze ludzie sobie je cenią i nie sprzedają.

Jak chcesz kupić sobie dorzywotni ciągnik i masz na swoich polach pola naftowe do zatankowania polecanej prze Honde 80xx to polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121
Napisano (edytowany)

Ha ha :D ładnie to ująłeś Devid :lol: przeciętnie zakładają pługi do 80xx 4x35 a do zetorów seri 72xx 3x35 ale spokojnie zetorem 80xx można 5 skib zapiąć i będzie szedł jak burza :) zetory mają mocy od zaje*bania no ale niestety powiedzmy sobie szczerze skrzynie w nich to totalna porażka <_<

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1
Napisano (edytowany)

Nie wiem czemu masz coś do skrzyni ja mam jednego 6211 z szybszą skrzynia 2 jest do góry a 6011 z tą wolniejsza 3 u góry i powiem że tym szybszym jeżdzę na 2 a wolniejszym na 3 gleby u mnie są od 4 do 5 klasy a orzę na 25-30cm na zimę choć nie powiem że idzie jak burza bo już coś czuje ale spalanie 5,5/ 6 litr

Edytowano przez DEVID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Chodzi mi o skrzynie w tych zetorach od 80xx wzwyż. Według mnie za mało przełożeń,a te przełożenia co są to są zbyt wolne.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

HONDA To że traktor 80 km pociągnął 6 TON to ma świadczyć że mocny :D ja zetorem 7011 ciągałem 2 przczepy razem z ładunkiem ważyły ok 15 ton i daje rady :P

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szewek    8
Napisano (edytowany)

Przeglądam na bieżąco internet i musze powiedzieć ze kolega postawił trudne wymagania.

Ciężko coś znaleźć rozsądnego do 16 tys. w serii 5,6,7 . A to nie ma wspomagania i bez papierów albo blachy tragedia to i od

strony technicznej nie ma co się spodziewać rewelacji.

Ja bym doradził uzbieranie jeszcze trochę grosza i zainwestować w zadbany egzemplarz bez napędu. Seria do wyboru w zależności

od zapotrzebowania mocy, bo reszta ciągnika w tym komfort identyczna. A najlepszym rozwiązaniem było by zainwestowanie w 6045 lub 7045 choć tu tego grosza trzeba nieco więcej. Te ciągniki według mnie najbardziej optymalne. Tańsze niż 52xx 72xx a tak dużo od nich nie odstają. Wykorzystują swoja moc w uciągu i są zwinne, a takie 8011 to w ogóle biją w każdej kategorii.

Wybór należy do kolegi i mam nadzieje pochwali się nowym nabytkiem B) .

Edytowano przez szewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1049    188

Nie będzie nowego nabytku, po obliczeniu to i tymi 360 wyrobimy się...jakoś :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel125d    2

Właśnie mnie też interesuje ten temat "uintercoolerowania" Czy są "uniwersalne"? Czy trzeba coś dodatkowo zmieniać żeby odczuć różnice? Mógłby ktoś zamieścić taki temat na forum? sorry że tu pisze.

 

cooler powinien byćdobrany do wielkości turbiny to jest worzna jest wydajność turbiny zbyt mały morze nie wychłodzić powietrza a za duży morze doprowadzić do spadku wydajności turbiny turbina powinna być dobrana do poj silnika przez dodanie koolera nie oczekuj wiele zwłaszcza w traktorze

 

Witam was wszystkich tak sie sklada ze ja mam zetora 7745 TURBO,ma on 90Km z ta juz buda Kwadratowa Stan Bardzo dobry.wizualnie jaki technicznie silnik po kapitalnym remoncie bez zadnych problemow spisuje sie z agregatem UNIA KOMBI 3,7.... biggrin.gif z czasem wrzuce jakies foto to sami zobaczycie bardzo dobry komfort duzo mjejsca w srodku jak wczesnije kolega wspomnial nie narzekam na jego spalanie w naszych terenach Malopolsko-Swietokrzyskich....smile.gif

 

78 koni ma kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj