Bartek_WW

Zetor 6011-7745 [opinie]

Polecane posty

ollo82    1

ja ursusem c-360 ciagalem plug 3x40 bez problemu.sasiad obok zetorem 7211 3x35 a wiele szybciej nie jezdzil pomimo ze o 10 km mocniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mamy 7211 od 1989 (rocznik 1988) ... Ciągnik 3 razy przegrzany, niekiedy komin się czerwony robił... silnik bez remontu ponad 8 tyś mth... Złego słowa nie powiem... bo zrobić potrafi naprawdę dużo... spalanie?? Każdy musi spalić niezależni od maszyny... wiadomo im większa tym więcej ... Co do wad (zdziwicie się że nie mam luzów w układzie kierowniczym ale ich poprostu nie ma a przodek nigdy nie był remontowany i chodzi jeszcze w turze), ciężkie zapalanie zimą (po podgrzaniu grzałką w bloku pali od tyka), dziadowskie dojście do chłodnicy - w turze często się brudzi a wyczyścić ją to nie lada problem, hamulce masakra chociaż tata jakiś patent zrobił i już od paru lat jest dobrze, zakleszczające się biegi głównie wsteczny ... Co do awarii jakie przebył przez te 22 lata to najwięcej w tym roku: zerwany pasek od pompy wody (łożyska się wysypały), urwana łapka sprzęgła, urwana wajcha zmiany biegów, a z zeszłych lat: strzelił wężyk paliwowy, zapowietrzał się ale to z powodu syfu w baku, wymiana wszystkich przewodów paliwowych, wymiana wentylatorków od nagrzewnicy, wymiana jakieś uszczelki od podnośnika i od skrzyni biegów, sprzęgło chyba z 2 razy wymieniane to tyle... Ale brakuje w nim napędu i jak kiedyś kasa będzie to kupimy albo 7245 albo 7745 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedni twierdza ze zetor to pijak a drudzy ze jest to bardzo ekonomiczny ciągnik i każdy ma racje Zetor 5340 ma moment obrotowy 1500 i to wskazuje ze ciągnik jest najbardziej ekonomiczny na tych obrotach ! Jedni ciaqaja tymi ciągnikami 3 skiby i zetor na tych obrotach da sobie rade a najlepiej 1700 obr lepiej silnik pracuje a inni zapinają mu 4 skiby i muszą go kręcić na 2000 obr i wtedy to już pijak jak chcesz prace pogonić to musi spalić mtz 4 skiby ciągnie i pali 10 litrów to dlaczego zetor ma mniej spalić ze ma 62.5 Km ale bardziej wysilony jest ! Ja właśnie kiedyś robiłem test nie przekraczałem 1500 obrotów zetorem 5320 na zbiorniku się dłużej jeździło a orki zimowe zawsze wykonuje 3 skibowym pługiem 1700 obrotów i jedynka on ma inne trochę przełożenia ! mam 360 i zetora 5320 i jak ktoś pisze ze w takim samym czasie zrobi orkę i na taka sama głębokość ursusem 360 vs zetorem to podobno ufo tez istnieje ! jak ktoś teraz nie kupuje nowego ciągnika to jedynym ratunkiem jest zetor 7245 który zapewni mu jakiś przyzwoity komfort

 

Kiedyś myślałem na MF 255 ale co z tego ze on pali 2.5 w lekkich pracach czyli opryskiwacz i przetrząsanie siana w transporcie wolniejszy jest od Zetora 5320 w kosiarce zetor pali 4.5 L tylko tnę na 1700 obr czyli na walku nie ma 540 obr i chociaż jak się pozamykasz to nie ma hałasu i komary nie tną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen123    0

Zamierzam kupić zetora 7211. Moje pytanie jest takie na co zwrócić uwage przy zakupie tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Moim zdaniem główną uwagę powinieneś zwrócić na silnik wkręcić zegar i zobaczyć jakie ciśnienie.Zobacz czy dmucha spaliny rurką z prawej strony silnika niedaleko filtra jak dmucha to wykocony zobacz na śruby jak nowe albo ruszane to grzebany i środek w kabinie wnętrze ciągnika świadczy o jego użytkowniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

Stan opon bo to duży wydatek, ciśnienie w silniku, stan wizualny, i nie kupuj nic na siłe, lepiej poczekać na coś innego niż kupić jakiś ,,złom''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Chyba mówisz o tym gościu co ma na allegro wystawione te zetorki takie odpicowane (Kalinowice) no ceny ma kosmiczne za te pieniądze bym wolał jakiś ciągnik zachodni.Za taką kaskę to fenda z tego roku z przodem kupisz i to ładnego albo deutza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen123    0

Może i kupie ale gdzie do tego części szukać gadałem z gościem który kupił od niego 7245 i 7711 i mówi że są solidnie zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

Ja myślę że na skrzynie bo może być na wykończeniu wiadomo zależy jak i kto go użytkował... A za te 35 tyś to już z przodem zetorka byś znalazł tak że nie wiem czy jest się na co napalać.. wspomaganie najlepiej na orbitrolu i tylne okno przesuwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Części są bez problemu ale wiesz każdy robi jak uważa też uzytkuje 7211.Są solidnie zrobione to widać grzałkę do bloku zalać płynem i palisz w największe mrozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Czytając takie tematy czasami nie wytrzymuję ze śmiechu @Hen za 38 - 42 tyś. kupisz tylko uprząż do konia a pług sam będziesz musiał ciągnąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen123    0

Czytając takie tematy czasami nie wytrzymuję ze śmiechu @Hen za 38 - 42 tyś. kupisz tylko uprząż do konia a pług sam będziesz musiał ciągnąć .

O co ci chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Sorry kolego ok. 40 tyś. za taki ciągnik bez napędu to stanowczo za drogo oczywiście wybór należy do Ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

nie kupuj z kalinowic miałem doczynienia z 2 zetorami od niego 5211 owszem wizualnie wygladaja ładnie chociaz widac ze nie jest to profesjonalna robota, w jednym rozleciała sie skrzynia po 2 miesiacach poprostu musiał byc katowany a w drugim po niecałym roku wałek sprzegłowy było na nim widac ze juz od dawna frez był naruszony no i w obu odpada tapicerka tzn podsufitka oba były całe malowane czyli musiały wygladac tragicznie przed tym jego remontem a za ta kase co chesz wydac to kupisz 7245 i to od rolnika a nie od handlazyny chyba ze ci sie nie spieszy to mozesz poszukac 7211 w salonowym stanie od jakiegos dziadka jest u mnie jeden taki ale narazie nie chce go sprzedac ale naprawde perełka nawet spryskiwacz działa


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Tak myślałem z tymi zetorami od tego handlarza to tak jak z kiblem zwiesz ku błyszcz w środku gó*no.Najlepiej tak jak kolega mówił wcześniej kup gdzieś kupionego z agromy od pierwszego właściciela. Ale głód na te zetory ostatnio w mojej okolicy przybyło ich trochę.Ale z ceną się cholernie czymią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

@hen 123 kup z przodem i za rok czy dwa podziękuj nam za radę ........

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen123    0

Już wole kupić od handlarza niż od rolnika czemu niby rolnik sprzedaje ciągnik bo na pewno mu się psuje wole dać te 40 tys niż dać 30 tyś za ciągnik do którego strach wsiadać i jak bym mu chciał zrobić remont to wyniesie mnie ponad 15 tyś

Edytowano przez Hen123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

Możesz podjechać do mnie jak mi dobrą kaske za 5320 zaproponujesz to Ci sprzedam, z kalinowic masz jakieś 50km do mnie :D tylko czy nie szkoda go odpalać w ten mróz :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

1988-1992 ceny od 38 do 42,5tyś odnowione na 5

człowiek opamiętaj się,kto dziś kupuje taki ciągnik bez napędu za taką kasę-w tej cenie kupisz 7245 w dobrym stanie.ZA 7211 to stanowczo za drogo ,jeszcze jak ma tył na 28 calach to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Już wole kupić od handlarza niż od rolnika czemu niby rolnik sprzedaje ciągnik bo na pewno mu się psuje wole dać te 40 tys niż dać 30 tyś za ciągnik do którego strach wsiadać i jak bym mu chciał zrobić remont to wyniesie mnie ponad 15 tyś

 

dlatego ci podpowiadaja ze lepiej sie nie napalac a w posce z reguly ludzie dbaja o ciagniki a rolnik sprzedaje tez dlatego ze potrzebuje np wiekszego albo tak jak ja 12245 sprzedałem a był w bardzodobrym stanie poimo tego ze pracowal u mnie w lesie sprzedałem tylko dlatego ze był za mało zwrotny do lasu i gosc tez sie wachał ze jak w lesie pracował to napewno wykonczony silnik i skrzynia a do dzisiaj ryje nim w ziemi bezawaryjnie juz 12 lat i u rolnika widzisz o ile nie jest odpicowany jak był uzytkowany a u handlaza co zobaczysz? jak wszystko zamalowane, kalinowaice to jest mina zrobisz jak uwazasz napisałem ci wyzej ze miałem doczynienia z ciagnikami od niego


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj