zuberet

Ile palą wam zetory 7211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro    166

A tak-wielkie dzięki-tak jakoś wyszło że nie odpisałem-sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

kolego @pawelec mógłbyś odpisywać troszkę bardziej że tak powiem opisowa a nie "dużo", "mam" bo to nic nie wnosi a robi chaos. Jak dużo pali to napisz ile, przy czym, na jakiej ziemi. Jaki masz model w jakim stanie ile ma mtg. A i jeszcze jedno jak ci Zetor nie pasuje to kup sobie coś innego :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

czytajac wszystkie tematy usmaiłem sie jak mało kiedy a szczegulnie jak jeden gosc pisze ze zetor 7245 mali mu 5 l w pługu :)

 

ale co do c 330 to sie zgodze to jest taki traktor ze sie depta i chodzi jak na powietrze ale to wszystko zalezy jakiego mu sie paliwa zaleje i to dotyczy kazdego ciagnika . zetor kontra mtz hmm wolał bym mtzeta z kabina zetora tylko ze takich nie ma;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Valtra N91 96KM po orce na wiosnę przy mokrej ziemi lub po deszczu prędkość max 5km/h,

 

1. Od kiedy to uprawia się mokrą ziemię ?

2. Jak byś założył Valtre N91 do kopania marchwi to 1/4 paliwa by Ci została

3. Chodziło mi oto ,że ciągnik np:stu konny mniej spali niż 60km w prasie zwijającej , np.przy porządnym dobijaniu bala słomy prawie jej nie poczuje a 60km musi mieć "gaz" w podłodze i przez to spalanie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

borowinę? od zawsze inaczej ziemia za bardzo wyschnie a pod okopowe to już tragedia. Wiosenna uprawa ma za zadanie zatrzymać jak najwięcej wody w glebie, Po za tym przy znacznej powierzchni terminy gonią.

Jak jest kopanie marchwi to Valtra ziemniaka kopie :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

w porowaniu do mf 255, moj zetor pali zdecydowanie wiecej, a oba ciagniki zrobia u mnie tą samą prace, tymi samymi maszynami.

zetor pali w zasadzie tyle samo, niewazne czy w orce, czy w agregacie, czy w transporcie. lubi se wypic. do lekkich prac zdeecydowanie sie nie nadaje.

zetora mam od 93roku, kupiony jako 4letni, krajowy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No i sam sobie odpowiedziałeś-może zrób inaczej-podepnij tego MF-a do maszyn które zapotrzebowanie mocy mają adekwatne do mocy tego Zetora i wtedy opisz swoje spostrzeżenia-próbujesz porównywać ciągnik o mocy 65 KM do ciągnika 47 KM przy okazji chodzący w maszynach które najwidoczniej nie potrzebują więcej niż owe 47 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do mf255 mozna by porównywać zetora ale 5211 bo to prawie ta sama moc, ale nie 7211. Co do spalania nie mam zetora ale mam ursusa 3512 (to samo co mf 255), ursus w ciężkiej orce spalił około 13l na hektar i miał ciężko z pługiem dwuskibowym, koło mnie na takiej samej ziemi orał sąsiad zetorem 5211 także z pługiem dwuskibowym, pytałem się ile mu spalił, powiedział ze 15l na ha. Zetor nie odczuwał nawet tego pługa. Morał z tego taki ze wolałbym dołożyć te 10zł na hektar i orać sobie w spokoju słuchając radyjka, a nie wyjść później z ciągnika jak z wirówki. Fakt ze mf w lekkiej robocie spali mniej, ale kto chce przeliczać zdrowie na pieniądze to naprawdę życzę mu 100lat albo i więcej.

 

PS: tylko nie piszcie ze jak ursus taki zły to żebym go sprzedał i kupił zetora. Jakbym wiedział ze sprzedam dobrego ursusa 3512 i kupie za to tak samo nie wytłuczonego i dobrego zetora 5211 to już bym to dawno zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

stary, ja wiem co pisze :)

wiec nie musisz mnie pouczac co podpinac, itd.

 

skoro powstaja takie tematy jak: ile pala wam zetory? badz temu podobne, to chyba sugestie ze zetory pala duzo nie są wyssane z palca.

 

ogolnie rzecz biorąc zetory palą jednak troche wiecej niz jego odpowiedniki innych marek o podobnej mocy. Z tym chyba kazdy sie zgodzi.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie,nie zgodzę się-mam Zetora 7211 od 1988 r,od nowości-chodzi (chodził-bo teraz mam trochę większego konia pociągowego) w maszynach do niego dostosowanych ,nie walczę z gazem  :) a on odwdzięcza mi się bezawaryjnością i niskim spalaniem-jak myślisz ten link z DLG sam sprokurowałem ?-jeżeli podali oni spalanie jednostkowe sporo niższe niż nawet w MF-ach to co-Czesi w łapę dali ? :DWeź sobie dowolną inną markę o podobnej mocy i sprawdź sam-chyba że powiesz że testy sobie a Ty i tak wiesz lepiej-wtedy wycofam się z dyskusji zgodnie z moją zasadą-Ty masz rację-ja mam spokój  :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

dołączam się do jara :) zetor ( akurat 7211) wcale dużo nie pali to mit posiadając 7,5 ha do skoszenia dojazd w obie strony zbiornik ok 70 l starcza na skoszenie ok 40 l (z dojazdem ) a reszta na przewrócenie i zgrabienie czyli po 15 l :)

 

zetor jeżdząc w transporcie 10 h nie spali zbiornika czyli tych 70 l( nie mierzyłem ile zostaje nigdy )

ale jak nie przekroczy sie tych 2000 czy 2200 obr to spalanie jest małe/normalne bo jak gaz w podłogę to ono drastycznie rośnie i nie czy to mtz zetor czy 330 nie ma różnicy no może tylko w MF jest inaczej :) nie jeździłem jeszcze :)

 

PS 330 potrafi spalić 7 l/h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Weź pod uwagę jeszcze to że Zetor potrafi zgasnąć mając ok. 10 l paliwa w zbiorniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja mam tę niższą rurkę podłączoną więc więcej jak 5 l nie zostanie :) wskazówka zejdzie poniżej zera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A to przepraszam  :)-ja mam w oryginale (nawet opony tylne od nowości   :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tam są 2 rurki (w zbiorniku) jedna zasilająca druga powrotna i były pozamieniane miejscami nie raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Do mf255 mozna by porównywać zetora ale 5211 bo to prawie ta sama moc, ale nie 7211. Co do spalania nie mam zetora ale mam ursusa 3512 (to samo co mf 255), ursus w ciężkiej orce spalił około 13l na hektar i miał ciężko z pługiem dwuskibowym, koło mnie na takiej samej ziemi orał sąsiad zetorem 5211 także z pługiem dwuskibowym, pytałem się ile mu spalił, powiedział ze 15l na ha. Zetor nie odczuwał nawet tego pługa. Morał z tego taki ze wolałbym dołożyć te 10zł na hektar i orać sobie w spokoju słuchając radyjka, a nie wyjść później z ciągnika jak z wirówki. Fakt ze mf w lekkiej robocie spali mniej, ale kto chce przeliczać zdrowie na pieniądze to naprawdę życzę mu 100lat albo i więcej.

 

PS: tylko nie piszcie ze jak ursus taki zły to żebym go sprzedał i kupił zetora. Jakbym wiedział ze sprzedam dobrego ursusa 3512 i kupie za to tak samo nie wytłuczonego i dobrego zetora 5211 to już bym to dawno zrobił.

A zetor pługa nie czuł bo porównaj masę obu ciągników. Jak na te 47KM zetora to masa jest rewelacyjna, a 47KM 3512 to mało...

Chociaż są tez minusy dużej masy. Tej wiosny na łąkach torfowych mf255 bez obciążników jeździł dość swobodnie, podczas gdy moja C-360(obciążniki jak w C-355, masa ok 3t) jechała na granicy zapadania się...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

ogolnie rzecz biorąc zetory palą jednak troche wiecej niz jego odpowiedniki innych marek o podobnej mocy. Z tym chyba kazdy sie zgodzi.

 

Ja także się nie zgodzę. Tą opinię stworzyli ci, którzy nie mają Zetorów i boli ich to że to jest najpopularniejsza marka w Polsce. Dlaczego skoro tyle palą to ludzie najchętniej go kupują? Czyżby rolnicy wydobywali ropę ze swoich pól? A ropa nie jest w cenie wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

Ja teraz patrze za jakimś ładnym zetorem 7211 z 90r zamiast c360 i dużo osób mi mówi że mam nie kupować bo on spali dużo więcej od 60tki :) ,ale za to jaki będe miał komfort w zetorze ,wspomaganie itp. :)


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

pewnie że spali więcej od 60 ale za to te 14KM więcej a one przecież na powietrzu chodziły nie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarpetahanzo
      Witam wymienilem filtr oleju baka na wymienny i mam problem z duzym cisnieniem oleju , podobno trzeba zmienic tez zawor cisnienia oleju na pompie i pytanie mam zwyczajnie kupic nowy czy do filtra wymiennego powinien byc inny ? Rozbieralem stary zawor ale brak tam podkladek wiec zbytnio nie mam jak zmniejszyc tego cisnienia na starym zaworze .
    • Przez Kondzio55
      Witam,Problem ciagnie się już kolejny rok i problemu nie rozwiazalismy.Sezon jakos przechodził ale do sedna. Ma nadal problemy z odpaleniem po np nocy,łapie na 2 tłoki pozniej na 3 i na 4 .Dym ze idzie sie udusić No dobra idąc dalej cisnienie oleju w normie,zimny trzyma 5,5atm, ciepły (80st) trzyma 3atm.Pompa paliwa daje cisnienie,po kompletnej regeneracji,wtryski prawidłowo rozpylaja,cisnienie 170-180, Kompresja 1 cylinder 24 ,2 cylinder 21(próba olejowa wzrosło do 24) 3 cylinder 22, 4 cylinder 22.Teraz gdzie szukać przyczyny?? Czy złe tłoki i pierscienie? Rocznik 88   i z tego co wyczytałem to powinien być tłok z 3 pierscieniam wiec prawidłowo załozone. Ja już nie mam pojecia co moze byc nie tak..Moze ktos miał taki przypadek? Dodam ze oleju nie przybywa,ani nie ubywa 
    • Przez Lukasz93
      Owy Zetor zaczał czasem pod obciazeniem wyganiać płyn z chlodnicy i szybko się zagrzewał, załozylem bańkę na przelew, pozniej zaczęła wariowac temperatura jakby zaciał sie termostat, wyrzuciłem więc termostat. Sprawdziłem go we wrządku w 100 % sprawny, wahler. Wkoncu zaczął przy byle obciążeniu wyrzucać płyn, w chlodnicy pełno bąbli powietrza. Zalozony nowy korek chlodnicy, jeszcze gorzej. Cisnienie w pracy sie zrobiło ze zaczeło wypychac plyn przewodem od chlodnicy. W oleju nie ma płynu, odwrotnie też.
      A wiec jakis przedmuch tak czy siaķ. Glowice zostały zrzucone i do regeneracji. Na jednej uszczelce może był jakis przedmuch do kanału. Tuleje wydawyaly sie ok. Wszystkie glowice okazały się dobre na regeneracji. Założone nowe uszczelki, 1 odpalenie i odrazu tak samo bąble w chlodnicy. Wymieniona następnie pompa wodna. Nic nie dało. Test na co² robiony, kolor czynnika się nie zmienia, jakby nie bylo przedmuchu. Zrzuciłem paski z pompy wodnej, wsadzilem rurkę pcv zamiast korka i zalałem płyn aż do tej rurki. Po zapaleniu bez kręcącej się pompy rośnie płyn w tej rurce aż wkoncu strzeli bombel.
      Próbowałem znaleźć na ktorym cylindrze jest przedmuch podkładając monetę pod trzonek zaworu wydechowego żeby odprężyć cylinder. Na każdym cylindrze tak samo płyn rośnie.
      No jakby przedmuch ale test co² nie pokazuje. Za co się tu brać teraz może ktos ma jakieś rady?
    • Przez niunieq666
      Witam forumowiczów
       
      Od ok 12 lat jestem posiadaczem Zetorka 4718, gdy w końcu klękneła pompa wtryskowa przyszedł czas na remont. Niestety, naprawa jej nie była taka prosta. Gość któremu to zleciłem stwierdził że do tak starego modelu nie ma już części i stąd moje pytanie. Czy podejdzie do tego pompa od powiedzmy 5211?
    • Przez MaciejSZ
      Witam. Ostatnio zauważyłem w moim zetorze 5011 bardzo duze wibracje na całym ciągniku, na wysokich obrotach. Jest to strasznie uciążliwe i chce się tego pozbyć. Do tego ciągnik dosyć mocno kopci. Poczytałem w necie i podejrzewam ze moze to byc wina wtryskiwaczy.  Moze ktoś miał podobny problem. Z góry dziękuje za odpowiedź   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj