Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile palą wam zetory 7211

78 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 05:06

Ile palą wam zetory 7211

Nie wiem jakim cudem udało wam się spalić 10 l/h Ursusem 3512, takie spalanie jest raczej nie do osiągnięcia na polu.

Dokładnie, sam robiłem testy i temp. wchodziła na czerwone to spalił 5,5/godz także więcej jak 6l/godz nie jest możliwe spalić mf 255, co do porównań w pracy wom, pewnie mf był duszony ponad 2 tyś obr podczas gdy wom osiąga 540 obr przy 1780obr silnika, a w zetorze przy 2 tyś obr silnika i stąd ten wynik :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile palą wam zetory 7211 Dzisiaj, 14:00
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 05:49

Ile palą wam zetory 7211 No nie wiem-wedle DLG takie trzycylindrowe MF-y o mocy raptem czterdziestu paru koni potrafią wciągnąć ponad 10 l/h 342353 to dlaczego taki o mocy 47 KM miałby spalić maksymalnie 6 l/h ?

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2010 - 06:27

Ile palą wam zetory 7211 To 10 litrów to prawdopodobne max spalanie chwilowe, spróbuj np do swojego Zetora zapiąć max obciążenie, takie żeby schodził z obrotów i dymił. Zapewne się przegrzeje po 10 minutach, ale spalanie chwilowe przeliczone na godzinę będzie na poziomie ok 15 litrów, co nie znaczy, że da się taki wynik osiągnąć w polu.

#24 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 28 czerwiec 2010 - 06:46

Ile palą wam zetory 7211 Oba pracowały ma 1800 obr/min. Zetor już 4 lata kopie marchew, ale w związku z zachwytem nad 3512 postanowiliśmy wynająć go od sąsiada na testy czy rzeczywiście tak mało pali. Dostał po d*pie i się posypał.
Zetor też ma ekonomiczne obroty dla WOM poniżej 2000 obr.

Jak już pisałem zbiorniki pomiar robiony był pompką elektroniczną. Rano tankowaliśmy zbiornik do pełna, a wieczorem było drugie tankowanie z pomiarem, ilość litrów podzieliliśmy przez czas i wyszło spalanie.

Zapewne się przegrzeje po 10 minutach

Nie wiem jak do tego doszedłeś więc Mnie oświeć :).
Silnik pracujący pod obciążeniem będzie ciągnął, a przeciążony tym bardziej. Jakoś nam się nie widzi kupować większy ciągnik pod jeden kombajn, więc robimy tymi które są.
U nas w okolicy (4 wioski w koło) zostało góra 6 MF255 i U3512 ludzie albo zeszli z gospodarki albo przesiedli się na Z5211.
Co ciekawe U2812 po 2 tyś mtg miał kapitalkę 3 wioski ode Mnie, takie to niezawodne :)

Ale każdy ma swoje zdanie i nie musi zgadzać się z innymi :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#25 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 06:57

Ile palą wam zetory 7211 Dużo czy nie dużo oto jest pytanie?? Kolega kiedyś orał C360 0,6 ha to spalił 60 litrów.To jest wynik!!!Jak wam za dużo palą to pompy i wtryskiwacze sobie zróbcie i dobrze silniki wyregulujcie bo to jest podstawa.Kuzyn ma Zetora i Ursusa 160km,To są takie same ciągniki, te same silniki,i mówi że Zetor pali mniej ale nie ma takiej siły i jest mułowaty.Jak się zapytałem co przy nich robił to odpowiedział że przy Zetorze nic, a Ursusie cały silnik.

Więc jaki wniosek sami sobie odpowiecie. Mam MF 255 tez mi kiedy potrafił spalić zgodzę się z tym.A dlaczego.Bo tato sobie nim jeździł i nic nie robił.Jak zrobiłem głowice [oczywiście tato mówił po co robić przecież dobra?]to spalanie spadło o połowę.podobny efekt miałem w MTZ82. MF255 z opryskiwaczem 2000 lirów pali 2,4 a z prasą 3,4 na MTH Więc nie piszcie głupot tylko silniki zróbcie. A po drugie nic za darmo żeby jechać trzeba nalać.

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2010 - 06:58

Ile palą wam zetory 7211 To była odpowiedź na post @jaro :) .

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 07:15

Ile palą wam zetory 7211 A jaro na to że Zetorek owe 10 minut (a nawet o wiele więcej )wytrzyma z palcem w ....WOM-ie  :) no i spójrz na ów Mój odnośnik link i porównaj sobie spalanie jednostkowe oszczędnego MF-a i paliwożernego Zetora a potem napisz że testy kłamią...

#28 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 07:17

Ile palą wam zetory 7211 60l na 0.6 ha? :) To mi w orce na głębokość 27 cm pali ok 12 l/hektar.

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 07:32

Ile palą wam zetory 7211 To było z 15 lat temu a 60 to trup no i były dość duże górki. jeden kawałek ale w dwóch klinach. Ale i tak szok.

#30 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 07:41

Ile palą wam zetory 7211

MF255 z opryskiwaczem 2000 lirów pali 2,4 a z prasą 3,4 na MTH Więc nie piszcie głupot tylko silniki zróbcie

A ty byś napisał jaki opryskiwacz, jaka prasa :) . Zetor miał robiony silnik i po remoncie ma zrobione ~1,2 tyś mtg. Ile mtg ma Ursus tego nie wiem ale po naprawie poszedł do żyda.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2010 - 07:48

Ile palą wam zetory 7211

A jaro na to że Zetorek owe 10 minut (a nawet o wiele więcej )wytrzyma z palcem w ....WOM-ie  :) no i spójrz na ów Mój odnośnik link i porównaj sobie spalanie jednostkowe oszczędnego MF-a i paliwożernego Zetora a potem napisz że testy kłamią...

A to jeszcze pamiętasz?

"Górale z rodzaju tych nizinnych zapewne :)-ostatnio ten kuń pociągniony :) bardzo mi się przydał-zwoziłem ostatnio bele sianokiszonki-38 sztuk przez jedyne 5 godzin :) -za***isty teren po prostu-chciałbym w tym błotku zobaczyć jakiekolwiek autko terenowe nawet i na pusto-a jeleń taszczył jeszcze platformy-brrr-nigdy więcej wojny-najciekawsze było to że przy takim obciążeniu temperatura nie skoczyła nawet o działeczkę do góry-chciałbym zobaczyć inny ciągnik przy tej robocie i żeby się nie zagrzał-Zetor zły nie jest ale po paru minutach temperaturka skoczyła na 105... "

#32 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 08:01

Ile palą wam zetory 7211 Przeczytaj ten post kilka razy i wyobraź zobie warunki pogodowe a później wstaw tam ursusa, ciekawe ile on wytrzyma :)
skoro u3512 i mf255 tak mało pala to przedstawcie dowód jakiś test albo cóś. Do do własnych doświadczeń do można wiele spekulacji przedstawić :)

#33 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 08:01

Ile palą wam zetory 7211 Owszem-skoczyła...i stała  :)

#34 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 08:33

Ile palą wam zetory 7211

To 10 litrów to prawdopodobne max spalanie chwilowe.

Zgadza się, zużycie paliwa w tabelce jest przy obrotach mocy maksymalnej przy obciążeniu 100% na hamowni, bo takie stałe warunki są nie do osiągnięcia na polu, szczególnie przy obciążeniu na uciągu, łatwiej już przez obciążenie na WOM i może nawet można by było nieco zbliżyć się do takiego wyniku ale są nawroty, przejazdy, przestoje i nawet przy zdawało by się maksymalnym żyłowaniu ciągnika takiego zużycia paliwa się nie osiągnie. Tyle w kwestii tabelek, reszta dyskusji jest akademicka :)

#35 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 10:55

Ile palą wam zetory 7211 to mogę podać przykład, znajomemu skończył się przegląd czy tam ubezpieczenie w mf 255 a potrzebował jechać do masarni sprzedać byka, pożyczył więc od sąsiada 7211 wlał 20l ropy i pojechał coś około 25km do masarni może kilka km więcej, śpieszył się to deptał ile wlazł, no i do domu na piechotę wracał he he he zabrakło jeszcze kilka km żeby wrócić, a ferdek na tej trasie spalał 10l ropy :) także nie tylko pługi na ciężkiej glinie ciąga traktor :)

#36 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 12:12

Ile palą wam zetory 7211 Ja MF 255 to opryskiwacz Pilmet 2000 litrów 20 metrów w tamtym roku 2,4 l/MTH obr 1500-1700.A prasa to Polska Z-224 na obrotach 1600 a miał z 4000 MTH na silniku.

Na godziny nie mierze bo mi się nie chce.Wiem tylko że moja 1224 na 110 litrach w uprawie czy w orce to do 8 godzin i zgaśnie.

#37 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 12:33

Ile palą wam zetory 7211 Jak mówicie ,że Zetor 7211 taki smok to jakim cudem 60 litrów wystarcza na 8-10 godzin prasowania i do tego dojazdy.W jedna stronę jedzie nawet 12 km i później wraca na bazę? Podczas prasowania obroty max aby bela dobrze była zbita i związana.

#38 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 12:49

Ile palą wam zetory 7211 Skoro Zetor taki smok to dlaczego przez tyle lat pomimo produkcji tych praktycznie tych samych silników utrzymują się na rynku i są w RP na bardzo wysokich miejscach w rankingach sprzedaży? :)
A Ursus każdy widzi co się z nim dzieje. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia do marki. Zetor i tak oferuje znacznie lepszy komfort pracy a przy znacznej jej ilości to jest bardzo ważne :).

#39 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 17:10

Ile palą wam zetory 7211 No właśnie. Dlaczego taki smok od lat jest na podium wg. sprzedawanych maszyn rocznie...
Ciągnik ma pracować bezawaryjnie a wy chorujecie na to spalanie. Przestańcie robić ciągnikami i róbcie w polu końmi jeżeli tak chcecie na paliwie oszczędzać, nawet jeśli pali więcej od zachodnich ciągników to przynajmniej jest mniej awaryjny. A jeśli stanie się jakaś awaria to jak sam nie zrobię to za naprawę mniej zapłacę.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 19:29

Ile palą wam zetory 7211 Ferdek 07 7211 20 l/25km czyli ok godzinę nie możliwe :) :) prawda po przekroczeniu tych 2000 czy 2200 obr (nie pamiętam ) pali dużo więcej ale ale nie żeby 20 l/h co do spalania zetora mit przy jeżdzeniu 330 ,7211 czy mtz stwierdzam że spalanie jest podobne czyli adekwatne do mocy i w każdym z nich po przekroczeniu tych 2000 czy 2200 obr spalanie drastycznie podskoczy i w każdym z nich przy małym obciążeniu spalanie wynosi ok połowy co przy ciężkiej pracy :)

co do sławnych MF 255 właściciele przy orce mówią że mało nie palą :)

PS Kiedyś ktoś z daleka gdzie 360 to największy traktor twierdził że mtz jako że bestia dużo musi palić :) :)