zuberet

Ile palą wam zetory 7211

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To była odpowiedź na post @jaro :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A jaro na to że Zetorek owe 10 minut (a nawet o wiele więcej )wytrzyma z palcem w ....WOM-ie  :) no i spójrz na ów Mój odnośnik link i porównaj sobie spalanie jednostkowe oszczędnego MF-a i paliwożernego Zetora a potem napisz że testy kłamią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To było z 15 lat temu a 60 to trup no i były dość duże górki. jeden kawałek ale w dwóch klinach. Ale i tak szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
MF255 z opryskiwaczem 2000 lirów pali 2,4 a z prasą 3,4 na MTH Więc nie piszcie głupot tylko silniki zróbcie

A ty byś napisał jaki opryskiwacz, jaka prasa :) . Zetor miał robiony silnik i po remoncie ma zrobione ~1,2 tyś mtg. Ile mtg ma Ursus tego nie wiem ale po naprawie poszedł do żyda.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jaro na to że Zetorek owe 10 minut (a nawet o wiele więcej )wytrzyma z palcem w ....WOM-ie  :) no i spójrz na ów Mój odnośnik link i porównaj sobie spalanie jednostkowe oszczędnego MF-a i paliwożernego Zetora a potem napisz że testy kłamią...

 

A to jeszcze pamiętasz?

 

"Górale z rodzaju tych nizinnych zapewne :)-ostatnio ten kuń pociągniony :) bardzo mi się przydał-zwoziłem ostatnio bele sianokiszonki-38 sztuk przez jedyne 5 godzin :) -za***isty teren po prostu-chciałbym w tym błotku zobaczyć jakiekolwiek autko terenowe nawet i na pusto-a jeleń taszczył jeszcze platformy-brrr-nigdy więcej wojny-najciekawsze było to że przy takim obciążeniu temperatura nie skoczyła nawet o działeczkę do góry-chciałbym zobaczyć inny ciągnik przy tej robocie i żeby się nie zagrzał-Zetor zły nie jest ale po paru minutach temperaturka skoczyła na 105... "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Przeczytaj ten post kilka razy i wyobraź zobie warunki pogodowe a później wstaw tam ursusa, ciekawe ile on wytrzyma :)

skoro u3512 i mf255 tak mało pala to przedstawcie dowód jakiś test albo cóś. Do do własnych doświadczeń do można wiele spekulacji przedstawić :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

To 10 litrów to prawdopodobne max spalanie chwilowe.

Zgadza się, zużycie paliwa w tabelce jest przy obrotach mocy maksymalnej przy obciążeniu 100% na hamowni, bo takie stałe warunki są nie do osiągnięcia na polu, szczególnie przy obciążeniu na uciągu, łatwiej już przez obciążenie na WOM i może nawet można by było nieco zbliżyć się do takiego wyniku ale są nawroty, przejazdy, przestoje i nawet przy zdawało by się maksymalnym żyłowaniu ciągnika takiego zużycia paliwa się nie osiągnie. Tyle w kwestii tabelek, reszta dyskusji jest akademicka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to mogę podać przykład, znajomemu skończył się przegląd czy tam ubezpieczenie w mf 255 a potrzebował jechać do masarni sprzedać byka, pożyczył więc od sąsiada 7211 wlał 20l ropy i pojechał coś około 25km do masarni może kilka km więcej, śpieszył się to deptał ile wlazł, no i do domu na piechotę wracał he he he zabrakło jeszcze kilka km żeby wrócić, a ferdek na tej trasie spalał 10l ropy :) także nie tylko pługi na ciężkiej glinie ciąga traktor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja MF 255 to opryskiwacz Pilmet 2000 litrów 20 metrów w tamtym roku 2,4 l/MTH obr 1500-1700.A prasa to Polska Z-224 na obrotach 1600 a miał z 4000 MTH na silniku.

Na godziny nie mierze bo mi się nie chce.Wiem tylko że moja 1224 na 110 litrach w uprawie czy w orce to do 8 godzin i zgaśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mówicie ,że Zetor 7211 taki smok to jakim cudem 60 litrów wystarcza na 8-10 godzin prasowania i do tego dojazdy.W jedna stronę jedzie nawet 12 km i później wraca na bazę? Podczas prasowania obroty max aby bela dobrze była zbita i związana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Skoro Zetor taki smok to dlaczego przez tyle lat pomimo produkcji tych praktycznie tych samych silników utrzymują się na rynku i są w RP na bardzo wysokich miejscach w rankingach sprzedaży? :)

A Ursus każdy widzi co się z nim dzieje. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia do marki. Zetor i tak oferuje znacznie lepszy komfort pracy a przy znacznej jej ilości to jest bardzo ważne :).


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

No właśnie. Dlaczego taki smok od lat jest na podium wg. sprzedawanych maszyn rocznie...

Ciągnik ma pracować bezawaryjnie a wy chorujecie na to spalanie. Przestańcie robić ciągnikami i róbcie w polu końmi jeżeli tak chcecie na paliwie oszczędzać, nawet jeśli pali więcej od zachodnich ciągników to przynajmniej jest mniej awaryjny. A jeśli stanie się jakaś awaria to jak sam nie zrobię to za naprawę mniej zapłacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Ferdek 07 7211 20 l/25km czyli ok godzinę nie możliwe :):) prawda po przekroczeniu tych 2000 czy 2200 obr (nie pamiętam ) pali dużo więcej ale ale nie żeby 20 l/h co do spalania zetora mit przy jeżdzeniu 330 ,7211 czy mtz stwierdzam że spalanie jest podobne czyli adekwatne do mocy i w każdym z nich po przekroczeniu tych 2000 czy 2200 obr spalanie drastycznie podskoczy i w każdym z nich przy małym obciążeniu spalanie wynosi ok połowy co przy ciężkiej pracy :)

 

co do sławnych MF 255 właściciele przy orce mówią że mało nie palą :)

 

PS Kiedyś ktoś z daleka gdzie 360 to największy traktor twierdził że mtz jako że bestia dużo musi palić :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ile palą?

dużo.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

ile palą?

dużo.

 

Hmm-masz Zetora ?

 

to mogę podać przykład, znajomemu skończył się przegląd czy tam ubezpieczenie w mf 255 a potrzebował jechać do masarni sprzedać byka, pożyczył więc od sąsiada 7211 wlał 20l ropy i pojechał coś około 25km do masarni może kilka km więcej, śpieszył się to deptał ile wlazł, no i do domu na piechotę wracał he he he zabrakło jeszcze kilka km żeby wrócić, a ferdek na tej trasie spalał 10l ropy :) także nie tylko pługi na ciężkiej glinie ciąga traktor :)

Zetor 7211-trasa dokładnie 96 km w jedną stronę-w jedną stronę na pusto-w drugą z agr.prądotwórczym o masie ok 1,5 t (całkiem sporo górek po drodze)-pi razy drzwi 40 l (ale nie więcej-tankowane "pod korek"-te ewentualne odchyłki-litr w te czy wewte można złożyć na karb nierównego podłoża)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj koledzy, kolega zakłada temat czy zetora czy MTZ a tu tylko kłótnie o spalanie... Każdy spali dużo jak będzie używany na maxa :) I ktoś tu powiedział ze lepiej brać 7245 za 50tys... No bez przesady za ta cenę można mieć ursusa 914/1014 lub jego odpowiednika zetora w bdb stanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Jaro, to ojciec robił kurs c 330 102km z przyczepą 3,5t z różnymi rupieciami (około 2t) (przyczepa na kołach 20' bardzo lekko się toczyła) powrót też z małym ładunkiem(budowa brata) i 20l nie spalała, a zrobił kilkanaście takich kursów (w jeden dzień obrucić organizm nie wytrzymywał :) ) 5 godz jazdy w jedną stronę ostrego deptania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ursus C-330 -2 cylindry,1960 pojemność,moc 30 KM,waga 1500 ? kg-Zetor-4 cylindry,3595 pojemności,waga 3,5 tony,moc 65 KM-jest różnica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Spalanie to temat rzeka i każdy ma swoje racje.Ja jak się pytam o ciągnik to o spalanie nie pytam bo to nie ma sensu.Każdy mówi że 4 cylindry palą mniej od 6. Nieprawda bo zależy w czym.Jak się przeliczy ile potrzebowałem paliwa na 1 hektar uprawy i czas to 6 wyjdzie taniej bo uprawie w 20 min a nie w 30 i do tego dochodzi jeszcze jakość uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Hmm-masz Zetora ?

 

 

zaskocze Cię..

mam!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z pierwszej ręki,od nowości czy takiego wiesz funkiel nówkę od dziadka z Niemiec ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Po postach widać, kto jeździ w gumofilcach, a kto w lekkim obuwiu :) . W przypadku zetora to się dobrze sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarpetahanzo
      Witam wymienilem filtr oleju baka na wymienny i mam problem z duzym cisnieniem oleju , podobno trzeba zmienic tez zawor cisnienia oleju na pompie i pytanie mam zwyczajnie kupic nowy czy do filtra wymiennego powinien byc inny ? Rozbieralem stary zawor ale brak tam podkladek wiec zbytnio nie mam jak zmniejszyc tego cisnienia na starym zaworze .
    • Przez Kondzio55
      Witam,Problem ciagnie się już kolejny rok i problemu nie rozwiazalismy.Sezon jakos przechodził ale do sedna. Ma nadal problemy z odpaleniem po np nocy,łapie na 2 tłoki pozniej na 3 i na 4 .Dym ze idzie sie udusić No dobra idąc dalej cisnienie oleju w normie,zimny trzyma 5,5atm, ciepły (80st) trzyma 3atm.Pompa paliwa daje cisnienie,po kompletnej regeneracji,wtryski prawidłowo rozpylaja,cisnienie 170-180, Kompresja 1 cylinder 24 ,2 cylinder 21(próba olejowa wzrosło do 24) 3 cylinder 22, 4 cylinder 22.Teraz gdzie szukać przyczyny?? Czy złe tłoki i pierscienie? Rocznik 88   i z tego co wyczytałem to powinien być tłok z 3 pierscieniam wiec prawidłowo załozone. Ja już nie mam pojecia co moze byc nie tak..Moze ktos miał taki przypadek? Dodam ze oleju nie przybywa,ani nie ubywa 
    • Przez Lukasz93
      Owy Zetor zaczał czasem pod obciazeniem wyganiać płyn z chlodnicy i szybko się zagrzewał, załozylem bańkę na przelew, pozniej zaczęła wariowac temperatura jakby zaciał sie termostat, wyrzuciłem więc termostat. Sprawdziłem go we wrządku w 100 % sprawny, wahler. Wkoncu zaczął przy byle obciążeniu wyrzucać płyn, w chlodnicy pełno bąbli powietrza. Zalozony nowy korek chlodnicy, jeszcze gorzej. Cisnienie w pracy sie zrobiło ze zaczeło wypychac plyn przewodem od chlodnicy. W oleju nie ma płynu, odwrotnie też.
      A wiec jakis przedmuch tak czy siaķ. Glowice zostały zrzucone i do regeneracji. Na jednej uszczelce może był jakis przedmuch do kanału. Tuleje wydawyaly sie ok. Wszystkie glowice okazały się dobre na regeneracji. Założone nowe uszczelki, 1 odpalenie i odrazu tak samo bąble w chlodnicy. Wymieniona następnie pompa wodna. Nic nie dało. Test na co² robiony, kolor czynnika się nie zmienia, jakby nie bylo przedmuchu. Zrzuciłem paski z pompy wodnej, wsadzilem rurkę pcv zamiast korka i zalałem płyn aż do tej rurki. Po zapaleniu bez kręcącej się pompy rośnie płyn w tej rurce aż wkoncu strzeli bombel.
      Próbowałem znaleźć na ktorym cylindrze jest przedmuch podkładając monetę pod trzonek zaworu wydechowego żeby odprężyć cylinder. Na każdym cylindrze tak samo płyn rośnie.
      No jakby przedmuch ale test co² nie pokazuje. Za co się tu brać teraz może ktos ma jakieś rady?
    • Przez niunieq666
      Witam forumowiczów
       
      Od ok 12 lat jestem posiadaczem Zetorka 4718, gdy w końcu klękneła pompa wtryskowa przyszedł czas na remont. Niestety, naprawa jej nie była taka prosta. Gość któremu to zleciłem stwierdził że do tak starego modelu nie ma już części i stąd moje pytanie. Czy podejdzie do tego pompa od powiedzmy 5211?
    • Przez MaciejSZ
      Witam. Ostatnio zauważyłem w moim zetorze 5011 bardzo duze wibracje na całym ciągniku, na wysokich obrotach. Jest to strasznie uciążliwe i chce się tego pozbyć. Do tego ciągnik dosyć mocno kopci. Poczytałem w necie i podejrzewam ze moze to byc wina wtryskiwaczy.  Moze ktoś miał podobny problem. Z góry dziękuje za odpowiedź   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj