Zaloguj się, aby obserwować  
JESA

co wybrać

Polecane posty

JESA    0

Witam. Potrzebuje sprzęt który ułatwi mi pracę jako przyrząd do mierzenia pola powierzchni działki. Zajmuje się układaniem kostki brukowej i muszę czymś mierzyć pole do ułożenia. Polem nie zawsze jest kwadrat więc wynik musi być mniej więcej prawidłowy. "Koło" bardzo oszukuje czym większy obwód pola tym większy błąd. Może jest sposób na obliczenia pola po obwodzie? Najlepszy był by przyrząd do pracy w terenie a nie na mapie. Bardzo proszę o pomoc i dokładny opis urządzenia. Z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam

 

Jarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

ehh się napisałem i mi się Mozilla zawiesiła :/ Noto napisze w skrócie . Jeśli chodzi o rozwiązania dla rolnictwa, innymi się nie interesuje, to może stacja GPS błąd pomiary 1-2cm czyli bardzo dokładne minus jest taki że na pewno nie będzie tanie pewnie coś koło 5 tyś a dwa to problem z mierzeniem takim zestawem ponieważ to wygląda mniej więcej tak ; stacje rozkładamy i stawiamy w tym przypadku na placu a drugi zestaw fabryka przewiduje że powinno się ją założyć do określonego ciągnika np JD lub claas i ... no właśnie objechać plac do okoła :) :) (żartuje) nie wiem może da się zrobić wersje przenośną. Przecież nie żyjemy w komunizmie na rynku powinny być jakieś bardzo dokładne zestawy przenośne gps choćby właśnie na potrzeby budownictwa. (ja wymieniłem to co jest dostępne w rolnictwie i jest najdokładniejsze) A dokładniej jak to wygląda to proszę sobie wejść na stronę claasa albo JD i tam są te systemy tak zwanego precyzyjnego rolnictwa opisane.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na uczelni to mieliśmy przenośny GPS do mierzenia pola polegało to na tym, że trzymając w ręku GPS obchodziło się pole do okoła.Punkty graniczne robiło się na miedzy trzeba było się zatrzymać i utworzyć pukt w menu.Jeżeli poje było kanciaste to w każdym rogu tworzony jest punkt, a jeśli łuk na polu to punk na początku, na środku i na końcu tego koła. http://www.gps.paragraf.pl/?mode=listkat&kat=25 to jest link do sklepu w którym można takie coś kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj