Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa rolująca claas Rollant 46

191 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 19 luty 2011 - 23:15

prasa rolująca claas Rollant 46 Zejdzie nawet dwa, taką maszynę nie łatwo sprzedać, cena myślę tez nie niska;)
Każda siatka idzie, bez różnicy ;) Oryginał claasa jest bardzo drogi, chyba ponad 500 więc ooo;) ja jechałem defalinem i w tym roku jakąś inną ale na następny sezon biorę znowu defalina, jakoś nie narzekam na niego;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa rolująca claas Rollant 46 Dzisiaj, 03:51
  •  

#42 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:39

prasa rolująca claas Rollant 46 bartek dobrze mowi pjdzie kazda siatka byle dobra byla mialem juz w swoim claasie rozne siatki nawet nie jestem w stanie wymienic nazw wszystkich ale najlepsze siatki dla mnie to orginal claasa czy pippo ta niebieska lub biala.z defalinu mialem astre 2000m to nie szla zbyt dobrze poprostu niedowiijalo bokow beli a byla dosc droga teraz w podobnej cenie jest defalinu i pippo to lepsza pippo.mialem new hollanda siatke to po 40 belach oddalem bo taki szajs drugo na zamiane dostalem to jakos szla .jeszcze ta agrinet biala 2000m jest dosc dobra i bardzo tania jak na razie na nia narzekalem . takze o siatkach moge pisac i pisac bo znam ten watek .
pedro jak masz zdjecie tej 46 to wrzuc pogladamy razem z bartkiem i powiemy ci mniej wiecej ile dac za nia

#43 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów

Napisany 22 luty 2011 - 22:28

prasa rolująca claas Rollant 46 witam ;)
nie mam zdjecia niestety nie zrobilem...
w niedziele bylem dalem mu 2 paczki zaliczki ;)
ale na razie mi nie przywiezie bo mowil ze musza wymienic 2 palce w podbieraku...
swiatlo bo zbilo sie przy transporcie...
umyc ja a myjka przy -5 dopiero odpali :P
i dokladnie przejrzec ja bo pod koniec tyg ja przywiezli
mowil ze moze w sobote przywiezie jak mroz zelzeje ;)
poszla za 31 :)
wg mnie to facet pozadna firma bo drugi to by powiedzial bierz jak stoi i juz...

mowil ze jakby cos lozysko jakies czy cos bylo lipne to wymienia poki u nich stoi ;)
a i jeszcze od maja do konca lipca gwarancja :lol: :P :D
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#44 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 22 luty 2011 - 22:52

prasa rolująca claas Rollant 46 Kasuje spowodu edycji postu wyżej przez @pedro2.
Sorki

Edytowany przez wertus, 22 luty 2011 - 22:59.

#45 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 23 luty 2011 - 13:41

prasa rolująca claas Rollant 46 noze i rotor ma czy to zwykla wersja .

#46 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów

Napisany 25 luty 2011 - 09:25

prasa rolująca claas Rollant 46 bez rotora takiej szukalem ;)
i co bobekmariusz byles w tafiłach??

#47 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 25 luty 2011 - 22:31

prasa rolująca claas Rollant 46 na razie sie nie wybieram bo mroz i snieg .musze jeszcze dokladnie popatrzec na allegro budowy podbierakow chociaz juz dlugo szukam to jeszcze ciezko mi wyczuc czy od 46 rotocut bedzie pasowal do zwyklej 46. ten z tafil mowil ze dla niego nie ma roznicy i ze bedzie pasowac. niech ten mroz troche sie uspokoi to pojade bo troche przy nim postac i popatrzec na niego trzeba . najwazniejsze jest zeby trzy otwory byly wspoliniowe czyli te dwa ktore trzymaja podbierak tam gdzie masz lozysko podrzutnika i musza te dwa otwory zgadzac z tym trzecim ktory jest po lewej stronie podbieraka tam gzie te lozysko jest tego walka ktory napedza podbierak bo jesli nie beda wspoliniowe to podczas podnoszenia lub opuszczania wygnie sie walek napedu podbieraka .
jesli moglbys pedro to wrzuc do swojej galeri fotki podbieraka z lewej i prawej strony.

#48 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów

Napisany 26 luty 2011 - 21:56

prasa rolująca claas Rollant 46 z checia bym wrzucil ale nie mam jej jeszcze :blink:
dopiero we wtorek mi przywiezie bo sie uparl ze musi ja umyc :P
ale ta moja jest 46 bez roto a jak tak patrze to 46 sa tylko z waskimi podbierakami a szerokie tylko maja roto cut a moja ma szeroki i nie bylo nic przerabiane...
a wie ktos jakie kola pasuja do niej oprocz orginalnych??
gdzies slyszalem ze od sipmy pasuja na otwory ale nowe 1600 zl :huh:

#49 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 luty 2011 - 14:48

prasa rolująca claas Rollant 46 zalezy ile masz srub i jakie ma byc okienko w feldze .jesli masz piaste 5 srubowa to musisz szukac felgi od claasa a jezeli masz 6 srubowa piaste i masz 10 cm sr okienka w feldze to mozna kupic polskie ale to drogi interes .tanio mozna znalezc w komisach z maszynami opony z felgami.
jakie masz opony 11 czy 13 cali szerokosci

dzwonilem wczoraj do tafil to mowil ze sprzeda ale nie bierze odpowiedzialnosci ze bedzie bez przerobek pasowac.takze troche mina mi oklapla .a z reszta juz nawet od dawna szukalem cos z 250 rc.tylko mialem nadzieje ze zaloze i wieksza cene dostane za nia i bym nie sprzedawal w tym roku bo jak cos w nowej by sie psulo to bym przeczepil i konczyl robote 46 .

na razie szukam 250 rc i szerokiego podbieraka do 46

#50 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 27 luty 2011 - 16:03

prasa rolująca claas Rollant 46 Może lepiej zamiast się chwalić jak działają wasze prasy doradzicie mi jak uruchomić siatkę w prasie claas 44s . Baloty sznurkiem robię już kilka lat ,jak założyć siatkę widać na schemacie ale jak to robić w praktyce nie mam pojęcia.Będę wdzięczny za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 luty 2011 - 19:09

prasa rolująca claas Rollant 46 andrzej nie chwalimy sie tylko wymieniamy sie opiniami i dyskutujemy. ja nie mam takiej belarki i nie widzialem jej w praktyce z siatka (czasami tylko po komisach).siatke zaklada sie tak jak na opisach belarki.skoro masz juz belarke kilka lat to powinienes wiedziec jak to zrobic.
jesli ci te obrazki nie wystarczja to zaloz temat
jesli ktos logicznie mysli to nie trzeba zadnych obrazkow i zadnej pomocy

ps.tylko sie nie obrazaj bo nie ma za co.pisze to co mysle.

#52 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów

Napisany 27 luty 2011 - 22:33

prasa rolująca claas Rollant 46 a nie wiem jaka szer... :P takie sa jak w kombajnie ziemn anna :P a mam taka jedna lake co topi sie nawet na szerokich :P a nie wiesz czy w tafilach maja szer opony od tej co podbierak chcesz?? :)

#53 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 28 luty 2011 - 16:49

prasa rolująca claas Rollant 46 na necie nr jest to zadzwon. ja nie wiem czy maja? sie nie pytalem.
jak chcesz to kolo mnie ma od claasa 250 rc felga +opona *2 szerokosc ich to chyba kolo 40cm na niskim profilu tak jak claas robil.

#54 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 13:02

prasa rolująca claas Rollant 46 bylem niedawno w tafilach :) bobekmariusz jest tam podbierak podobno szeroki ;) ale taki tam maja porzadek ze glowa boli szefa nigdy nie ma a pracownicy tacy uprzejmi jeden mowi to idz tam za wiata stoja do rozbiorki prasy poszedlem a tam facet do mnie z morda ze tu nie mozna chodzic :P mowi idz do szefa i on z toba pojdzie czekalem pol godz przyjechal i mowi to idz sam zobacz obejrzyj i sie wkur... i pojechalem do domu :P takze jak chcesz tam jechac to z rana dobrze i obys mial duzo czasu he :P

a dzis mi przywiezie kolo 15 prase to porobie zdj tego podbieraka jak jest zamocowany ;)

#55 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 17:04

prasa rolująca claas Rollant 46 pamietam kiedys moze ze 3 lata temu zajechalem z tata do tafil wchodzimy na plac i patrzymy maszyn tych przed remontem i tych po to przyszedl pracownik i powiedzial ze tu sie nie sprzedaje tylko w stawiskach jest plac z maszynami i tam trzeba jechac ,takze mniej wiecej znam te klimaty.

dobre zdjecia nie sa zle takze jak bedziesz mogl to mozesz wstawic . z gory dzieki

#56 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:46

prasa rolująca claas Rollant 46 koledzy mam prosbe zebyscie mi powiedzieli jak belowac ta prasa :P od pocztku opuszczam podbierak i poczawszy od tego na ile klape docisnac do wyrzucenia beli :P bede bardzo wdzieczny :)
PZDR ;)

#57 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 22:18

prasa rolująca claas Rollant 46 Ja jak prasowałem ursusem 914, więc ruszasz sobie , jeśli chodzi o docisk klapy to tak 1,5-1,8 zresztą u mnie to było tak że popchnąłem gałkę od wyjścia hydraulicznego i od razu mi na tyle wskakiwało, bo ciągnik w sumie już bardziej docisnąć nie mógł. Jedziesz sobie jedziesz, i zerknij co jakiś czas na zegar bo ciśnienie na pewno trochę będzie spadać, u mnie w rollant 66 trzeba w ciągu tworzenia beli 1-2 razy docisnąć klapę. i jedziesz i w koncu zacznie Ci pikać ten sterownik, i jak masz automatyczne owijanie to samo się zacznie a jak manual to trzymasz ten przycisk i Ci owija;)i tyle, jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pisz, bo wiele rzeczy jest dla mnie oczywistych i jakby mogłem na nie nie zwrócić uwagi podczas opisywania;)

#58 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1133 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 22:49

prasa rolująca claas Rollant 46 opisz mi zegar zielone pole ile to jest czerwone bo nie kapuje 1,8 :P

#59 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 05:56

prasa rolująca claas Rollant 46 Kurde cięzko mi powiedzieć, bo ja nie mam oryginalnego zegaru tylko mam jakiś inny założyć, ale u mnie czerwone zaczyna się od 2 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 08:36

prasa rolująca claas Rollant 46 mmnie w claasie 91r. niem ma skali liczbowej .chyba ze wyblakly ale watpie bo by cos bylo znac