Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa rolująca claas Rollant 46

191 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 19 luty 2011 - 12:15

prasa rolująca claas Rollant 46 Kolego daj spokój, moim zdaniem i tak to było za drogo, za ta kase kupisz cos porządnego a o tej to zapomnij i już;) My za ciągnikiem jeździliśmy i koleś nas zapewniał że ciagnik nie malowany, jechaliśmy 450km w jedną strone bo na prawdę ciagnik dobra okazja, a tu cały malowany i to pędzelkiem, komputer wyrwany, i co mieliśmy u zrobić? takie życie. I Odpuść sobie te garaze, takie są realia w Polsce, sprzedającym się nie ufa w żadnym wypadku na słowo, dopiero umowa może zobowiązać i tak to już jest, sam wiem po sobie;) jak chcesz się pakować w problemy to sobie to pismo wyślij ale moim zdaniem daj sobie spokój, znajdziesz lepsza prasę za tą kasę;)

Edytowany przez Bartek72511, 19 luty 2011 - 12:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa rolująca claas Rollant 46 Dzisiaj, 22:03
  •  

#22 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 luty 2011 - 16:15

prasa rolująca claas Rollant 46 pedro moim zdaniem wyluzuj i zostaw den donos . innym razem przy zakupie spiszcie wstepna umowe ile maszyna kosztuje ile dajesz zaliczki i inne wazne rzeczy , dobrze ze wogole oddal kase.jak ktos potrzebuje jakiejs info na temat claas 46 to piszcie mam ja od 2004 roku ale od dluzszego czasu szukam do niej szerokiego pdbieraka jak ktos cos bedzie wiedzial to niech napisze

pedro moim zdaniem jesli kupujesz belarke to kup z siatka bedzie szybciej owijac mniej paliwa spalisz szybciej belowanie idzie a i jeszcze slomy krotkiej nie owiniesz sznurkiem bo stanie ci bela w komorze i ile sieczki na polu zostanie .siatka taniej wychodzi niz sznurek nawet ten co dwa aparaty w niej sa.

#23 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 19 luty 2011 - 16:20

prasa rolująca claas Rollant 46 Ja w swojej mam siatkę i naprawdę polecam, sznurkiem to wiązała i wiązała, a jak przesuszona słoma była to naprawdę niezła kupka zostawała tej słomy. Nie wiem jak u was ale jak u siebie wiązałem sznurkiem to się ześlizgiwał trochę i na środku robił się taki grzbiet dziwny.

#24 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 luty 2011 - 19:27

prasa rolująca claas Rollant 46 siatka jest dla mnie najlepsza nieporownywalna ze sznurkiem .jesli ktos robi do 500-1000 bel to jeszcze tej roznicy za duzej ale jak ja kulam 2500 bel rocznie to dla mnie jest roznica i inny komfort obslugi. jeszcze zalezy po ile kupujecie siatke .ostatnio w lato kupilem 2 siatki agrinet 2000m biala i bylem zadowolony zadnych problemow polecam jest tania i sporo z niej wychodzi koszt jednej 210 oczywiscie na to faktury nie ma i nie bedzie prawdopodobnie chlopaki dzies zajeba*i.i na jesien kupilem 5 rolek siatki claas orginalna ofoliowana taka biala i zielone 4 pasy po 290zl sztuka tez dzies utaczali chlopaki.jakies pytania to walcie smialo .

bartek jak chodzi claas? masz szeroki podbierak?a noze?

#25 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 19 luty 2011 - 19:57

prasa rolująca claas Rollant 46 To Ci się okazja nie zła trafiła z tą siatką. Ja mam claasa 66 i robie 120*150. Jedziemy tylko słomę, prasa chodzi całe lato w słomie, w tym roku jedna awaria tylko, na tym górnym walcu od wewnątrz nałapała słomy i się zblokował walec, i poszło łożysko i pękł łańcuch, ale łańcuch połączyliśmy raz dwa i łożysko wymieniliśmy i poszła z powrotem;) Ogólnie jestem z niej zadowolony, nie mam co narzekać;) mam szeroki podbieracz w niej a nozy nie ma bo w tym modelu nie montowali;)

#26 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 luty 2011 - 20:29

prasa rolująca claas Rollant 46 Z ta siatka to sa okazje.u nas sloma siano siakiszka co kto chce i co my mamy do belowania region gdzie malo jest belarek u nas a jak maja to sipmy warfamy wszyskie jakie chcesz tyle ze polskie ale nie zadozo to ci powiem tylko sipma zbije podobnie jak claas bele sprawdzalem .inne to robia slabe a jak zrobi dobra to tylko chmura dymu . w sipmie u sasiada po 1170 belach lozyska w podbiaeraku poszly wczesniej sterownik sie spalil.tez szukalem innego claasa ale nie wiem czy bede wymienial .musze tylko podbierak kupic szeroki.nie wiem czy znajde jak cos to z wujkiem po maturze w maju pojade na zachod i cos znajde.

#27 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 19 luty 2011 - 21:24

prasa rolująca claas Rollant 46 ale z tego co słyszałem to sipmą jak się mocno zbija to się łańcuchy wyciagaja czy coś tam. Zadzwoń do nich, oni maja pełno takiego sprzętu : http://otomoto.pl/cl...-85-A10704.html ;)

#28 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 luty 2011 - 21:40

prasa rolująca claas Rollant 46 Tez slyszalem ze te polskie lancuchowe po 10000 bel trzeba wymieniac lancuchy. napewno spory koszt.dzwonilem w czwartek i nic nie maja ani podbieraka od zwyklej 46 ani od 46 roto cuta .po niedzieli wybieram sie do stawisk tam maja od 46 roto cuta ale do zwyklej 46 trzeba chyba bedzie przerobic mocowanie ciekawo jaki stan bo mam kolo mnie 10 km od 46 roto cuta 1.5tys chce ale tak pogiety i oszabrowany ze serce sie kraja tak samo ta belarka co od niego podbierak. niektorzy ludzie juz tak maja ze lubia niszczyc . w mojej wiosce soltys kupil kiedys nowego urssua 1014 2000r. i jedzil bez oleju w silniku bo mowil ze nowy silnik i oleju nie bierze po tygodniu nowy traktor pszeszedl kapitalny remont ale wlasciciel zostal tak samo zamotany w akcji jak byl. sa ludzie i TABORETY

#29 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1122 postów

Napisany 19 luty 2011 - 21:44

prasa rolująca claas Rollant 46 kolego Bartek72511 mowiles ze nie ma zapotrzebowania na uzywane prasy ;p dzis bylem u goscia 100 km ode mnie ma nieduzy komis ale sprzet pierwsza klasa :) jego braciak za granica jezdzi caly czas holandia niemcy francja belgia i sciaga mu sprzet mowil ze ostatnio w tydzien sprzedal 6 belarek ;) i od stycznia tak jest regularnie ;) i tak samo jest z innym sprzetem u niego... przy mnie facet po godzinie zastanowienia wzial claasa 250 ;) 2004r za 48 kafli gotowka do reki i od razu mu zawiezli...
ma tam 2 prasy ktore mnie interesuja claas rollant 46 siatka szer podbieracz z 98 roku zamawia 32 kafle :mellow: i rollant 45 siatka ale waski podbieracz i nie ma cent smarowania ale za to ma zamki co mnie zdziwilo ta idzie za 29 kafli tez 98r obie sa swietne farba na walkach tryby ladne bez przeciekow i mam dylemat czy brac 45 czy 46 doradzicie?? ;)
Pzdr dla wszystkich ;)
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#30 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 19 luty 2011 - 21:46

prasa rolująca claas Rollant 46 Tak to już jest, ja ogłądałem trochę krone vario packi 1500/1800 i nie wiem czemu niby prawie nowe maszyny a z tyłu te blachy mają juz pogiete, nie wiem jak Ci ludzie pracuja tymi maszynami. A od 66 nie będzie pasował? U mnie też ogólnie szeroki był przerabiany, bo jakby widać że taka rurka była przespawywana i w ogóle, ale ktoś to dobrze zrobił i chodzi jak powinien ;)

Mi się marzy za żniwa w 2011 zakupić jakiegoś krone vario packa, albo może claasa varianta ale raczej na to pierwsze stawiam, bo o kronie złej rzeczy nie słyszałem a o clasach to niby wszystko dobrze ale znajdą się i Ci użytkownicy którzy wspominaja o jakiś tam awariach;)
Bo taka prawda jest, zapotrzebowanie na takie maszyny spada, kiedys to w takich komisach to ludzi było pełno a teraz też ale to nie to samo. Mówisz że od stycznia, a dlaczego od stycznia? bo ludzie dostali dotację i dlatego ;) Ja ci radze brać 46, na pewno nie pożałujesz, jeśli masz kasę to bierz bez zastanowienia;)

Edytowany przez Bartek72511, 19 luty 2011 - 21:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1122 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:02

prasa rolująca claas Rollant 46 kolego bobekmariusz a jaka dokladnie wioska?? ja mam 8 km do stawisk ;)
a gdzie masz ten podbierak u andrzeja z tafił czy tutaj po SKR?? pytam z ciekawosci zeby nie bylo ;P

Bartek72511 co myslisz o tych 2 prasach??

no kasa jest ;) chyba wezme 46 jednak dlatego ze ma szerszy podbieracz... ale musze sie spieszyc i jutro jechac do niego kupic bo w kazdej chwili moze zniknac stamtad :P
a moze wie ktos od czego pasuja koła do niej?? bo jest na waskich a ja potrzebuje szerokie mam mokre laki

#32 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:03

prasa rolująca claas Rollant 46 Napisałem Ci już wyżej co o nich sądzę. Moim zdaniem bierz 46, szeroki podbieracz zobaczysz jak Ci się przyda, w pewnym sensie dodaje jakby komfort pracy i ja nigdy bym nie wziął prasy z wąskim bo jakoś nie wyobrażam sobie takiej pracy, pokos trochę rozwalony przez wiatr czy coś i już Ci po bokach zostawia. Centralne smarowanie to jak dla mnie też jest duży plus, po każdym wyrzuceniu beli łańcuchy są oblewane, co moim zdaniem tez jest bardzo przydatne i wydaje mi się że też zwiększy ich żywotność, bo jakby lżej chodziły;)
Ja mam opony u niej takie same jak przy przyczepie 3,5 tony;)

Edytowany przez Bartek72511, 19 luty 2011 - 22:04.

#33 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1122 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:16

prasa rolująca claas Rollant 46 jeszcze mam pytanko :P jeden gosciu mi mowil ze na tych swidrach po bokach podbieraka lubi sie okrecac siano i sie urywaja mial tak ktos z was??

#34 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:18

prasa rolująca claas Rollant 46 Ja prasuje tylko słomę, ale ani o rosie ani nigdy nic mi się tam nie owinęło, i nigdy tam spawane u mnie nic nie było a prasa 93 rok, więc nie wiem jak to jest ale nie powinno chyba;)

#35 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:19

prasa rolująca claas Rollant 46 ja mieszkam 4 km od moniek . w tafilach. biesz 46 tylko z szerokim z centralnym noze jak chcesz kola i rampe mozna dokupic. ale najlepiej zeby z belarka razem byly. jesli nie tajemnica to gdzie kupujesz. na allegro jest?

bartek skad jestes?

#36 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:27

prasa rolująca claas Rollant 46 Ja to z okolic Konina ( wielkopolskie) jestem ;)

#37 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:29

prasa rolująca claas Rollant 46 zdecydowanie 46 poniewaz szeroki podbierak .45 nie ma podrztnika tak mi sie wydaje i moze byc problem ze siano bedzie ci sie zatykac miedzy podbierakiem a walkami. a to nie w zambrowie te belarki?

#38 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1122 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:44

prasa rolująca claas Rollant 46 nie nie na allegro... kilka lat temu od niego zbiornik do mleka bralem...
to jest okolice rajgrodu...

#39 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:49

prasa rolująca claas Rollant 46 biesz 46 jak cos .daj znac jutro czy kupiles .tylko dobrze pomysl przed zakupem . jak jakas watpliwosc to wal na forum i ktos cos moze wyjasnic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1122 postów

Napisany 19 luty 2011 - 23:01

prasa rolująca claas Rollant 46 no ok ;) jak juz to tylko dam mu zaliczke bo mam w chacie tylko 20 kafli a w pon wezme z banku dopiero...
no mysle wlasnie cala noc przede mna :P
starszy mowil ze jak zejdzie tysiaka to wezmiemy ;)
ale nawet jak nie zejdzie to nie odpuszcze :P zawsze mozna sie potargowac
o i jeszcze jedno czy siatka polska zwykla tez idzie?? czy orginal tylko??