lukaasz111

prasa rolująca claas Rollant 46

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Z ta siatka to sa okazje.u nas sloma siano siakiszka co kto chce i co my mamy do belowania region gdzie malo jest belarek u nas a jak maja to sipmy warfamy wszyskie jakie chcesz tyle ze polskie ale nie zadozo to ci powiem tylko sipma zbije podobnie jak claas bele sprawdzalem .inne to robia slabe a jak zrobi dobra to tylko chmura dymu . w sipmie u sasiada po 1170 belach lozyska w podbiaeraku poszly wczesniej sterownik sie spalil.tez szukalem innego claasa ale nie wiem czy bede wymienial .musze tylko podbierak kupic szeroki.nie wiem czy znajde jak cos to z wujkiem po maturze w maju pojade na zachod i cos znajde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez slyszalem ze te polskie lancuchowe po 10000 bel trzeba wymieniac lancuchy. napewno spory koszt.dzwonilem w czwartek i nic nie maja ani podbieraka od zwyklej 46 ani od 46 roto cuta .po niedzieli wybieram sie do stawisk tam maja od 46 roto cuta ale do zwyklej 46 trzeba chyba bedzie przerobic mocowanie ciekawo jaki stan bo mam kolo mnie 10 km od 46 roto cuta 1.5tys chce ale tak pogiety i oszabrowany ze serce sie kraja tak samo ta belarka co od niego podbierak. niektorzy ludzie juz tak maja ze lubia niszczyc . w mojej wiosce soltys kupil kiedys nowego urssua 1014 2000r. i jedzil bez oleju w silniku bo mowil ze nowy silnik i oleju nie bierze po tygodniu nowy traktor pszeszedl kapitalny remont ale wlasciciel zostal tak samo zamotany w akcji jak byl. sa ludzie i TABORETY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

kolego Bartek72511 mowiles ze nie ma zapotrzebowania na uzywane prasy ;p dzis bylem u goscia 100 km ode mnie ma nieduzy komis ale sprzet pierwsza klasa :) jego braciak za granica jezdzi caly czas holandia niemcy francja belgia i sciaga mu sprzet mowil ze ostatnio w tydzien sprzedal 6 belarek ;) i od stycznia tak jest regularnie ;) i tak samo jest z innym sprzetem u niego... przy mnie facet po godzinie zastanowienia wzial claasa 250 ;) 2004r za 48 kafli gotowka do reki i od razu mu zawiezli...

ma tam 2 prasy ktore mnie interesuja claas rollant 46 siatka szer podbieracz z 98 roku zamawia 32 kafle :mellow: i rollant 45 siatka ale waski podbieracz i nie ma cent smarowania ale za to ma zamki co mnie zdziwilo ta idzie za 29 kafli tez 98r obie sa swietne farba na walkach tryby ladne bez przeciekow i mam dylemat czy brac 45 czy 46 doradzicie?? ;)

Pzdr dla wszystkich ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Tak to już jest, ja ogłądałem trochę krone vario packi 1500/1800 i nie wiem czemu niby prawie nowe maszyny a z tyłu te blachy mają juz pogiete, nie wiem jak Ci ludzie pracuja tymi maszynami. A od 66 nie będzie pasował? U mnie też ogólnie szeroki był przerabiany, bo jakby widać że taka rurka była przespawywana i w ogóle, ale ktoś to dobrze zrobił i chodzi jak powinien ;)

 

Mi się marzy za żniwa w 2011 zakupić jakiegoś krone vario packa, albo może claasa varianta ale raczej na to pierwsze stawiam, bo o kronie złej rzeczy nie słyszałem a o clasach to niby wszystko dobrze ale znajdą się i Ci użytkownicy którzy wspominaja o jakiś tam awariach;)

Bo taka prawda jest, zapotrzebowanie na takie maszyny spada, kiedys to w takich komisach to ludzi było pełno a teraz też ale to nie to samo. Mówisz że od stycznia, a dlaczego od stycznia? bo ludzie dostali dotację i dlatego ;) Ja ci radze brać 46, na pewno nie pożałujesz, jeśli masz kasę to bierz bez zastanowienia;)

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

kolego bobekmariusz a jaka dokladnie wioska?? ja mam 8 km do stawisk ;)

a gdzie masz ten podbierak u andrzeja z tafił czy tutaj po SKR?? pytam z ciekawosci zeby nie bylo ;P

 

Bartek72511 co myslisz o tych 2 prasach??

 

no kasa jest ;) chyba wezme 46 jednak dlatego ze ma szerszy podbieracz... ale musze sie spieszyc i jutro jechac do niego kupic bo w kazdej chwili moze zniknac stamtad :P

a moze wie ktos od czego pasuja koła do niej?? bo jest na waskich a ja potrzebuje szerokie mam mokre laki


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Napisałem Ci już wyżej co o nich sądzę. Moim zdaniem bierz 46, szeroki podbieracz zobaczysz jak Ci się przyda, w pewnym sensie dodaje jakby komfort pracy i ja nigdy bym nie wziął prasy z wąskim bo jakoś nie wyobrażam sobie takiej pracy, pokos trochę rozwalony przez wiatr czy coś i już Ci po bokach zostawia. Centralne smarowanie to jak dla mnie też jest duży plus, po każdym wyrzuceniu beli łańcuchy są oblewane, co moim zdaniem tez jest bardzo przydatne i wydaje mi się że też zwiększy ich żywotność, bo jakby lżej chodziły;)

Ja mam opony u niej takie same jak przy przyczepie 3,5 tony;)

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

jeszcze mam pytanko :P jeden gosciu mi mowil ze na tych swidrach po bokach podbieraka lubi sie okrecac siano i sie urywaja mial tak ktos z was??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja prasuje tylko słomę, ale ani o rosie ani nigdy nic mi się tam nie owinęło, i nigdy tam spawane u mnie nic nie było a prasa 93 rok, więc nie wiem jak to jest ale nie powinno chyba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam 4 km od moniek . w tafilach. biesz 46 tylko z szerokim z centralnym noze jak chcesz kola i rampe mozna dokupic. ale najlepiej zeby z belarka razem byly. jesli nie tajemnica to gdzie kupujesz. na allegro jest?

 

bartek skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie 46 poniewaz szeroki podbierak .45 nie ma podrztnika tak mi sie wydaje i moze byc problem ze siano bedzie ci sie zatykac miedzy podbierakiem a walkami. a to nie w zambrowie te belarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

nie nie na allegro... kilka lat temu od niego zbiornik do mleka bralem...

to jest okolice rajgrodu...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biesz 46 jak cos .daj znac jutro czy kupiles .tylko dobrze pomysl przed zakupem . jak jakas watpliwosc to wal na forum i ktos cos moze wyjasnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

no ok ;) jak juz to tylko dam mu zaliczke bo mam w chacie tylko 20 kafli a w pon wezme z banku dopiero...

no mysle wlasnie cala noc przede mna :P

starszy mowil ze jak zejdzie tysiaka to wezmiemy ;)

ale nawet jak nie zejdzie to nie odpuszcze :P zawsze mozna sie potargowac

o i jeszcze jedno czy siatka polska zwykla tez idzie?? czy orginal tylko??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Zejdzie nawet dwa, taką maszynę nie łatwo sprzedać, cena myślę tez nie niska;)

Każda siatka idzie, bez różnicy ;) Oryginał claasa jest bardzo drogi, chyba ponad 500 więc ooo;) ja jechałem defalinem i w tym roku jakąś inną ale na następny sezon biorę znowu defalina, jakoś nie narzekam na niego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bartek dobrze mowi pjdzie kazda siatka byle dobra byla mialem juz w swoim claasie rozne siatki nawet nie jestem w stanie wymienic nazw wszystkich ale najlepsze siatki dla mnie to orginal claasa czy pippo ta niebieska lub biala.z defalinu mialem astre 2000m to nie szla zbyt dobrze poprostu niedowiijalo bokow beli a byla dosc droga teraz w podobnej cenie jest defalinu i pippo to lepsza pippo.mialem new hollanda siatke to po 40 belach oddalem bo taki szajs drugo na zamiane dostalem to jakos szla .jeszcze ta agrinet biala 2000m jest dosc dobra i bardzo tania jak na razie na nia narzekalem . takze o siatkach moge pisac i pisac bo znam ten watek .

pedro jak masz zdjecie tej 46 to wrzuc pogladamy razem z bartkiem i powiemy ci mniej wiecej ile dac za nia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

witam ;)

nie mam zdjecia niestety nie zrobilem...

w niedziele bylem dalem mu 2 paczki zaliczki ;)

ale na razie mi nie przywiezie bo mowil ze musza wymienic 2 palce w podbieraku...

swiatlo bo zbilo sie przy transporcie...

umyc ja a myjka przy -5 dopiero odpali :P

i dokladnie przejrzec ja bo pod koniec tyg ja przywiezli

mowil ze moze w sobote przywiezie jak mroz zelzeje ;)

poszla za 31 :)

wg mnie to facet pozadna firma bo drugi to by powiedzial bierz jak stoi i juz...

 

mowil ze jakby cos lozysko jakies czy cos bylo lipne to wymienia poki u nich stoi ;)

a i jeszcze od maja do konca lipca gwarancja :lol: :P:D


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Kasuje spowodu edycji postu wyżej przez @pedro2.

Sorki

Edytowano przez wertus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

bez rotora takiej szukalem ;)

i co bobekmariusz byles w tafiłach??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na razie sie nie wybieram bo mroz i snieg .musze jeszcze dokladnie popatrzec na allegro budowy podbierakow chociaz juz dlugo szukam to jeszcze ciezko mi wyczuc czy od 46 rotocut bedzie pasowal do zwyklej 46. ten z tafil mowil ze dla niego nie ma roznicy i ze bedzie pasowac. niech ten mroz troche sie uspokoi to pojade bo troche przy nim postac i popatrzec na niego trzeba . najwazniejsze jest zeby trzy otwory byly wspoliniowe czyli te dwa ktore trzymaja podbierak tam gdzie masz lozysko podrzutnika i musza te dwa otwory zgadzac z tym trzecim ktory jest po lewej stronie podbieraka tam gzie te lozysko jest tego walka ktory napedza podbierak bo jesli nie beda wspoliniowe to podczas podnoszenia lub opuszczania wygnie sie walek napedu podbieraka .

jesli moglbys pedro to wrzuc do swojej galeri fotki podbieraka z lewej i prawej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

z checia bym wrzucil ale nie mam jej jeszcze :blink:

dopiero we wtorek mi przywiezie bo sie uparl ze musi ja umyc :P

ale ta moja jest 46 bez roto a jak tak patrze to 46 sa tylko z waskimi podbierakami a szerokie tylko maja roto cut a moja ma szeroki i nie bylo nic przerabiane...

a wie ktos jakie kola pasuja do niej oprocz orginalnych??

gdzies slyszalem ze od sipmy pasuja na otwory ale nowe 1600 zl :huh:


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile masz srub i jakie ma byc okienko w feldze .jesli masz piaste 5 srubowa to musisz szukac felgi od claasa a jezeli masz 6 srubowa piaste i masz 10 cm sr okienka w feldze to mozna kupic polskie ale to drogi interes .tanio mozna znalezc w komisach z maszynami opony z felgami.

jakie masz opony 11 czy 13 cali szerokosci

 

dzwonilem wczoraj do tafil to mowil ze sprzeda ale nie bierze odpowiedzialnosci ze bedzie bez przerobek pasowac.takze troche mina mi oklapla .a z reszta juz nawet od dawna szukalem cos z 250 rc.tylko mialem nadzieje ze zaloze i wieksza cene dostane za nia i bym nie sprzedawal w tym roku bo jak cos w nowej by sie psulo to bym przeczepil i konczyl robote 46 .

 

na razie szukam 250 rc i szerokiego podbieraka do 46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    224

Może lepiej zamiast się chwalić jak działają wasze prasy doradzicie mi jak uruchomić siatkę w prasie claas 44s . Baloty sznurkiem robię już kilka lat ,jak założyć siatkę widać na schemacie ale jak to robić w praktyce nie mam pojęcia.Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez velFoka
      Witam. Może ktoś posiada katalog do tej prasy w formie pdf?
    • Przez CezaryRoszkowski
      Siemanko,
      jak się programuje prasoowijarkę 455 Uniwrap na automat ??
      Wrzucam zdj dla atencji.
       

    • Przez micgal39533
      Witam Mam taki problem z prasą że nóż nie ucina siatki tak jakby wgl za nią nie łapał tylko siatka owija się dalej nie naruszona
    • Przez Radek098
      Kilka dni temu zakupiłem prasę Claas Variant 350 z 2009 roku, dzisiaj zauważyłem że na prasie jest naklejka 1000 obrotów wom. I odnośnie tego mam pytanie czy mógłbym tą prasą pracować na 540 obrotów czy wymagane jest 1000, ponieważ ciągnik ma 90km i mam wątpliwości czy poradzi sobie z tą prasą na 1000 obr wom. Szukając w książce znalazłem informacje że w prasach na 1000obr montowane były mocniejsze przekładnie, lecz nie znalazłem informacji czy można prasować nimi na 540obr.  
    • Przez rozal22
      Witam, w te żniwa prasą variant 280 przepracowałem 550bel nagle coś się stało i prasa zaczęła "wariować" na potencjometrze/manometrze.
      Bela raz jest zbijana a raz nie, wskaźnik szaleje na skali. Efekt jest taki że w pewnych partiach beli reki nie można włożyć(tak jak do tej pory było) a w innych całą rękę, czy ktoś się spotkał z takim problemem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj