lukaasz111

prasa rolująca claas Rollant 46

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaasz111    0

w jaki sposób mogę zmienic ilość owinięć beli siatką?? bo mam nastawione ze prawie trzy razy mi owija belkę. jak mogę to zmniejszyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

jeżeli ci to pomoże to ja w rollancie44 sznurek zmieniam przez przekręcenie pokrętła w strone plusa lub minusa, przy tym aparacie wiążącym .... a co do siatki nie mam pojecia, popatrz gdzieś przy miejscu na siatke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy85    1

nad rolką siatki po prawej stronie bedziesz mial kilka dziurek i tam wlasnie zmieniasz liczbe owinięć. Tych dziurek jest 5 w którąś z nich bedziesz miał przykręcone takią gumową podkaldke grubości jednego centymetra i szerokosci ok 3, ta podkaldka ma otwor na śróbe nie na jeje srodku tylko niesymetrycznie przesuniętą w dół i tym tez sie ustawia liczbe owinięć bo prze to ta podklada ma dwie pozycje:

A - otwór na srube mocującą jest u góry a reszta podkladki jest skierowana w dół

B - odrotnie niz wyzej tj. otwor na śrobe jest na dole a reszta u góry

 

dziurki do ustawienia liczby owinieć (5) licząc od dołu:

1-A - liczba owinięć - 4,1 razy

1-B - Liczba owinięc - 3,8 razy

2-A - liczba owinieć - 3,5 razy

2-B - liczba owinięc - 3,2 razy

3-A - 2,9 razy (w takiej pozycji pewnie masz ustawione)

3-B - 2,5 razy

4-A - 2,2 razy (na tyle razy owijam sianokiszonke i słome i jest OK)

4-B - 1,9 razy (na tyle razy owijam słome jak prasuje wieczorem)

5-A - 1,6 razy

5-B - 1,3 razy

 

do przestawienia potrzebny jest klucz 13, poprostu odręcasz tą gumową podkladke odpowiednio ją ustawiasz i wkladasz do dzióry do której chcesz i tyle cala operacja trwa nie wiedcej niż minute :)

jakbys czegos nie wiedzial albo mial pytania odnosnie tej prasy to pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

witam w sobote jade po rollanta 46 owijanie sznurek.

mam pytanie czy da sie sprawdzic czy podaje sznurek na pusto??

czy jest sygnal dzwiekowy ze bela juz dobita czy musze patrzec na zegar???

dzieki pzdr


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Stojąc od przodu prasy, to po lewej stronie musisz otworzyć tą obudowę, ale nie chodzi mi o tą dużą odsłaniającą cały bok, tylko tą mniejszą z przodu prasy, i tam będziesz miał taki przełącznik automatyczne/ manualne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

aha ok dzieki sprawdze :P a mozesz mi powiedziec co robic... po kolei jak juz bedzie bela gotowa to sam sie zalaczy sznurek czy ja decyduje kiedy??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Jestem posiadaczem tej prasy od 5 lat kupiłem ja od jakiegos działkowicza z Francji prasa miała jeszcze farbe na podbieraczu . ursus 3512 nie ogarnia jej ale za to mtz idealnie sie do niej nadaje poniewaz ma duzo biegów i jest wysoki :D.

Jak dobijesz bele i zegar bedzie na czerwonym polu i bedziesz miał wł ten ,,komp" na automat to ci sie automatycznie załaczy i ten pilot który jest bedzie ci piszczał w kabinie w momecie wł sie aparatu do obwiazywania sznurka . Jezeli ustawisz sobie na manual raczej nie polecam chyba ze bedziesz słabym ciagnikiem z nim współpracował i nie da rady dobic to wtedy nie bedziesz miał innego wyjscia ale bele beda nie dobite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja tam jakoś zawsze na manualu jadę, bo nie raz złapie przy dobijaniu jakąś kupkę słomy i zegar podskoczy i przeskoczy ten próg owijania i się załączy owijanie a ciśnienie po chwili znacznie spadnie i jeszcze można by dobić, przez to wolę jakoś manual;) Zresztą orientuje się czy dobrze działa automatyczne owijanie siatką w tych prasach? bo tak to ten walec podający zatrzyma się po puszczeniu przycisku, a na automacie będzie się cały czas kręcił? na siatce nigdy nie próbowałem i jakos nie wiem jak to wygląda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

nie no bedzie chodzila przy fendt 80km:) mysle ze bedzie do niej w sam raz??

no tak na manualu mozna sie zagapic czasem i jeszcze lancuchy porwe;p

facet za nia zamowil 22 tys 93r to chyba nieduzo wg mnie...:)

tyle ze jej minusem jest to ze ma waski podbierak i bez siatki bo tak to mowil ze ponizej 25 by nie zszedl;p


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja to 80 km to ciągam rollant 66 (120*150) jednak trochębrakuje ale sobie daje radę;) Przecież masz dźwięk to jak to chcesz zrobić?

Dla mnie za dużo kasy, moja szeroki podbieracz, siatka, tylko że średnica większa, ale jakbym 16-17 za nią dostał to bym się cieszył;) jak dla mnie to cena naprawdę za wysoka, jeszcze jak na ten rok, nie nie, za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

mowilem mu ze za 20 biore bez namysłu to powiedzial ze sie zastanowi:)

ale mysle ze zejdzie bo ona stoi juz pol roku pod wiata u niego;p

bo teraz wszyscy rzucili sie na prow i nie chca uzywanych dobrych pras tylko biora te nowe dziadostwo;p ktore jakoscia nie rowna sie do pras zachodnich:)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Teraz ciężko sprzedać taką prasę, mało ludzi kupuje używane i jeszcze w tym przedziale cenowym, mali rolnicy upadają i pozostaja tylko więksi a oni maja trochę kasy na sprzęt wiec się w to nie bawią. Więc już możesz kasę szykować bo na pewno się zgodzi, nawet jakby chciał na ugodę 21 to mów że nie bo i tak mi się trochę drogo wydaje w tym wyposażeniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

no bede sie staral :) bo prasa jak z igly zdjeta;p

wszystkie tryby ladne zaden nie jest ostry;p

ciekawe jak z chydraaulika ale czytalem ze jest sposob na uchylajaca sie klape;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a ja tam na uchylającą klapę nie narzekam, zerkam co jakiś czas na zegar i jak ciśnienie trochę opadnie to docisnę ją i tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Na manualnej to sie mozna bawic jak ktos jest czasowy i robi 200 belek rocznie . W moim przypadku ganiam duzo po usługach rocznie robie ok 600 słomy i 500 sianokiszonki po całym dniu palec boli od trzymania guzika masakra nie bawie sie w to wł na automat i jade z koksem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

kolego to Twoje 600 słomy to ja u siebie mógł bym nazwać zabawą ;) My robimy trzykrotnie wiecej i nie narzekam;)

Tylko wiadomo, sznurek to sznurek, trzymasz cały czas a siatką to 2-3 sekundy żeby złapało i tyle;)

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7136

no i po zamiarach... ;[

wczoraj bylem u faceta zeby sie spytac kiedy wroci z niemiec bo mial w niedziele jechac a on mi drzwi otwiera i mowi ze nie pojechal bo zmiana planow ;[

a mial zadzwonic zaraz po powrocie i mialem po prase jechac...

ale jak by tego bylo malo to wyskakuje do mnie z tekstem ze belarka w srode poszla za 22 paczki myslalem ze go rozerwe w drzwiach a dostal 2 paczki zaliczki w sobote flet...

i jego wytlumaczenie bylo takie: "bo przyjechal facet i dawał mi 22 a wy chcieliscie zebym spuscil na 21"!!!

bez gadania poszedl po te2 paczki i oddal i jak mu powiedzialem co o nim mysle to zaczal sie sadzic do mnie to jeszcze po ryju dostal :P nie moglem sie opanowac ale 2 synkow wyskoczylo i musialem sie ewakuowac :P

ale tak sie sklada ze pochwalil sie mi o garazach za stodola ktore postawil bez planow 12 dlugie na 10 szer... i juz mam pisemko gotowe tylko wyslac i sie zastanawiam czy podpieprzyc czy nie???

i ja sie pytam czy sa jeszcze ludzie dla ktorych oprocz kasy liczy sie tez HONOR??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Kolego daj spokój, moim zdaniem i tak to było za drogo, za ta kase kupisz cos porządnego a o tej to zapomnij i już;) My za ciągnikiem jeździliśmy i koleś nas zapewniał że ciagnik nie malowany, jechaliśmy 450km w jedną strone bo na prawdę ciagnik dobra okazja, a tu cały malowany i to pędzelkiem, komputer wyrwany, i co mieliśmy u zrobić? takie życie. I Odpuść sobie te garaze, takie są realia w Polsce, sprzedającym się nie ufa w żadnym wypadku na słowo, dopiero umowa może zobowiązać i tak to już jest, sam wiem po sobie;) jak chcesz się pakować w problemy to sobie to pismo wyślij ale moim zdaniem daj sobie spokój, znajdziesz lepsza prasę za tą kasę;)

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pedro moim zdaniem wyluzuj i zostaw den donos . innym razem przy zakupie spiszcie wstepna umowe ile maszyna kosztuje ile dajesz zaliczki i inne wazne rzeczy , dobrze ze wogole oddal kase.jak ktos potrzebuje jakiejs info na temat claas 46 to piszcie mam ja od 2004 roku ale od dluzszego czasu szukam do niej szerokiego pdbieraka jak ktos cos bedzie wiedzial to niech napisze

 

pedro moim zdaniem jesli kupujesz belarke to kup z siatka bedzie szybciej owijac mniej paliwa spalisz szybciej belowanie idzie a i jeszcze slomy krotkiej nie owiniesz sznurkiem bo stanie ci bela w komorze i ile sieczki na polu zostanie .siatka taniej wychodzi niz sznurek nawet ten co dwa aparaty w niej sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja w swojej mam siatkę i naprawdę polecam, sznurkiem to wiązała i wiązała, a jak przesuszona słoma była to naprawdę niezła kupka zostawała tej słomy. Nie wiem jak u was ale jak u siebie wiązałem sznurkiem to się ześlizgiwał trochę i na środku robił się taki grzbiet dziwny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siatka jest dla mnie najlepsza nieporownywalna ze sznurkiem .jesli ktos robi do 500-1000 bel to jeszcze tej roznicy za duzej ale jak ja kulam 2500 bel rocznie to dla mnie jest roznica i inny komfort obslugi. jeszcze zalezy po ile kupujecie siatke .ostatnio w lato kupilem 2 siatki agrinet 2000m biala i bylem zadowolony zadnych problemow polecam jest tania i sporo z niej wychodzi koszt jednej 210 oczywiscie na to faktury nie ma i nie bedzie prawdopodobnie chlopaki dzies zajeba*i.i na jesien kupilem 5 rolek siatki claas orginalna ofoliowana taka biala i zielone 4 pasy po 290zl sztuka tez dzies utaczali chlopaki.jakies pytania to walcie smialo .

 

bartek jak chodzi claas? masz szeroki podbierak?a noze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

To Ci się okazja nie zła trafiła z tą siatką. Ja mam claasa 66 i robie 120*150. Jedziemy tylko słomę, prasa chodzi całe lato w słomie, w tym roku jedna awaria tylko, na tym górnym walcu od wewnątrz nałapała słomy i się zblokował walec, i poszło łożysko i pękł łańcuch, ale łańcuch połączyliśmy raz dwa i łożysko wymieniliśmy i poszła z powrotem;) Ogólnie jestem z niej zadowolony, nie mam co narzekać;) mam szeroki podbieracz w niej a nozy nie ma bo w tym modelu nie montowali;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez velFoka
      Witam. Może ktoś posiada katalog do tej prasy w formie pdf?
    • Przez CezaryRoszkowski
      Siemanko,
      jak się programuje prasoowijarkę 455 Uniwrap na automat ??
      Wrzucam zdj dla atencji.
       

    • Przez micgal39533
      Witam Mam taki problem z prasą że nóż nie ucina siatki tak jakby wgl za nią nie łapał tylko siatka owija się dalej nie naruszona
    • Przez Radek098
      Kilka dni temu zakupiłem prasę Claas Variant 350 z 2009 roku, dzisiaj zauważyłem że na prasie jest naklejka 1000 obrotów wom. I odnośnie tego mam pytanie czy mógłbym tą prasą pracować na 540 obrotów czy wymagane jest 1000, ponieważ ciągnik ma 90km i mam wątpliwości czy poradzi sobie z tą prasą na 1000 obr wom. Szukając w książce znalazłem informacje że w prasach na 1000obr montowane były mocniejsze przekładnie, lecz nie znalazłem informacji czy można prasować nimi na 540obr.  
    • Przez rozal22
      Witam, w te żniwa prasą variant 280 przepracowałem 550bel nagle coś się stało i prasa zaczęła "wariować" na potencjometrze/manometrze.
      Bela raz jest zbijana a raz nie, wskaźnik szaleje na skali. Efekt jest taki że w pewnych partiach beli reki nie można włożyć(tak jak do tej pory było) a w innych całą rękę, czy ktoś się spotkał z takim problemem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj