lukaasz111

prasa rolująca claas Rollant 46

Polecane posty

kozmo5    0

Witam nie wiecie ile moze kosztować łańcuch nepedowy ten główny do claas rollant 46??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

aaa ja myslalem ze to chodzi o godzine 20 :P ok to sorki ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozmo5    0

Jak dobije belke to słychac jak by strzelał i jest wyrobiony a zębatki są ładne i nie chce ich uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jak się przyjrzysz łańcuchowi to wystrzeliwują mu takie jakby ogniwka na łańcuchu. Lepiej wymień go jak najszybciej, zreszta i tak długo juz nie pochodzi a lepiej bardziej maszyny nie uszkadzać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pedro ile dales za swojego claasa 46 ? wczoraj bylem w wizajnach pod litewska granica i kupilem prase claasa 46 roto cut siatka 50cm opony obrotowe kolka w podbieraku na rotorze i walkach farba nawet jest a zebatki i lancuchy w stanie idealnym.ogolnie to jak nowa nigdzie nawet nie pogieta i nie spawana .jutro sobie ja przywioze to wstawie fotki cena tez byla dobra bo 28,5tys .

 

ps. co sadzicie o tej na allegro co kosztuje 18,900 oczywiscie claas 46 roto cut ona jest troche do naprawy bo 3 walki do wymiany i jednego tryba plastikowego w aparacie od siatki nie ma przez telefon mowil mi ze za 17 do oddania . takze rozwazam kupno jeszcze 3 klasa i poradzcie co to jest moze ktos ja juz osobiscie ogladal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
Napisano (edytowany)

ja dalem za swoja 30 kafli... u mnie tez farba na walkach jest... zebatki super a lancuchy wszystkie nowe orginal claas ;) takze za te lancuchy troche zabulil facet :P tylko od pobieraka jest stary... a podbierak ma 2 m :) a ktory rok Twoja??

PZDR

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w fabryce chyba sie zmylili bo na 7 jest nabita 8 i mozna przypuszczac ze jest to rok 1997 albo 1998. 30tys to sporo, jak zwykla 46 bez nozy .jeszcze mam na oku 250rc za 34 tys na zdjeciach to wyglada jak z fabryki i tez w poniedzialek po maturze wybieram sie zobaczyc facet gadal ze walki nie pogiete ale malo farby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makel    0

Witam

Koledzy ja ogladałem ta 46 roto cut chyba to było w Suchleby czy jakos tak kolo Łosic, niby cena okazyjna, ale jak to w Polsce bywa nic bez powodu, prasa przywieziona ze Skandynawi, to ze moze 3 walce do wymiany to fakt, bo juz były tak pogiete ze nie chcialy sie krecic. Reszta walców wygladaly jak sitko, wiec mozna chyba tylko pierze prasowac. Dodadatkowo brak plastikowego trybu przy automacie do siatki, ktory nie jest zalaczany przez sterownik tylko przerobiony na silownik hydrauliczny, porazka.Niby szeroki podbierak tylko połowy blach osłaniajacych w nim brakuje. Noze przy rotorze poutracane, poodcinane kable od odrzutnika balotow i inne przy złaczach elektrycznych. Ogolnie rzecz biorac jest to złom, doprowadzenie do stanu uzytecznosci wiaze sie z wysokimi kosztami pomijajac własna prace, a i tak watpie zeby ktos byl zadowolony, komus nawet nie chcialo sie walcow wyciagnac aby wymienic łozyska, tylko wypalil wieksze dziury w blasze. Satysfakcja nie gwarantowana. Nie wierzcie w okazje bo nikt dzis nie oddaje za pol darmo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

@bobekmariusz wiem ze sporo ale jak popatrzylem na te prasy to byly i po 18 kafli za 46 rc i zwylke ale ich stan wizualny z daleka juz sam mowil za siebie ;) tak samo jak mowi kolega @Markel a w rogienicach stala 250 rc rok chyba 2000 ale jak ja zobaczylem to az żal tej prasy bo operator nic nie dbal o nia nawet lancuchy byly tak obite kurzem ze ciezko bylo z nich zeskrobac a w zbiorniczku na olej pustynia ;) i ona do oddania za 20 kafli ale nawet na czesci bym jej nie wzial nawet za 15 bo tam wszystko bylo rozpier... takze ta sie spodobala i ta wzialem ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian96    1

a może wiecie coś o prasie którą ja posiadam prasę claas rollant 44s dobijam belę sianokiszonki do 200 i tylna klapa mi się uchyla co może być powodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

ja dowiedzialem sie wszystkiego na agrofoto ;) a w praktyce sie okaze co i jak... wpisz w forum "uchylajaca sie klapa w prasie claas rollant" czy cos takiego i wszystko bedzie opisane co i jak nawet fotki co robic ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

wpisz claas rollant 46 w forum prasy i tam nizej bedzie kilka tematow o hydraulice... z tego co ja sie dowiedzialem to po prawej str od przodu patrzac z reszta lec po przewodach od klapy i znajdziesz jest takie "kwadratowe cos" :P nie wiem jak to nazwac... od dolu jest sruba na klucz27 i trzeba pod sprezynke od zawor podlozyc podkladke i ma sie poprawic ;) nie wiem jak jest w 44 ale pewnie tez cos takiego jest... musisz po tych przewodach leciec i znajdziesz ;) koledzy niech sie wypowiedza bo ja to tu jestem zielony :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makel    0
Napisano (edytowany)

Kolego pedro2 to handlarz, ktory nie ma pojecia co sprzedaje, dla mnie to normalka jak ogladalem prasy to wiekszosc pras posiadala siatke, a oni mowili ze nie ma patrzac na nia. W tym ogloszeniu jest jeszcze jeden bład przyjrzyj sie na prasy w starej obudowie te przed 1990 rokiem. Zwroc uwage na wysokosc prasy, jest duzo nizsza niz ta na zdjeciu, wiec nie jest to prasa 120/120 tylko 120/150. Wiem bo prawie nie kupilem takowej tylko Model 66 przy czym sprzedajacy upierał sie ze robi bale 120/120. Za cene jaka zada ten sprzedajacy mozna kupic 2 takie. Dodatkowo brakuje odrzutnika bel kolejny wydatek okolo 600 zł samo robka oczywiscie, bez ktorego nie radze pracowac.

 

Sprawdz sobie uszczelniacze w siłownikach jezeli nic nie pomaga.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Makel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

koledzy na tym duzym trybie od podbieraka na ktorym jest sprzeglo sa 2 kalamitki smarowac je?? i jeszcze jedno ten tryb ma troche luzu miedzy tarczami... malo alem ma docisnac te sruby zeby zlikwidowac luz czy ma tak byc??


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamild324    0

Ja mam 250 claasa i tez mi sie uchylala a powodem byl przeciek oleju na wezu...wymienilem i nie popuszcza teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

no w srode belowalem moja 46 ;) wszystko ok pracuje klapa uchyla sie najwiecej do 2 cm na dole wiec jest dobrze :D ku mojemu zdziwieniu moj FENDT 80 konny nie czuje jej przy dobijaniu troszke slychac po silniku ale zatrzymalem gotowa bele zeby spr czy ruszy walek to bez problemu poszedl :) ogolnie jestem b. zadowolony... ;)

piewrsza bele zrobilem na automacie to taka sobie byla... ale po wyrzuceniu belki zaczelo podawac siatke i nie moglem nic zrobic i przelaczylem na manual i belki wtedy krecilem do polowy czerwonego to byly super :) siatke ladnie rozklada i jest git :)

w srode trawa do belowania 4 ha to juz sie wprawie :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamild324    0

no ja mam belarusa 110 km i 250 claas i ukrecilem we torek ponad 100 belek a problemu z nimi nie ma;p kreci jak glupi;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj