Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 13:52

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon Witam. Wiecie może gdzie można jeszcze kupić oryginalne te gumowe tulejki na wieszaki do kosza sitowego? Może ma ktoś nadmiar to chętnie odkupię lub może ktoś ma namiar na sklep to poprosił bym o namiar na sklep.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon Dzisiaj, 21:50
  •  

#2 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 20:30

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon No nie żartuj- w każdej składnicy z częściami zamiennymi takowe dostaniesz !!!
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#3 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 21:11

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon My zamówilismy w NH od TC i pasowały. Spróbuj tak zakombinować.
@murtek życze przyjemnego wymieniania podróbek, nie daj Boże spawania całego kosza...
DEZERTER

#4 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 23:11

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon Ja już miałem dość duże problemy z koszem sitowym w starym Z056 jak zaczęło go targać to potargało stary i nowy kosz w 3 dni i sprzedałem kombajn dalej. Kupiłem Rekorda z 94r. i tam są już podtarte te tulejki i chce założyć porządne oryginalne a nie tanie podróby za 2 zł

#5 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 05:59

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon @majranjd a masz może kontakt do tego działu sprzedaży? Może by wysłali.A wymiary są takie same jak w bizonie czy trzeba coś przerobić

#6 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 13:47

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon To nie wina tulejek gumowych i ich słabej jakości, tylko nieumiejętnego ich montażu.
Poprawne założenie tych tulejek wbrew pozorom jest sprawą dość trudną.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#7 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 16:01

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon @Deer mógłbyś szerzej rozwinąć temat?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#8 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 17:33

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon Chodzi o to by po założeniu tych tulejek nie generować dodatkowych naprężeń na podsiewacz, a jak wiadomo guma po skręceniu się odkształca i nie zawsze tak jak byśmy tego chcieli. Najważniejsze to jednak ustawienie podczas skręcenia gum, drążka targacza w idealnie wypośrodkowanej pozycji.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#9 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 21:25

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon I tu deer ma rację. Na szczęście majranjd nie muszę ich wymieniać- wymieniałem kilka lat wstecz i do tej pory bezproblemowo chodzą. Jest to tanie, lecz być może z tym trzeba się pomęczyć- bynajmniej mi wymieniali spece z rodziny :) Więc raczej nie ma co cudować i zakładać jakie są- ma chodzić !
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 19:46

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon udało mi się zamówić ostatnie 10 szt z Łodzi. niby oryginalne z bizona. Jak przyjdą to zobaczę co to warte.

#11 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 19:01

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon Przysłali mi jeszcze większe gówno niż to co jest za 1,5zł. Jutro muszę zadzwonić do faceta i powiem mu żeby se to w DU** wsadził.

#12 Share janusz11

janusz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 13:11

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon witam jak mogę dodać to na pewno nie chodzi o gumy i ich cenę tylko o montaż. Ja miałem też ten problem i kupiłem od NH po 10 zł za szt. i nie pomogło, a okazało się że był minimalny luz w napędzie (sprawdź wał i łożyska napędowe czy nie mają nawet mikro luzów jeeśli tak to wymień i skończą się problemy bez względu na gumy)

#13 Share Z058

Z058

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 19:38

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon Witam. Mam Bizona Z058, również mam problem z całym koszem sitowym. Cały czas urywa mi uszy które są skręcane wraz z targańcami. Zazwyczaj ucho urywane jest z jednej strony. Ostatnio rozerwało cały kosz. Ale dało rade pospawać. Jest to 3-ci kosz w ciągu dwóch lat. Mam ten kombajn od 19 lat. Problemy zaczęły się jakieś 4 lata temu. Za każdym razem wymieniam wszystkie gumowe tulejki. I nic nie pomaga. W tamtym sezonie zostały wymienione wszystkie sita i cala podłoga która jest skręcana z koszem. Już odechciewa mi się pracy jako kombajnista. Jeżeli by ktoś się na takim czymś bardzo proszę o pomoc.

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2010 - 19:49

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon Miałem takie same problemy z koszem sitowym, w tym roku wymieniłem go na nowy, założyłem nowe gumy, łożyska na całym napędzie podsiewacza, nie było luzów a łożyska się rozleciały. Po jednej stronie są założone dwie podkładki to tego drążka co napędza podsiewacz. Jak narazie wymłócił około 15ha i nie ma żadnych śladów pęknięć.

#15 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 20:30

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon W moim bizonie kosz sitowy rozerwało w ciągu sezonu 3 razy aż w końcu nie było już co z niego zbierać więc kupiłem nowy i przy montażu okazało się że ramiona które go napędzają nierówno dochodzą do uchwytów więc z tej strony z której była mniejsza odległość podłożyłem między to ramię a uchwyt kosza centymetrowy dystans i od tej pory śmigam już trzeci rok bez problemu

#16 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 21:45

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon u mnie też wymiana kosza byłą bo go rozerwało a wina leżała po stronie łożysk na napędzie

#17 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 08:39

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon A ja wymieniałem już kilka razy te tulejki gumowe, ale nigdy nie miałem problemu, że coś w trakcie żniw tam się popsuło, zawsze robiłem to z wyczuciem i jakoś chodzi bezproblemowo póki co ;)
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 04 sierpień 2010 - 10:42

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon Ja wymieniałem 2 lata temu i trafiły się bardzo dobre. Ciągle dobrze się spisują mimo, że kombajn rocznie obkasuje nawet 130-140 ha.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Dodaj odpowiedź