Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów Z056

233 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 09:23

Skrzynia biegów Z056 Masz zboku korek kontrolny i do jego poziomu nalewsz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów Z056 Dzisiaj, 07:01
  •  

#122 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 11:37

Skrzynia biegów Z056 Od strony podajników (ziarnowego, kłosowego) masz ten korek. Zalane musi byc tyle żeby delikatnie zaczęło kapać jak odkręcisz ten korek. Wlew jest od strony hederu u góry na skrzyni

#123 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 10 sierpień 2013 - 20:48

Skrzynia biegów Z056 Rozsypała się zębatka na wałku sprzęgłowym. Dużo roboty jest przy tym?? Co po kolei trzeba zrobić?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#124 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 21:11

Skrzynia biegów Z056

Slyszalem ze ludzie wycinaja niewielki kawalek belki poprzecznej zeby moc wyjac tryby polosi, a co za tym idzie dyfer, ma ktos z was moze tak zrobione??

u mnie w jednym tak bylo zrobione

#125 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 21:27

Skrzynia biegów Z056 Bez komentarza... . To może lepiej wyciąć całą skrzynię? :) . Wystarczy odsunąć jedno koło razem z półosią, reszta wychodzi. Jak "mechanik" będzie chciał coś wycinać, to niech najpierw wytnie sobie mózg, bo i tak jest mu niepotrzebny...

#126 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 30 wrzesień 2013 - 10:43

Skrzynia biegów Z056 Panowie co powiecie na temat firmy SKROPOL? Mam zamiar wymienić krótkie połosie te na których są hamulce, a na stanie okoliczne sklepy mają właśnie części Skropolu i jakieś indyjskie. Te drugie odpadają już na starcie. A może zamawiać ZKZ Wrocław?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#127 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 październik 2013 - 06:35

Skrzynia biegów Z056 Wycinanie belki poprzecznej jest niekonieczne. Po wyjęciu osi napędowych trzeba delikatnie "kant" obudowy skrzyni biegów naciąć i odłupać- ale to dosłownie niewiele- i koło zwolnicowe wychodzi.

#128 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 05 październik 2013 - 16:00

Skrzynia biegów Z056 żniwa w tym roku jakie były każdy wie..przynajmniej u mnie kombajn dość często się topił...i tu pojawił się problem- gdy skrzynia dostaje obciążenia czy to poprzez zatapiane koła czy zjeździe ze sporej górki zaczęłą wylatywać jedynka,nie jest to jeszcze póki co uciążliwy problem ale jednak się pojawił, no i teraz jest czas na to żeby to ewentualnie naprawić , pytanie co to jest a może póki co jeszcze to olać i czekać aż coś więcej zacznie się dziać? ;)

#129 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 październik 2013 - 18:11

Skrzynia biegów Z056

Panowie co powiecie na temat firmy SKROPOL? Mam zamiar wymienić krótkie połosie te na których są hamulce, a na stanie okoliczne sklepy mają właśnie części Skropolu i jakieś indyjskie. Te drugie odpadają już na starcie. A może zamawiać ZKZ Wrocław?

nie wiem jak do bizonka ale do ciapka mam wstawioną pompę wody właśnie ze skropolu (jedyna swego czasu z kalamitką), ciapek na płynie typu glixol, pompa chodzi chyba z 3 rok i zero problemów.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 05 październik 2013 - 18:15.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#130 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 05 październik 2013 - 22:06

Skrzynia biegów Z056

żniwa w tym roku jakie były każdy wie..przynajmniej u mnie kombajn dość często się topił...i tu pojawił się problem- gdy skrzynia dostaje obciążenia czy to poprzez zatapiane koła czy zjeździe ze sporej górki zaczęłą wylatywać jedynka,nie jest to jeszcze póki co uciążliwy problem ale jednak się pojawił, no i teraz jest czas na to żeby to ewentualnie naprawić , pytanie co to jest a może póki co jeszcze to olać i czekać aż coś więcej zacznie się dziać? ;)

Nie masz na co już czekać.Koło 1 biegu i wałek pośredni dolny do wymiany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 28 październik 2013 - 08:48

Skrzynia biegów Z056 Panowie robie kapitalke skrzyni i czekam już drugi miesiąc na krótkie półośki te od chamulców ZKZ Wrocław. Sklep ma najwyraźniej jakiś problem z dotarciem do tych części. Wszystkie koła i wałek sprzęgłowy dobrałem z tej firmy, a łożyska FŁT. Doradzcie mi czy czekac na akurat te półośki czy mogę wziąć ze Skropolu bo one są od ręki. Czy ich jakość jest podobna?

#132 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 28 październik 2013 - 15:15

Skrzynia biegów Z056 Najlepsze będą te z Wrocławia. W okolicznym sklepie ostatnio ten temat był poruszany, i generalnie te wrocławskie polecał sprzedawca. O tych drugich nie wiem pratycznie nic. Jeżeli strasznie Ci się nie spieszy, to poczekaj, albo zajrzyj do innego sklepu, będzie wszystko w skrzyni od jednego dostawcy..
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#133 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 29 październik 2013 - 07:25

Skrzynia biegów Z056 Dzięki kolego. Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że warto czekać. Nie chcę szukać gdzieś indziej, bo ten sklep jest można powiedzieć znajomego i nie chciałbym psuć dobrych relacji w przypadku, gdyby one jednak przyszły do niego i do tego drugiego sklepu w którym miałbym zamawiać. Jeszcze raz dzięki.

#134 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 29 październik 2013 - 19:15

Skrzynia biegów Z056 Ja mam pozakładane ze skropolu i nie narzekam.Grunt to dbać o skrzynie nie szarżować to będą długo.

#135 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 30 październik 2013 - 07:19

Skrzynia biegów Z056 Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Aby wyciągnąć te krótkie półośki to muszę wysunąć długie te od kół i przysunać duże koło zwolnicowe? Czy da się to zrobić bez tego? Przy okazji też chciałbym przeglądnąć mechanizm różnicowy.

#136 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 październik 2013 - 19:08

Skrzynia biegów Z056 Nie robiłem tego jakis czas, ale z tego co pamiętam jedna jest krótsza druga dłuższa, dłuższa jest chyba lewa i ją trzeba zostawić na koniec. I teraz myk to koło z trudem wychodzi ale wychodzi niekiedy niektórzy nacinają ten ceownik nad kołem zębatym i koło spaduje, ale z tego co pamietam wyciągało się prawą krótka półoś, wyjeżdżało się z kołem z tej półosi, mechanizm różnicowy pchało się max w stronę wyjętej prawej półosi i wyjmowało się lewą stronę. Po wyjęciu krótkich półosi mechanizm różnicowy na niczym się nie trzyma i możesz go wyjąć. Robiłem to spory czas temu i nie pamiętam dokładnie kolejności z tymi półosiami, najwyżej ktoś mnie poprawi, na pewno musisz na początek zdjąć pokrywę i odkręcić te nakrętki z prawej długiej półosi, przetoczyć koło duże z półosi na przód skrzyni lub go wyjąć, zdjąć przednie prawe koło i wysunąć półoś z 10cm.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#137 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 30 październik 2013 - 19:22

Skrzynia biegów Z056 A czy jeżeli nie mam tego dekielka w piaście co zakrywa od zewnątrz tą półoś napędową, to da radę ją wypchnąć bez zdejmowania dużego koła jezdnego?

#138 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 październik 2013 - 21:28

Skrzynia biegów Z056 Ten dekielek dociska felga o ile pamiętam, czy ten dekielek dociska felgę, naprawdę nie pamiętam juz, musisz zdjąć prawe koło, odkręcić nakrętkę z długiej półosi ale to jako pierwsze, wyjąć koło duże ze skrzyni, wysunąć te 10cm półoś a dalej serio nie robiłem tego 2 lata, będzie jak w poście wyżej ale mogłem coś pomotać, najwyżej w razie błędu ktoś mnie poprawi lub pisz.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#139 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 31 październik 2013 - 18:29

Skrzynia biegów Z056

A czy jeżeli nie mam tego dekielka w piaście co zakrywa od zewnątrz tą półoś napędową, to da radę ją wypchnąć bez zdejmowania dużego koła jezdnego?

Musisz odkręcić koło bo inaczej pół osi nie wysuniesz a dekielek to jest tylko zaślepka na frez.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 12:01

Skrzynia biegów Z056 Koledzy, jeżeli dopiero kupiliście Bizona Supra, to zaglądnijcie sobie do skrzyni biegów czy nie ma tam jakiś fantów po poprzednim włąścicielu i jego mechaniku. Ja znalazłem młotek ze stalową, skrzywioną i podrobioną rączką. Podejrzewam że to on narobił mi takiego bałaganu. Pisze dopiero teraz o tym bo wcześniej wypadało mi z głowy.