Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów Z056

233 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pawelzaza

pawelzaza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn - głównie ciągników i kombajnów

Napisany 13 lipiec 2012 - 08:15

Skrzynia biegów Z056 Ściągacze raczej nie będą przydatne. Lewarek podstawiasz pod oś, i jakieś klocki pod mocowanie siłownika podnoszenia hederu i może jakieś klocki pod oś przy piaście koła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów Z056 Dzisiaj, 10:09
  •  

#62 Share skok

skok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 08:27

Skrzynia biegów Z056 to całej osi od koła nie wyciągam ??? a mechanizm wyjmuje góra skrzyni ????

#63 Share pawelzaza

pawelzaza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn - głównie ciągników i kombajnów

Napisany 13 lipiec 2012 - 09:36

Skrzynia biegów Z056 Półoś wysówasz kilka centymetrów tak żeby zdjąć to duże koło zębate. Mechanizm wyjmujesz górą

#64 Share skok

skok

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 11:24

Skrzynia biegów Z056 dzieki wielkie pozdrawiam

#65 Share Zidane105

Zidane105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 11:43

Skrzynia biegów Z056 witam:) wie ktoś jaki może być problem z ciężko wchodzącymi biegami? dodam że po podciągnieciu sprzegła, bardzo niewiele, a i tak już pod górki ciągneło.
Na dużych obrotach czesto się tak dzieje, że nie chce się wbić i zgrzyta podczas próby, jak się ujmie gazu to trochę lepiej. Nie jest to za każdym razem zmiany biegu ale jest... i bywa to trochę denerwujące. Ma ktoś pomysł co to może być i jak temu zaradzić ?

#66 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 29 lipiec 2012 - 12:58

Skrzynia biegów Z056 może lożysko oporowe

#67 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Różne różniste

Napisany 29 lipiec 2012 - 15:31

Skrzynia biegów Z056 W instrukcji napraw mam napisane tak: Utrudnione włączanie biegów.Przyczyna : Wadliwe działanie sprzęgła.Niewłaściwie wyregulowane cięgła zmiany biegów lub nadmierny luz.Zatarte lub zużyte łożyska, wielowypusty. Jeśli będziesz potrzebował więcej informacji odnośnie tego co pisze w instrukcji napraw służę pomocą.

#68 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 13:57

Skrzynia biegów Z056 Podłączę się
U mnie w bizonie co dziwnie jak jest niby zimny olej to wyskakuje 1
kolo godziny 13-14 jak już dość sporo chodzi problem przechodzi ale nadejdzie godzina 21 i znowu wyskakuje 1 i czasem 2 lubi
Tryby wszystkie ok , łożyska też
Jak myślicie co to może być ?

#69 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 21 wrzesień 2012 - 07:14

Skrzynia biegów Z056 U mnie jest podobnie tylko ze wstecznym. Trzeba trzymać wajche przy cofaniu i to czsem nie pomaga... Gdzie jest przyczyna??
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#70 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 07:40

Skrzynia biegów Z056 Koledzy proponuje przeczytać ten temat od początku tam są już porady co sprawdzić od czego zacząć przy wyskakujących biegach np.: regulacji cięgiełka.
Jak sprawdzicie to napiszcie co zrobiliście i czy się zmieniło. Chociaż kto teraz będzie jeździł kombajnem :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 21 wrzesień 2012 - 07:54

Skrzynia biegów Z056 No faktycznie. Pierwsze napisałem pytanie, a później zacząłem czytać... Ale wtopa:D
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#72 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 12:35

Skrzynia biegów Z056 Ale przez tyle lat było wszystko ok. Dopiero w tym roku tak sie porobiło

#73 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 październik 2012 - 16:25

Skrzynia biegów Z056 Mam problem z zabierakami dźwigni zmiany biegów. Nie mogę wbić II i III biegu te zabieraki mają straszny luz na sworzniu na dole i nie wiem co mam wymienić czy ten sworzęn czy zabieraki? Czy miał ktoś taki problem?

Pozdrawiam

#74 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 październik 2012 - 07:05

Skrzynia biegów Z056 To co nikt nie miał takiego problemu z tym luzem na dźwigni? :(

#75 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 październik 2012 - 11:38

Skrzynia biegów Z056 A co masz na myśli pisząc zabierak? chodzi ci o luz bolca wodzika w otworach korpusu skrzyni? czy sam zabierak wodzika(to co przesuwa koło zębate) ma luz na bolcu wodzika?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#76 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 17 październik 2012 - 19:32

Skrzynia biegów Z056 Pewnie chodzi mu o te zabieraki na pomoście co wajcha po środku jest . Ja w tym roku wymontowałem je zawiozłem do tokarza dorobił nowe tulejki w otwory i pod wymiar wałka. Teraz jest elegancko i zapadki nie uciekają

#77 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 październik 2012 - 21:02

Skrzynia biegów Z056 Tak będę musiał zrobić. Zdemontuje i zawiozę do tokarza. A chodzi mi dokładnie o te wodziki na pomoście co pośrdoku jest dzwignia zmainy biegów.

Dzisiaj poprostu zgupiałem już całkiem. A mianowicie chciałem sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów. I teraz pytanie gdzie jest korek kontrolny. Sprawdziłem w instrukcji i jest on po prawej stronie skrzyni tuż pod hamulcem. Więc wykręciłem tą śrubę a ona jest jakaś dziwna. Jest długa z 15cm i na końcu jest przytarta bo dochodzi do łożyska w skrzyni biegów. I teraz mam problem czy wymienić to jak się należy na korek kontrolny czy coś jest nie tak??? Też odkręciłem śrubę po drugiej stronie skrzyni na 19 klucz i ta już bardziej mi spasowała. Pytanie do czego ona jest potrzebna mam nadzieję że nic nie przestawiłem. Jeśli macie jakiś pomysł to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

#78 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 październik 2012 - 22:29

Skrzynia biegów Z056 To długie pod hamulcem to korek kontrolny!!! jakiś kołek-mechaniur pewnie sobie taką śrubę dobrał bo gwint pasował, ale żeby uciąć to już nie przyszło do głowy, a z drugiej strony śruba 19mm taka krótka trzymający mały dekielek .... ten dekielek trzyma wałek wsteczny, dokręć to z powrotem bo jak wysunie się wałek wsteczny w lewo i spadnie tulejka na dół skrzyni z wałka to będziesz miał zabawę.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#79 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 październik 2012 - 05:40

Skrzynia biegów Z056 Wielkie dzięki bobytempelton o to mi chodziło ;) a ten dekielek to ta śruba ma trzymać tą kwadratową podkładką czy jak? Bo narazie to mam wykręcona całkiem tą śrubę 19mm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 październik 2012 - 18:02

Skrzynia biegów Z056 Tak, on jest prostokątny, lub owalny z ścięciem z jednej strony. A z drugiej strony tę śrubę co była wkręcona pod hamulcem w kontrolce poziomu oleju utnij za gwintem i wkręć krótką, o ile już jej nie skróciłeś.