Mareczek78

Skrzynia biegów Z056

Polecane posty

zbych    6

Kolego - polecasz ten internetowy sklep ??? Części pasują do sprzętu - nie jakieś lipy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nie polecam greene, ani thm i innych tanich dziadostw, tylko na tej stronie są zdjęcia łatwe do wrzucenia


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Orientujesz się jaka firma obecnie najdokładniej robi części do bizonów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek778    0

Witam, potrzebuje szybkiej pomocy.

Jak naprawić skrzynie?

Opis usterki:

-wyskakująca jedynka

- po zdjęciu górnej klapy, i takiej osłony od strony schodków, na ostatnim wałku czyli tym na samym dole wysypane jest łożysko.

Powie mi ktoś co rozbierać jak rozbierać żeby tam się dobrać?

Zdjęcie podłogi jest obowiązkowe?, da się wymienić te tryby na samym dole, zbijając to łożysko i jakoś po omacku próbować wyciągać ten wałek. ??

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nie trzeba wyciągać podłogi podsiewacza, no chyba że wyjątkowo duży jesteś i będzie ci ciasno, trzeba wykręcić tę ramę nad skrzyniąco leci na skos, zdjąć dekiel u góry, i na dole skrzyni z lewej strony pod kryzą pomiędzy sprzęgłem a skrzynią jest okrągły dekielek trzeba go odkręcić, i powinieneś dać radę wybić to dziadostwo z wałkiem w lewą stronę skrzyni oczywiście po wyjęciu segerów . Jak ci bedzie ciasno to masz to wyboru rozebrać albo mechanizm różnicowy albo wałki w skrzyni, ale powinieneś dać rade bez tego

 

a zapomniałem jedynka nic nie ma do tego łożyska,albo wodzik jest źle ustawiony albo tryby są zcięte

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek778    0

Podołałem ;))

Ale niestety nie obyło się bez wyciągania wałka <tego co od hamulca ręcznego idzie i wyciągniecie wodzików>

Ale rada pomogła, tryby powymieniane;) i teraz już będę wiedział co rozkręcać i ile aby się tam dobrać;)

P.S. Na tyle co już w bizonie robiłem, to skrzynia chyba najgorsza robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To chyba zapieczonej piasty odrzutnika z walu nie zciągałeś.... :( <_<


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek778    0

Jakoś nie było większych problemów z nią;))) Szczerze w swoim bizonie to już prawie wszystko robiłem (blacha się sypie, niestety;/ jeszcze troche to tylko na żyletki będize się nadawać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

żeby wyjąć wyjąć mechanizm różnicowy trzeba wyciągać półosie ? pytanie do znawców tematu a tak w ogóle może ktoś zrobi samouczek jak rozebrać skrzynie bizona :)

 

ponawiam pytanie, jak rozkopać mechanizm różnicowy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

ponawiam pytanie, jak rozkopać mechanizm różnicowy???

ja w tym roku to przerabiałem wiec zrobiłem to tak podlearowałem bizona sciągłem koła wysunełem pułosie kół i boczną pochwe od strony chamulca recznego no i oczywiste pokrywe skrzyni i belke popszeczną nad skrzynią wodziki i tryby pozostawiłem na miejscu roboty ful mi w zniwa zeszło łącznie 9 godzin metodą prub i błedow bo robiłem to pierwszy raz pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Musisz kombajn pozbawić kół, a dokładnie chodzi o to że na poczatku trzeba zdjąć koła (pojedynczo), zdjąć dekiel na piaście koła pomiędzy felgą a piastą trzymający półoś, założyć dla bezpieczeństwa koło tylko bez tego środkowego dekielka trzymającego półoś, i tak samo z drugiej strony. Następnie zdjąć dekiel z góry skrzyni, zobaczysz z przodu skrzyni 2 duże tryby, odkręć nakretki na środku tych kół , wysuń półoś za koniec z piasty o 10cm-wystarczy, i wtedy dopiero możesz wyjąć to duże koło, tak samo z drugiej strony, następnie trzeba porozkręcać hamulce nożne po bokach skrzyni , te kilka śrub 24mm , zciągnij te obudowy hamulcy z tarczami i zobaczysz wystający ok na 8-10cm wałek z wielowypustem z simmeringiem a pod nim łożysko, nie pamiętam czy jest tam pierścień segera czy trzeba było pociągnąć mocno za wałek i wychodził z łożyskiem.

To samo z drugiej strony skrzyni chodzi o ten wałek pod hamulcami, uważaj bo nie sąrównej długości przyjżyj się, gdy wyciągniesz drugi wałek , mechanizm różnicowy spadnie w dół i jest twój, przetocz go do przodu i wyjmij. Jest taki sam jak w c360.

A najlepiej by było gdybyś zdjął podajnik pochyły, bo bez tego przy tej temp. długo nie porobisz w kucki na kolanach, i wykreć te rame nad skrzynią taką na skos


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

A poco ściągać oba koła? Wystarczy tylko to od strony schodków, czyli lewe. I tylko tą półoś wystarczy wysunąć by zdjąć te duże koło zębate. Trzeba rozebrać jak napisałeś hamulce z obu stron i po sprawie. Robiłem to z pięć razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

wielkie dzięki za obszerne wskazówkiwink.gif

Więc tak: przenośnik pochyły mam już zdemontowany, hamulce rozbrojone. Byłem tylko ciekaw jak najlepiej rozebrać sam mechanizm różnicowy, bo jeszcze go nie ruszałem w mojej maszynie, natomiast robiłem już te dwa tylne wałki w skrzyni biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

odkręcasz pokrywę skrzyni ściągasz lewe koło tak jak ktoś wyżej napisał od strony schodków i rozkręcasz układ różnicowy w środku skrzyni i wyciągasz go po części złożyć też musisz w skrzyni. już dobrze nie pamiętam bo kilka lat temu to robiłem ale chyba dobrze napisałem. na pewno prawego koła nie ściągałem i na pewno miałem to wyjęte bo krzyżaki popękały. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

właściwie u mnie nie ma potrzeby wyjmowania całego mechanizmu różnicowego, muszę tylko wyjąć te półośki ( razem z łożyskami) na których osadzone są hamulce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

kolego to nie pamiętam jak to się wyciąga ale ja bym ci tam radził zobaczyć do mechanizmu różnicowego bo to w bizonach bardzo defektowne jest i chodź by wymienić podkładki miedziane z pod satelit bo na pewno będą starte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Jeszcze raz. To da się wyjąć cały mechanizm różnicowy łącznie z kołem zębatym (to koło co jest na nitach przy mechanizmie)?

post-22802-0-89860600-1323462686_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

tak da się jak napisałem wyżej tylko rozkręcasz układ różnicowy w skrzyni i po części wyjdzie montaż taki sam. już wyżej było to pisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomiZO56    31

Witam podłącze sie do tego tematu. U mnie problem polega na tym że wyskakuje 3 bieg. Czy morze być to wina wałka sprzęgłowego? bo tak niby stwierdził mój znajomy chodź za bardzo nie chce mi się w to wierzyć.Powiem jaszcze że reszta biegów pracuje ok nie zgrzytają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

kolego łożysko na wałku sprzęgłowym, albo wałek sprzęgłowy na 90% tylko nie pamiętam jak rozebrać dokładnie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

najpierw spróbuj rozkęcić cięgno 3 i 2 biegu tzn wydłużyć na wodziku najłatwiej


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

zużyte wodziki lub zatrzaski lub co gorsza powyciągane zęby zebatek u mnie tek było a spowodowane to było niecałkowitym zazębianiem się zębatek min przez prawdopodobnie żle wyregulowane cięgna .ja w swoim bizonie skrzynie kilka razy robiłem.bo te wałki co teraz robią to badziew.dop. jak sąsiad mi sprzedał te co ze 20 lat na strychu trzymał to skończyły się problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiepan    0

ja także się dołączę do postu mi wyskakuje 2 bieg tylko co to morze być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Skróć cięgno od 2-3 biegu, zaraz ktoś pewnie napisze o łożysku igiełkowym ,ale ono jest bliżej 3 biegu więc z nim były by większe problemy jak i resztą biegów jednocześnie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stiepan    0

bobytempelton- mówisz że mam cięgno skrócić i to powinno pomóc

Edytowano przez stiepan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj