Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów Z056

233 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 24 czerwiec 2011 - 08:58

Skrzynia biegów Z056 Kolego kravter. Bizon jest wytrzymała maszyną, ale szkoda skrzyni, bo jeśli rozpadnie sie koło od wstecznego, to robią się luzy na pozostałych i też mogą się rozpaść. Ja tam wole jak w moim bizonie wszystko śmiga bez problemu:D Pozdrawiam!

Edytowany przez Bizonek1, 24 czerwiec 2011 - 08:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów Z056 Dzisiaj, 21:02
  •  

#22 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:31

Skrzynia biegów Z056 ja nie mowie mu zeby tak zostawil i jezdzil tylko czy jak cofa z wieksza predkoscia to to szybciej stuka jezeli szybciej stuka to pewnie zabek na zebatce wylecial a tak szczeze to odrkec doekiel od skrzyni i wkuz reke to poczujesz czy jest brak jakiegos zabka :) bizon ma bardzo prosa skrzynie do roboty :)

#23 Share piotrekpsp3

piotrekpsp3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 15:48

Skrzynia biegów Z056

Witam mam problem z biegiem wstecznym przy kombajnie bizon z056 gdy cofam na biegu wstecznym,słysze ogromne stuki jakby ktoś mlotkime stukal o blache.Co może byc przyczyna i jak to zwalczyć.Pozdrawiam

Witam maiłem taki sam przypadek w swoim Bizonie.Ja stawiałbym ze poszło całe koło zębate od biegu wstecznego (a mianowicie mogło Ci wyłamaćna na nim tryby)

#24 Share matrixhex

matrixhex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 21:49

Skrzynia biegów Z056

Witam mam problem z biegiem wstecznym przy kombajnie bizon z056 gdy cofam na biegu wstecznym,słysze ogromne stuki jakby ktoś mlotkime stukal o blache.Co może byc przyczyna i jak to zwalczyć.Pozdrawiam

łożysko igłowe do wymiany na 100% a co dalej zapewne jeszcze 2 trybiki

#25 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 22:07

Skrzynia biegów Z056 Gdyby było łożysko igiełkowe to raczej na wszystkich biegach by rzęziło, i byłby problem z wbiciem biegów 2-3, jeżeli tylko na wstecznym to jest tylko jedna opcja tzw. koło zębate wsteczne i łożysko po którym kręci się to kółeczko, to jest to kółeczko tylko jak coś to nie w greene tylko prosze kupować a w renomonowanym sklepie:
http://www.sklep-gre...oducts_id/10005
a numeru łożyska nie pamiętam, sprawdzisz w katalogu

a sorka najpierw dałem odpowiedź a potem przeczytałem resztę postów, ale dobrze napisalem

Edytowany przez bobytempelton, 18 lipiec 2011 - 22:09.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#26 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 19 lipiec 2011 - 18:06

Skrzynia biegów Z056 Kolego - polecasz ten internetowy sklep ??? Części pasują do sprzętu - nie jakieś lipy ??

#27 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 18:40

Skrzynia biegów Z056 Nie polecam greene, ani thm i innych tanich dziadostw, tylko na tej stronie są zdjęcia łatwe do wrzucenia
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#28 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 19 lipiec 2011 - 18:44

Skrzynia biegów Z056 Orientujesz się jaka firma obecnie najdokładniej robi części do bizonów ?

#29 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 08:45

Skrzynia biegów Z056 Witam, potrzebuje szybkiej pomocy.
Jak naprawić skrzynie?
Opis usterki:
-wyskakująca jedynka
- po zdjęciu górnej klapy, i takiej osłony od strony schodków, na ostatnim wałku czyli tym na samym dole wysypane jest łożysko.
Powie mi ktoś co rozbierać jak rozbierać żeby tam się dobrać?
Zdjęcie podłogi jest obowiązkowe?, da się wymienić te tryby na samym dole, zbijając to łożysko i jakoś po omacku próbować wyciągać ten wałek. ??
Dzięki za pomoc.

#30 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 09:43

Skrzynia biegów Z056 Nie trzeba wyciągać podłogi podsiewacza, no chyba że wyjątkowo duży jesteś i będzie ci ciasno, trzeba wykręcić tę ramę nad skrzyniąco leci na skos, zdjąć dekiel u góry, i na dole skrzyni z lewej strony pod kryzą pomiędzy sprzęgłem a skrzynią jest okrągły dekielek trzeba go odkręcić, i powinieneś dać radę wybić to dziadostwo z wałkiem w lewą stronę skrzyni oczywiście po wyjęciu segerów . Jak ci bedzie ciasno to masz to wyboru rozebrać albo mechanizm różnicowy albo wałki w skrzyni, ale powinieneś dać rade bez tego

a zapomniałem jedynka nic nie ma do tego łożyska,albo wodzik jest źle ustawiony albo tryby są zcięte

Edytowany przez bobytempelton, 08 sierpień 2011 - 09:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 20:03

Skrzynia biegów Z056 Podołałem ;))
Ale niestety nie obyło się bez wyciągania wałka <tego co od hamulca ręcznego idzie i wyciągniecie wodzików>
Ale rada pomogła, tryby powymieniane;) i teraz już będę wiedział co rozkręcać i ile aby się tam dobrać;)
P.S. Na tyle co już w bizonie robiłem, to skrzynia chyba najgorsza robota.

#32 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 20:48

Skrzynia biegów Z056 To chyba zapieczonej piasty odrzutnika z walu nie zciągałeś.... :( <_<

#33 Share radek778

radek778

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 20:52

Skrzynia biegów Z056 Jakoś nie było większych problemów z nią;))) Szczerze w swoim bizonie to już prawie wszystko robiłem (blacha się sypie, niestety;/ jeszcze troche to tylko na żyletki będize się nadawać)

#34 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 17:36

Skrzynia biegów Z056

żeby wyjąć wyjąć mechanizm różnicowy trzeba wyciągać półosie ? pytanie do znawców tematu a tak w ogóle może ktoś zrobi samouczek jak rozebrać skrzynie bizona :)

ponawiam pytanie, jak rozkopać mechanizm różnicowy???

#35 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:41

Skrzynia biegów Z056

ponawiam pytanie, jak rozkopać mechanizm różnicowy???

ja w tym roku to przerabiałem wiec zrobiłem to tak podlearowałem bizona sciągłem koła wysunełem pułosie kół i boczną pochwe od strony chamulca recznego no i oczywiste pokrywe skrzyni i belke popszeczną nad skrzynią wodziki i tryby pozostawiłem na miejscu roboty ful mi w zniwa zeszło łącznie 9 godzin metodą prub i błedow bo robiłem to pierwszy raz pozdrawiam :)

#36 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 18:42

Skrzynia biegów Z056 Musisz kombajn pozbawić kół, a dokładnie chodzi o to że na poczatku trzeba zdjąć koła (pojedynczo), zdjąć dekiel na piaście koła pomiędzy felgą a piastą trzymający półoś, założyć dla bezpieczeństwa koło tylko bez tego środkowego dekielka trzymającego półoś, i tak samo z drugiej strony. Następnie zdjąć dekiel z góry skrzyni, zobaczysz z przodu skrzyni 2 duże tryby, odkręć nakretki na środku tych kół , wysuń półoś za koniec z piasty o 10cm-wystarczy, i wtedy dopiero możesz wyjąć to duże koło, tak samo z drugiej strony, następnie trzeba porozkręcać hamulce nożne po bokach skrzyni , te kilka śrub 24mm , zciągnij te obudowy hamulcy z tarczami i zobaczysz wystający ok na 8-10cm wałek z wielowypustem z simmeringiem a pod nim łożysko, nie pamiętam czy jest tam pierścień segera czy trzeba było pociągnąć mocno za wałek i wychodził z łożyskiem.
To samo z drugiej strony skrzyni chodzi o ten wałek pod hamulcami, uważaj bo nie sąrównej długości przyjżyj się, gdy wyciągniesz drugi wałek , mechanizm różnicowy spadnie w dół i jest twój, przetocz go do przodu i wyjmij. Jest taki sam jak w c360.
A najlepiej by było gdybyś zdjął podajnik pochyły, bo bez tego przy tej temp. długo nie porobisz w kucki na kolanach, i wykreć te rame nad skrzynią taką na skos

#37 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:01

Skrzynia biegów Z056 A poco ściągać oba koła? Wystarczy tylko to od strony schodków, czyli lewe. I tylko tą półoś wystarczy wysunąć by zdjąć te duże koło zębate. Trzeba rozebrać jak napisałeś hamulce z obu stron i po sprawie. Robiłem to z pięć razy :)

#38 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:04

Skrzynia biegów Z056 wielkie dzięki za obszerne wskazówkiDodany obrazek
Więc tak: przenośnik pochyły mam już zdemontowany, hamulce rozbrojone. Byłem tylko ciekaw jak najlepiej rozebrać sam mechanizm różnicowy, bo jeszcze go nie ruszałem w mojej maszynie, natomiast robiłem już te dwa tylne wałki w skrzyni biegów.

#39 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 09 grudzień 2011 - 19:55

Skrzynia biegów Z056 odkręcasz pokrywę skrzyni ściągasz lewe koło tak jak ktoś wyżej napisał od strony schodków i rozkręcasz układ różnicowy w środku skrzyni i wyciągasz go po części złożyć też musisz w skrzyni. już dobrze nie pamiętam bo kilka lat temu to robiłem ale chyba dobrze napisałem. na pewno prawego koła nie ściągałem i na pewno miałem to wyjęte bo krzyżaki popękały. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 20:58

Skrzynia biegów Z056 właściwie u mnie nie ma potrzeby wyjmowania całego mechanizmu różnicowego, muszę tylko wyjąć te półośki ( razem z łożyskami) na których osadzone są hamulce.