Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów Z056

233 odpowiedzi na ten temat

#221 Share belarus9204

belarus9204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 18:22

Skrzynia biegów Z056

Witam zrobiłem remąt skrzyni biegów w moim bizonie i pojawił się mały problem.Chodzi mi o wodzik 2 i 3 biegu z jednej strony ma on 2 wycięcia a z drugiej 1.Problem polega na tym którą stroną włożyć go do góry i czy to ma jakieś znaczenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów Z056 Dzisiaj, 03:24
  •  

#222 Share KrzysztofCh16

KrzysztofCh16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 18:21

Skrzynia biegów Z056

Witajcie Panowie! jestem nowy na forum i pierwszy rok posiadam bizona. Wysiadł mech. różnicowy bo na początku coś trzeszczało, później nawet blokowało mi prawe koło i zaczęły wyskakiwać biegi- konkretnie pierwszy bieg. Bardzo proszę o Waszą opinię i porady, co z tą skrzynią należałoby zrobić, aby to wszystko jakoś znów sprawnie działało. Mam plan sam to rozebrać, ale nie bardzo wiem, jak się za to zabrać. Dodam jeszcze, że przez pierwsze dni koszenia skrzynia nie sprawiała problemów, nie wyrzucało biegu, jednak czasami ciężko było włączyć bieg, jeśli jeździłem na 2 i na 3 to z kolei był problem z 1 biegiem i odwrotnie. pozdrawiam!

#223 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 20 kwiecień 2015 - 06:43

Skrzynia biegów Z056

Mogą się nie zazębiać tryby, albo ugięte widełki. Trzeba to rozebrać i zobaczyć co jest. Mechanizm na wierzch i zobaczyć czy satelity nie poleciały itp

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#224 Share KrzysztofCh16

KrzysztofCh16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 11:38

Skrzynia biegów Z056

ok. dziękuję. czyli wydaje sie, ze czeka mnie remont całej skrzyni. ile mogą kosztować części tak mniej więcej i czy aby powyciągać te tryby i widełki trzeba demontować obydwa koła i wyjmować półosie? słyszałem, ze chcąc wyjąć mechanizm różnicowy ze skrzyni, należy wysunąć lewą półoś. Czy to prawda:D??

#225 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 20 kwiecień 2015 - 11:54

Skrzynia biegów Z056

Koła trzeba ściągnąć, żeby wysunąć półosie. Inaczej nie wyciągniesz dużych kół. Ściągasz hamulce, wysuwasz małe półośki i mechanizm spadnie. Wcześniej dobrze jest ściągnąć gardziel bo inaczej to porażka i odktęcić belkę nad osią. Robiłem całą skrzynię w tamtym roku, wymieniałem wszystkie tryby oprócz kół zwolnicowych, półosie krótkie, wałek sprzęgłowy i hamulce. Wszystko oprócz koła chyba 2-3 bieg było z Z.K.Z Wrocław. To jedno koło było ze Skropolu, bo z wrocławskie nie chciało się spasować z wałkiem sprzęgłowym. Koszt ok 1500 zł, z łożyskami bo uszczelki sam robiłem. Nie kupuj po agromach jakiś indyjskich części. Są za twarde i szybko się wysypują. Nasze są utwardzane tylko powierzchniowo, czyli tak jak w oryginale.

Aha, żeby wybić wodziki trzeba wyciągnąć śruty i sprężyny. Są one po prawj strony skrzyni. Tylko ich nie pogub!!! Popuść widełki na wodzikach i delikatne bij przez drewno w nie. Mają wyjść w prawo. Najlepiej robić to w dwie osoby.

Edytowany przez master20002, 20 kwiecień 2015 - 11:57.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#226 Share KrzysztofCh16

KrzysztofCh16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 11:59

Skrzynia biegów Z056

dziękuje Ci za pomoc master 20002 :) naprawdę doceniam twoje podpowiedzi. Jak rozbiorę to wszystko to dam znać co i jak z tą skrzynią. miłego dnia!

#227 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 12:04

Skrzynia biegów Z056

NIe ma za co. Od tego jest forum. Na 8 stronie tego tematu wrzucałem zdjęcia mojej skrzyni od środka i opisywałem cuda jakie w niej robiłem. Zerknij. Na jednym widać kawałek otworów w których masz szukać tych śrutów.

Wyżej zapomniałem dopisać, że kupiłem też nowy dyfer. Koszt chyba 960 zł, w każdym razie nie cały 1000 zł.

Edytowany przez master20002, 20 kwiecień 2015 - 12:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#228 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 12 maj 2015 - 22:46

Skrzynia biegów Z056 No i jak tam Twoja skrzynia Krzysztof?

#229 Share KrzysztofCh16

KrzysztofCh16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 maj 2015 - 15:48

Skrzynia biegów Z056

Niestety z braku czasu i pieniędzy jeszcze z moim bizonem nic nie robiłem;/ gdy to rozbiorę napiszę co z nią nie tak:)

#230 Share kosa29

kosa29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 09:46

Skrzynia biegów Z056

czemu po remoncie skrzyni wchodzi tylko pierwszy bieg w bizonie z056 innych za cholere nie moge wrzucić proszę o pilną odp

#231 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 01 sierpień 2015 - 10:13

Skrzynia biegów Z056 Na wodzikach sa sruty i chodza na krzyz i mogles pomylic i teraz nie wchodza w kanal i koniec.. To jedna z przyczyn mozliwa.. Bo kol inaczej nie dalbys rade wsadzic :D
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#232 Share RafaSadowski

RafaSadowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,produkcja zwierzęca
    konstrukcje maszyn itp.

Napisany 01 sierpień 2015 - 11:47

Skrzynia biegów Z056

kolega ma racje źle zamontowane wodziki  otwórz skrzynie i popatrz   na wodziki  :ph34r:

Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

#233 Share NewBravo82

NewBravo82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 20:52

Skrzynia biegów Z056

u mnie po remoncie skrzyni ( wymiana dolnego wałka, 2 kół zębatych) wyskakuje 2j-ka. ale pod obciążeniem. mechanik sprawdził jeszcze raz i wałek od popychania wodzików był o 180st przekręcony , hm niby ok ale czasami 2 wyskoczy. po żniwach rozpruje skrzynie jeszcze raz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#234 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 październik 2016 - 10:13

Skrzynia biegów Z056

orientuje się ktoś jaki wymiar i skok gwintu ma korek kontrolny do skrzyni

nr katalogowy 5040/24-055/2

Edytowany przez flywin, 26 październik 2016 - 10:17.