Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów Z056

233 odpowiedzi na ten temat

#201 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 24 lipiec 2014 - 07:54

Skrzynia biegów Z056 Sprawdź kulki na wodziku i same wodziki czy nie są już podrobione rowki na nich. Może być też tak, że podrobiły się troszkę zęby jak słabo się zazębiały i teraz wada się pogłębia. Ściągnij pokrywę i wybij wodzik od jedynki i wstecznego. Zobaczysz stan kulek (śrutów), samych wodzików oraz kół zębatych. Tylko nie POGUB tych kulek!

Edytowany przez master20002, 24 lipiec 2014 - 07:57.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów Z056 Dzisiaj, 01:58
  •  

#202 Share skoczmen

skoczmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 05:22

Skrzynia biegów Z056 Panowie, potrzebuję porady. Obudowa sprzęgła po lewej stronie robi się gorąca - pewnie łożysko do wymiany. Pytanie moje jest - czy do wymiany tego trzeba ściągać duże koło?

Edytowany przez skoczmen, 25 lipiec 2014 - 05:23.

#203 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 05:39

Skrzynia biegów Z056 inaczej nie dostaniesz się do niego

#204 Share skoczmen

skoczmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 07:23

Skrzynia biegów Z056 Dzięki

#205 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 25 lipiec 2014 - 08:10

Skrzynia biegów Z056 Zaraz... Po co ściągać koło? Trochę mniej miejsca masz ale spokojnie sprzęgło możesz bez odkręcania koła zrobić.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#206 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 25 lipiec 2014 - 08:41

Skrzynia biegów Z056 Nie trzeba ściągać koła jezdnego. Od siebie mogę dodać, że dobrze jest ściągnąć koło pasowe, ale to nie musowo. Trochę mniej dźwigania wtedy jest.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#207 Share skoczmen

skoczmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 22:44

Skrzynia biegów Z056 Dziękuje bardzo za podpowiedzi, nie ściągałem koła. Łożyska w obudowie sprzęgła już wymienione i wszysko spowrotem złożone.

#208 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2014 - 21:26

Skrzynia biegów Z056 ja tez tak mialem w zeszlym sezonie jak konczylem trzeba bylo trzymac reka wajche i wtedy dalo rade jechac a wina byl obrobione kolo zembate i wykruszony zab z walka posredniego
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#209 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 07:57

Skrzynia biegów Z056 mariusz27 ma pelna racje. tez tak mialem. To jest jeden walek zespolony od pierwszego biegu.masz zeby wykruszone na brzegach w tym zab i wyskakuje. Moze uda Ci sie dociac musisz bardzo uwazac aby wiecej ich nie wyciac.Jesli myslisz o wymianie pamietam ze bylo duzo roboty(a u mnie problem z wyjeciem tego walka) bo jest na samym dole skrzyni

Edytowany przez karol210, 27 lipiec 2014 - 07:59.

#210 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 14:25

Skrzynia biegów Z056 Jakiś czas temu prosiłem o radę dlaczego wyskakuje mi I bieg pod obciążeniem i zgodnie mi poradzono że przyczyną był wał pośredni ( ten najniższy wałek w skrzyni) -właściwie teraz już kompletnie nie było I biegu - ścięte wszystkie tryby na wałku- poradzono mi żeby wyciągać tylko górne wodziki i dolny wał- jednak muszę powiedzieć że wyciągnięcie wału głównego zajmuje +- 10 min i wtedy jest duuuużo lepsze dojście do wału pośredniego- nie należ też zapomnieć o odkręceniu tarczy hamulcowych- dzięki czemu cała operacja trwała 6h łącznie z wizytą w sklepie po części. Teraz wszystko działa bardzo płynnie jak w zupełnie nowej skrzyni! ;) Mowa oczywiście o Z-056

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 20 sierpień 2014 - 21:52

Skrzynia biegów Z056 Remont kapitalny skrzyni mnie czeka i pytanie takie - wyjeżdżał ktoś osią z kołami i skrzynią spod bizona? Do przyszłego sezonu daleko, a skrzynię chciałbym porządnie zrobić więc inna będzie robota jak będzie wszystko na wierzchu a nie robota na macanego

Remont kapitalny skrzyni mnie czeka i pytanie takie - wyjeżdżał ktoś osią z kołami i skrzynią spod bizona? Do przyszłego sezonu daleko, a skrzynię chciałbym porządnie zrobić więc inna będzie robota jak będzie wszystko na wierzchu a nie robota na macanego

#212 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 07:19

Skrzynia biegów Z056 Nikt kogo znam nigdy nie wyjeżdżał skrzynią spod kombajnu. Jak odkręcisz belkę poprzeczną, belkę nad skrzynią i wywalisz gardziel jest dość dobry dostęp. Fakt, jak się dłużej kuca lub klęczy pod kombajnem to kolana dokuczają ale da się przeżyć. Tylko nie kup sobie indyjskich części, bo tego pełno po agromach.

Edytowany przez master20002, 21 sierpień 2014 - 07:21.

#213 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 23 sierpień 2014 - 11:24

Skrzynia biegów Z056 Mareczek78 uwierz mi, że poświęcony czas no rozkręcane wszystkiego w sposób jak Ty to chcesz zrobić wystarczy żeby rozebrać wszystko i solidnie z powrotem włożyć i zamontować bez wyjeżdżania skrzynią a tak jak kolega wyżej pisał dojście jest całkiem dobre i wszystko widać ,wystarczy wiedzieć co jak po kolei rozbierać... Powodzenia! ;)

#214 Share NewVario

NewVario

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Medycyna ,rolnictwo , muzyka ;)

Napisany 24 sierpień 2014 - 18:00

Skrzynia biegów Z056 Koledzy mam poważny problem ! Otóż przy cofaniu bizone 56 chyba na przyspieszeniu ... wcisnąłem sprzęgło coś delikatnie chrupnęło i przestały działać biegi , nie działa 1,2,3 oraz wsteczny . Biegi wchodzą normalnie , prosiłbym o poradę jak to naprawić i co to może być ? Dziękuję !

#215 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 18:59

Skrzynia biegów Z056 miałem podobny przypadek ale jak sie zakopałem i poszło kolo pośrednie biegu wstecznego
ale skoro u cb nie ma w ogóle biegów to raczej półoś
dekiel do góry i działaj w ciemno ciężko dużo powiedzieć

#216 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 07:15

Skrzynia biegów Z056 Albo wałek sprzęgłowy. Nic nie chrupie w skrzyni po puszczeniu sprzęgła nawet na luzie?

#217 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 26 sierpień 2014 - 09:08

Skrzynia biegów Z056 Albo zerwało nity którymi przymocowany jest wieniec zębaty do kosza mechanizmu różnicowego

#218 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 luty 2015 - 18:27

Skrzynia biegów Z056

Witam Panowie. Czeka mnie wymiana łożyska i simeringu na wałku sprzęgłowym w skrzyni. Moje pytanie jest takie, czy po rozebraniu sprzęgła z lewej strony dam radę wjechać wałkiem do skrzyni i tam wymienić łożysko i simering?

#219 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 20 luty 2015 - 07:57

Skrzynia biegów Z056

Dasz radę. Ściągnij sprzęgło i obudowę, obudowę wałka, a wałek Ci sam wyskoczy jak delikatnie pociągniesz. Żeby złożyć to z powrotem ściąg pokrywę skrzyni, żeby wałkiem sprzęgłowym trafić w wałek w skrzyni (łożysko igiełkowe) i nałóż na to łożysko smaru bo zanim olej do niego dojdzie to może cierpieć. Jak masz grubsze ręce to wygodniej jest też wysunąć w prawo delikatnie wałki od wodzików.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 20 luty 2015 - 18:19

Skrzynia biegów Z056

O taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki wielkie kolego master20002 :)