Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów Z056

233 odpowiedzi na ten temat

#181 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 26 czerwiec 2014 - 06:52

Skrzynia biegów Z056 Dyfer nie chodzi na boki, próbowałem go trochę przebić w prawo i nic. Wał pobijałem w drugą stronę, poszedł 2 mm i dalej nie idzie. Seger go trzyma Też mnie zastanawia dlaczego na wale te zęby są skośne... Skrzynię robie bo mi siadła w tamtym roku pod koniec żniw przez poprzedniego właściciela, który zostawił na dnie młotek z żelazną rączką i go poderwało między tryby i wyłamało wszystko... Mechanizm jest nowy, podobnie jak cała reszta oprócz wałków. Na starym widać że też nie chodził na całej szerokości. Myślałem, żeby wybić go jeszcze raz z dużym łożyskiem, podebrać trochę prawą pochwę, a w lewą pod łożysko dać jakieś podkładki. Nie wiem czy to jest dobry pomysł. Druga opcja to ściągnąć wał, wybić łożysko z prawej i naciąć w innym miejscu rowek dla segera, ale jak się temu poprzyglądałem, to nie zazębią mi całe koła na i nie dam rady założyć ręcznego, bo ostatnia blaszka będzie się trzymać na 1-2 mm wału.

Edytowany przez master20002, 26 czerwiec 2014 - 06:58.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów Z056 Dzisiaj, 09:20
  •  

#182 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 08:31

Skrzynia biegów Z056 A przed wymiana dyfra jak sie tryby zgrywaly?? Pewnie bylo dobrze dlatego trzeba sie przyjrzec wlasnie dyfrowi!! Wg. mnie jest inny albo kolo talerzowe jest inaczej podtoczone i trzeba je roznitowac i podtaczac. Albo odwrotnie zanitowane jest kolo. Co do nitowania to ja w 4 miejscach po obu stronach spawalem migomatem, szkoda czasu na obciete nity. Jakiej firmy jest dyfer. Jak cos to tego wymontuj i dokladnie porownaj z dyfrem innej firmy.

Edytowany przez Junkers, 26 czerwiec 2014 - 08:33.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#183 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 26 czerwiec 2014 - 13:04

Skrzynia biegów Z056 Korurs. Nie pamiętam jak to wyglądało na starych częściach bo rozbierałem zaraz po żniwach, nie mogłem dostać wszystkich kół wrocławskich od ręki, tylko jakieś indyjskie były dostępne, ale na starym kole widać, że też się całkiem nie zazębiało jedno z drugim bo to widać na zębach... Zaczyna mnie mocno denerwować ta skrzynia. Czwarty raz muszę wyjąć dyfer.

Edytowany przez master20002, 26 czerwiec 2014 - 13:14.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#184 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 14:04

Skrzynia biegów Z056 Korurs to najgorszy wybor, wala swoje smieci po wszystkich sklepach i skladnicach, ida na ilosc.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#185 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 19:55

Skrzynia biegów Z056 Fakt faktem, że to badziewie ale lepszy taki niż żaden. Myślę, że sobie poradziłem z problemem. Wyciągnąłem prawa pochwę, stoczyłem jakieś 4 mm i jutro jak złoże to napisze czy jest poprawa. Dzięki za porady.

#186 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 10:45

Skrzynia biegów Z056 Nie ma za co, ja napewno tez bede potrzebowal pomocy.
Oczywiscie napisz jak to wyglada, choc jak bym sie chyba nie odwazyl na stoczenie.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#187 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 20:37

Skrzynia biegów Z056 Nie pamiętam ale w tych skrzyniach chyba tak się zazębiał bo robiłem ostatni raz 5 lat temu skrzynie a z tego co pamiętam to tak się zazębiała.

#188 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 21:48

Skrzynia biegów Z056 To bez sensu... Konstruktorzy chyba ja liczyli na kolanie. Dzisiaj to złożyłem po modyfikacji i zazębia się lepiej. Tak jak mówiłem, podtoczyłem pochwę prawą o niecałe 4 mm i założyłem jeszcze z lewej strony mechanizmu pierścień 4,5 mm między dyfer, a duże łożysko. Jutro postaram się zrobić zdjęcie jak wygląda efekt pracy.

#189 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 07:14

Skrzynia biegów Z056 u mnie w jednym kombajnie zazebienie bylo takie same jak na ostatnim zdjeciu,baaa konstruktorzy nie umieja zazebic :huh:

#190 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 18:19

Skrzynia biegów Z056 Panowie ile oleju wchodzi do skrzyni? Robiłem mały remont mechanizmu różnicowego i ogólnie skrzyni biegów, musiałem spuścić olej. Gdy go spuściłem, stwierdziłem, że jest dosyć "ładny". Jednak gdy zobaczyłem ile syfu jest na spodzie skrzyni, to stwierdziłem, że przepuszczę go przez jakiś filtr. Tak też uczyniłem, spód skrzyni ładnie wyczyściłem i oleju mam 13 litrów, to wystarczy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 20:20

Skrzynia biegów Z056 Koło 30 litrów.

#192 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 08:49

Skrzynia biegów Z056 Dzięki wielkie za odpowiedź. Pozdrawiam!

#193 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 21:04

Skrzynia biegów Z056 Zgodnie z obietnicą dołączam zdjęcia efektu mojej pracy. Przepraszam, że tak późno ale nie miałem kiedy strzelić fot.

100_5646.JPG
100_5647.JPG

Tak jak już wcześniej pisałem, prawa pochwa została podtoczona o prawie 4 mm, dzięki czemu można był wszystko przesunąć w prawo.

100_5648.JPG

Na tym zdjęciu widać tulejkę między mechanizmem, a łożyskiem przez co mam nadzięję, że zminimaluzuję jakieś potencjalne boczne ruchy, które może wykonać dyfer. Tulejka ma grubość 4,5 mm.

Edytowany przez master20002, 07 lipiec 2014 - 21:06.

#194 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 21:08

Skrzynia biegów Z056 Teraz widac ze wszystko jest prawidlowo, pozostaje zyczyc tylko bezawaryjnosci :) bo to jest w zniwa najwazniejsze.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#195 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 06:55

Skrzynia biegów Z056 Mam nadzieję, że żniwa przejdą bez większych nerwów. Co do ilości oleju w skrzyni to ile go ma być konkretnie? Do tej pory miałem nalane tyle, że jak odkręciłem tą śrubę co trzyma wałek wstecznego to wlałbym krople więcej i by się przelało. Tyle wystarczy czy ma być jakiś konkretny stan?

#196 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 07:01

Skrzynia biegów Z056 Najlepiej jakby oleju bylo ponizej simmeringow walkow hamulcowych, bo potrafia przepuszczac. Ale nie wiem czy to jest poziom taki sam jak na srubie kontrolnej.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#197 Share PawePotaniec

PawePotaniec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 19:35

Skrzynia biegów Z056 dziś wymieniłem boczne tulejki w skrzyni biegów bo je zgubiłem i jak wyjechałem w pole chwile pokosił dobrze i zaczeła wyskakiwać jedynka aby kosić musiałęm cały czas trzymać wajche zmiany biegów na jedynce co możę być przyczzyną i jak to naprawić? proszę o szybką odpowiedzz bo musze jak najszybciej to naprawić

#198 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 lipiec 2014 - 20:32

Skrzynia biegów Z056 Prawdopodobnie starła się ,lub wypadła śrucina albo jak kto na to mówi,bo różnie to się określa.Czyli taki wałeczek na wodzikach który właśnie zapobiega wyskakiwaniu biegów.Musisz sprawdzić czy są,a jak są to w jakim stanie.

#199 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 23 lipiec 2014 - 20:51

Skrzynia biegów Z056 prosta sprawa wykruszyl sie zab na walku posrednim i ibrobily sie zeby na kole zembatym pierwszego i wstecznego biegu bo te kolo jest zespolone
zetor team
ZIELONA STRZALKA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share PawePotaniec

PawePotaniec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 07:28

Skrzynia biegów Z056 ale wsteczny nie wypada koleżanko palczewska . mariusz27 kombajn jedzie gdy cały czas trzymam wajche biegów na jedynce rękom a wsteczny nie wypada i jedzie dobrze