Mareczek78

Skrzynia biegów Z056

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mareczek78    2

Bizona z056 mam dwa sezony - czeka trzeci i pora dopracować skrzynię biegów.

Ogólnie mam do niej kilka zastrzeżeń a mianowicie:

- czasem zgrzyta przy włączaniu biegu (ale myślę ze to wina sprzęgła i mam zamiar też je skontrolować)

- ciężko wchodzą biegi szczególnie uciążliwie 1 i wsteczny. Wstecznego czasem nie idzie wcisnąć. Muszę wiec włączyć bieg 1 i mocnym ruchem na wsteczny. Znajomy mechanik twierdzi że to łożyska mają luz i wałki się "opuściły", ale stwierdzi dokładnie przyczynę jak przyjedzie.

- na trzecim biegu dzwoni coś w przekładni jakbym "szklanki w kartonie wiózł". Myślałem że to tarcze ręcznego hamulca tak dzwonią, bo już nie miały okładzin, ale nie - zmieniłem tarcze, ale efekt dźwiękowy pozostał. Nawet jak przyhamuję ręcznym to i tak nic to nie daje, więc dzwoni coś innego.

- zdjąłem pokrywę skrzyni, spuściłem olej i niespodzianka - w skrzyni znalazłem kilka nitów stalowych o grubości ok 8mm. Są ścięte ew. zerwane. Co w skrzyni może być nitowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

o to remoncik czeka lepiej przed niż na polu ;)


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

To są nity z układu różnicowego.Musisz go wyciągnąć i zanitować.

 

Czyli robisz remont skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Też mi się wydaje że te nity są od mech. różnicowego od tego dużego tryba , znajomemu roznitował się ten tryb i drugi raz jak nitowali to na gorąco a nity były z drutu żebrówki tylko żeby z temp nie przesadzić bo nit pęknie jak będzie stygł.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

remont remontem, teraz powiedzcie jaka firma robi najlepsze tryba. Kilka lat temu robilismy zapobiegawczo skrzynie bo byl latwy dostep ... kupili tryba jakie bylo w sklepie pochodzily nie caly dzien i znow trzeba bylo to robic szukalismy po sklepach drozszych i chodzily dluzej. Teraz znow cos trzaska w skrzyni- trzeba robic.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Firma Borkowski ja mam od nich tryby i wały i nie ma problemu.

 

Do stołu też kupiłem do nich i 3 lata chodzi, a te zwykłe to właściciel sklepu mi mówił [też ma bizona] że i 4 szt. wymieni w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

U mnie ten duży tryb przy mech. różn. jest skręcony śrubami - jeśli o tym samym myślimy. "Stojąc" pod podajnikiem skośnym i zaglądając w skrzynię to koło jest po lewej stronie mech. różn.

Tych śrub będzie z dziesięć na obwodzie, ale widać że temat ktoś przerabiał z przykręceniem, bo śruby są za długie (nawet widać na nich podtarcia, ze o coś wadzą) i skręcone dwoma nakrętkami (pierwsza nakrętka samokontrująca z plastikiem i dokręcone do pewności zwykłą.

Może u mnie te nity to pozostałości po poprzednim właścicielu i jego remoncie????.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

żeby wyjąć wyjąć mechanizm różnicowy trzeba wyciągać półosie ? pytanie do znawców tematu a tak w ogóle może ktoś zrobi samouczek jak rozebrać skrzynie bizona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes893    0

witam

 

 

wczoraj przy zmianie oleju ze skrzyni na magnesie od nakrętki spustowej oleju był śrut (nie wiem czy z łożyska). skrzynia pracuje normalnie sporadycznie zdarza się żeby wyskoczyła jedynka. I przefiltrowałem cały zużyty olej. nic nie znalazłem oprócz tego śruta. Jaki olej zalewacie ?? u mnie jest hipol 85W/140 GL5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amid19    0

Witam mam problem z biegiem wstecznym przy kombajnie bizon z056 gdy cofam na biegu wstecznym,słysze ogromne stuki jakby ktoś mlotkime stukal o blache.Co może byc przyczyna i jak to zwalczyć.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A najbardziej prawdopodobnie tryb(y) biegu wstecznego, autorze nie zostaw tematu bez odpowiedzi...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amid19    0

Witam mam problem z biegiem wstecznym przy kombajnie bizon z056 gdy cofam na biegu wstecznym,słysze ogromne stuki jakby ktoś mlotkime stukal o blache.Co może byc przyczyna i jak to zwalczyć.Pozdrawiam

@Edit

Poszlo łozysko na zębatce od biegu wstecznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jezeli szybciej cofasz i szybciej stuka to ci tryb sie wysypal i przezkakuje to miejsce i udeza w nastepny i bedzie cie sie tak wysypywal po koleji

 

@bizonek1 ja na polamanej calej tarczy sprzeglowej caly dzien jezdzilem od rana do nocy jak wracalem do domu z ostatniego pola kombajn stana ^^ ale skumaj co 2 zawrut sprzeglo nierozprzegla trzeba zdejmowac gaz i jakos rozprzegla :)) jak rozkrecilem to wysypaly mi sie kawalki tarczy sprzeglowej wiec bizon to wytrzymala maszyna :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Kolego kravter. Bizon jest wytrzymała maszyną, ale szkoda skrzyni, bo jeśli rozpadnie sie koło od wstecznego, to robią się luzy na pozostałych i też mogą się rozpaść. Ja tam wole jak w moim bizonie wszystko śmiga bez problemu:D Pozdrawiam!

Edytowano przez Bizonek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja nie mowie mu zeby tak zostawil i jezdzil tylko czy jak cofa z wieksza predkoscia to to szybciej stuka jezeli szybciej stuka to pewnie zabek na zebatce wylecial a tak szczeze to odrkec doekiel od skrzyni i wkuz reke to poczujesz czy jest brak jakiegos zabka :) bizon ma bardzo prosa skrzynie do roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekpsp3    0

Witam mam problem z biegiem wstecznym przy kombajnie bizon z056 gdy cofam na biegu wstecznym,słysze ogromne stuki jakby ktoś mlotkime stukal o blache.Co może byc przyczyna i jak to zwalczyć.Pozdrawiam

 

Witam maiłem taki sam przypadek w swoim Bizonie.Ja stawiałbym ze poszło całe koło zębate od biegu wstecznego (a mianowicie mogło Ci wyłamaćna na nim tryby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrixhex    0

Witam mam problem z biegiem wstecznym przy kombajnie bizon z056 gdy cofam na biegu wstecznym,słysze ogromne stuki jakby ktoś mlotkime stukal o blache.Co może byc przyczyna i jak to zwalczyć.Pozdrawiam

 

 

łożysko igłowe do wymiany na 100% a co dalej zapewne jeszcze 2 trybiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Gdyby było łożysko igiełkowe to raczej na wszystkich biegach by rzęziło, i byłby problem z wbiciem biegów 2-3, jeżeli tylko na wstecznym to jest tylko jedna opcja tzw. koło zębate wsteczne i łożysko po którym kręci się to kółeczko, to jest to kółeczko tylko jak coś to nie w greene tylko prosze kupować a w renomonowanym sklepie:

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/10005

a numeru łożyska nie pamiętam, sprawdzisz w katalogu

 

 

a sorka najpierw dałem odpowiedź a potem przeczytałem resztę postów, ale dobrze napisalem

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj