Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia biegów Z056

257 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 25 czerwiec 2010 - 07:08

Skrzynia biegów Z056 Bizona z056 mam dwa sezony - czeka trzeci i pora dopracować skrzynię biegów.
Ogólnie mam do niej kilka zastrzeżeń a mianowicie:
- czasem zgrzyta przy włączaniu biegu (ale myślę ze to wina sprzęgła i mam zamiar też je skontrolować)
- ciężko wchodzą biegi szczególnie uciążliwie 1 i wsteczny. Wstecznego czasem nie idzie wcisnąć. Muszę wiec włączyć bieg 1 i mocnym ruchem na wsteczny. Znajomy mechanik twierdzi że to łożyska mają luz i wałki się "opuściły", ale stwierdzi dokładnie przyczynę jak przyjedzie.
- na trzecim biegu dzwoni coś w przekładni jakbym "szklanki w kartonie wiózł". Myślałem że to tarcze ręcznego hamulca tak dzwonią, bo już nie miały okładzin, ale nie - zmieniłem tarcze, ale efekt dźwiękowy pozostał. Nawet jak przyhamuję ręcznym to i tak nic to nie daje, więc dzwoni coś innego.
- zdjąłem pokrywę skrzyni, spuściłem olej i niespodzianka - w skrzyni znalazłem kilka nitów stalowych o grubości ok 8mm. Są ścięte ew. zerwane. Co w skrzyni może być nitowane?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Kombajn bizon igla

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 59000.00 PLN
  • 24 gru 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia biegów Z056 Dzisiaj, 02:11
  •  

#2 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 07:46

Skrzynia biegów Z056 o to remoncik czeka lepiej przed niż na polu ;)
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8474 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 08:47

Skrzynia biegów Z056 To są nity z układu różnicowego.Musisz go wyciągnąć i zanitować.

Czyli robisz remont skrzyni.

#4 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 855 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 11:21

Skrzynia biegów Z056 Też mi się wydaje że te nity są od mech. różnicowego od tego dużego tryba , znajomemu roznitował się ten tryb i drugi raz jak nitowali to na gorąco a nity były z drutu żebrówki tylko żeby z temp nie przesadzić bo nit pęknie jak będzie stygł.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#5 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 836 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 11:40

Skrzynia biegów Z056 remont remontem, teraz powiedzcie jaka firma robi najlepsze tryba. Kilka lat temu robilismy zapobiegawczo skrzynie bo byl latwy dostep ... kupili tryba jakie bylo w sklepie pochodzily nie caly dzien i znow trzeba bylo to robic szukalismy po sklepach drozszych i chodzily dluzej. Teraz znow cos trzaska w skrzyni- trzeba robic.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#6 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 25 czerwiec 2010 - 12:27

Skrzynia biegów Z056 rozbierz zobacz skontroluj i tyle powymieniaj co trzeba i tyle

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8474 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 12:40

Skrzynia biegów Z056 Firma Borkowski ja mam od nich tryby i wały i nie ma problemu.

Do stołu też kupiłem do nich i 3 lata chodzi, a te zwykłe to właściciel sklepu mi mówił [też ma bizona] że i 4 szt. wymieni w sezonie.

#8 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 25 czerwiec 2010 - 17:40

Skrzynia biegów Z056 U mnie ten duży tryb przy mech. różn. jest skręcony śrubami - jeśli o tym samym myślimy. "Stojąc" pod podajnikiem skośnym i zaglądając w skrzynię to koło jest po lewej stronie mech. różn.
Tych śrub będzie z dziesięć na obwodzie, ale widać że temat ktoś przerabiał z przykręceniem, bo śruby są za długie (nawet widać na nich podtarcia, ze o coś wadzą) i skręcone dwoma nakrętkami (pierwsza nakrętka samokontrująca z plastikiem i dokręcone do pewności zwykłą.
Może u mnie te nity to pozostałości po poprzednim właścicielu i jego remoncie????.

#9 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4174 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 19:18

Skrzynia biegów Z056 Ten mechanizm jest taki sam jak w C-360.
Skoro ścieło nity to jakim cudem kombajn jeździ? :)

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#10 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 608 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 20:24

Skrzynia biegów Z056 żeby wyjąć wyjąć mechanizm różnicowy trzeba wyciągać półosie ? pytanie do znawców tematu a tak w ogóle może ktoś zrobi samouczek jak rozebrać skrzynie bizona :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 06:05

Skrzynia biegów Z056 " asharot " - też pisałem post przed Twoim, że prawdopodobnie zamiast nitów mam śruby.

#12 Share prezes893

prezes893

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 07 lipiec 2010 - 08:24

Skrzynia biegów Z056 witam

wczoraj przy zmianie oleju ze skrzyni na magnesie od nakrętki spustowej oleju był śrut (nie wiem czy z łożyska). skrzynia pracuje normalnie sporadycznie zdarza się żeby wyskoczyła jedynka. I przefiltrowałem cały zużyty olej. nic nie znalazłem oprócz tego śruta. Jaki olej zalewacie ?? u mnie jest hipol 85W/140 GL5.

#13 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 07:52

Skrzynia biegów Z056 Hipol z beczki za 6 zeta litr - po co lepszy...

#14 Share Amid19

Amid19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 11:40

Skrzynia biegów Z056 Witam mam problem z biegiem wstecznym przy kombajnie bizon z056 gdy cofam na biegu wstecznym,słysze ogromne stuki jakby ktoś mlotkime stukal o blache.Co może byc przyczyna i jak to zwalczyć.Pozdrawiam

#15 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 13:09

Skrzynia biegów Z056 Prawdopodobnie skrzynia do remontu.

#16 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 19 czerwiec 2011 - 16:01

Skrzynia biegów Z056 Najprawdopodobniej któreś koło na skrzyni się rozleciało....

#17 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 11:53

Skrzynia biegów Z056 A najbardziej prawdopodobnie tryb(y) biegu wstecznego, autorze nie zostaw tematu bez odpowiedzi...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#18 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 22 czerwiec 2011 - 19:46

Skrzynia biegów Z056 Radziłbym jak najszybciej to wymienić, bo długo tak nie pojeździsz.....

#19 Share Amid19

Amid19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 12:05

Skrzynia biegów Z056

Witam mam problem z biegiem wstecznym przy kombajnie bizon z056 gdy cofam na biegu wstecznym,słysze ogromne stuki jakby ktoś mlotkime stukal o blache.Co może byc przyczyna i jak to zwalczyć.Pozdrawiam

@Edit
Poszlo łozysko na zębatce od biegu wstecznego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 23:09

Skrzynia biegów Z056 jezeli szybciej cofasz i szybciej stuka to ci tryb sie wysypal i przezkakuje to miejsce i udeza w nastepny i bedzie cie sie tak wysypywal po koleji

@bizonek1 ja na polamanej calej tarczy sprzeglowej caly dzien jezdzilem od rana do nocy jak wracalem do domu z ostatniego pola kombajn stana ^^ ale skumaj co 2 zawrut sprzeglo nierozprzegla trzeba zdejmowac gaz i jakos rozprzegla :)) jak rozkrecilem to wysypaly mi sie kawalki tarczy sprzeglowej wiec bizon to wytrzymala maszyna :))