franko

Jaki pług obracany do JD 6630P

Polecane posty

franko    1

Witam, proszę o poradę jaki wybrać pług obracany do JD 6630P.

Ziemie mam średnio zwięzłe 3b i 4a.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

jeśli chodzi o ilość skib to oczywiście 4-ro skibowy w obrocie... natomiast jeśli chodzi o firmę to określ ile masz kasy i czy chcesz nowy czy używany... polecam zagraniczne pługi, są lżejsze, bardziej wytrzymałe, sposób wykonania też jest lepsze niestety cena również ;(


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Mam na myśli tylko nowy pług, co do firmy to GB, V&N, z droższych Kverneland, Lemken (lecz w tym przypadku to duża przepaść cenowa). Myślę też nad zabezpieczeniami na kamienie.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witus    0

Witam !

 

 

Kolego ja miałem okazje testować swoim DF-em (119km) pług Vogel&Noot M 1000/4 GOLD EDITION, mam podobne gleby do Twoich i mogę z czystym sumieniem polecić Ci ten pług :)

Tu masz dokładną specyfikacje; Vogel

 

Cena 36 tyś brutto myślę że nie jest zbyt wygurowana w porównaniu do innych marek :)


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

WWW.agropagroup.cz Nawet fajne pługi skopiowane z Lemkena. Podobno coś kombinowali z Lemkenem ale nie wyszło.Za 4 skiby chyba 21 tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Hmm tak w ostatnich dniach tak poważnie zastanawiam się na pługami GB zabezpieczenia hydrauliczne i Kverneland ED100 na resorze


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Witam ja bym Ci proponował pług G&B R4 lub RY47 oczywiście na zabezpieczeniu hydraulicznym. Ktoś może stwierdzić ze jestem stronniczy bo mam takiego i swoje chwale ale sam robiłem przegląd w mojej okolicy kto jakie ma pługi itp. I u mnie w okolicy ludzie mojący Keverlanda narzekali na krótkowieczność lemieszy i problemy z orką gdy było bardzo sucho.W wiosce chodzą teraz 4 pługi G&B i orają od gliny do piasku i nikt na nie nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

To się podłącze do pytania.

Jak się ma cena G&B do Kvernelanda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Pług GB R41 z przedpłużkami na zabezpieczeniu hydraulicznym 49tyś, a Kverneland ED100 przedpłużki + zab. resor 55tyś.

 

Hmm w tym tygodniu już muszę podjąć decyzję.

Ale coś jestem za Kvernelandem (odkładnice coś mi wydają się większe), ale sprawa i tak jest jeszcze otwarta.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Wybór padł jednak na Lemkena EurOpal 7X, lecz jeszcze zastanawiam się nad wielkością odkładnic (są różne modele), może wybiorę B40 lecz jeszcze nie wiem (opony z tyłu ciągnika to 650)


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj