Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie

75 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 lipiec 2006 - 13:31

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie Wiam!
pryskacie swoje rzepaki na rownoierne dojrzewanie? Koles ktory bedzie mi w tym roku kosil powiedzial zeby prsykac ze bedzie zupelnie inna robota i chwastow nie bedzie, wiele ludzi poleca pryskac, jednak my nie mamy doswiadczenia bo rzepak siejemy dopiero 3rok i wczesniej nie pryskalismy na dojrzewanie. Kiedy warto wjechac? dodam ze u mnie jest zupelnie zielony a łuski jeszcze nie pękaja tylko się wyginaja.
Czym najlepiej? roundup, avans, reglone? co jeszcze?

Pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie Dzisiaj, 23:22
  •  

#2 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 09 lipiec 2006 - 14:10

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie a i jak to technicznie zrobić ten oprysk przecież rzepak duży a no i ciągnikiem jak się przez to przedrzeć jak to robicie ?

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 14:46

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie ostatnio jak rzepak kwitl i pryskalismy na grzyba i na robactwo to normalka - 3p zaslonieta chlodnica zeby sie nie zapchala kwiatem i opryskiwacz 18m i heja - sciazka byla lekko przygnieciona no ale cos za cos

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rufus

rufus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 15:38

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie Chodzi wam o desykacje? Rzepak desykujemy tylko gdy zachodzi taka potrzeba aby niepotrzebnie go nie nieszczyć bo mamy opryskiwacz tylko 12m ale jak desykujemy to odczepiamy zaczep polowy od ciągnika i przywiązujemy gruba folie po traktorem i opryskiwaczem ale i tak to co zastanie przyjeżdzone kolami jest spisane juz na straty. Zabiek ten przeprowadzamy tylko jak rzepak bardzo nierowno dojrzewa około tygodznia przed zbiorem lub troche wcześniej, stosujemy to tego rundup. Różnica jest naprawde ogromna podczas koszenia rzepaku desykowanego a takiego zwykłego, przede wszystkim ziarno jest czystsze :)

#5 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 17:14

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie Ten temat ostatni był ruszany na forum w PPR
The Truth Is Out There

#6 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 18:25

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie Żeby były mniejsze straty to przed przednimi kołami trzeba dorobić rozdzielacze , wtedy koła nie wjeżdżają na rzepak a jak wiadomo rzepaku podebrać się nie da . Przeważnie nie pryszczę , lepiej za te pieniądze ubezpieczyć przed gradobiciem . Na pewno pryskany się znacznie szybciej młóci , szczególnie gdy rzepak dorodny , dwa lata temu jak młóciłem to słoma była zielona ( młóci się fatalnie ) a ziarno miało wilgotności 7 % .
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 21:01

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie 2 lata temu mialem sliczny rzepak, ale przez to ze nie szlo go skosic to mi z 1/3 poszla przez kombajn razem ze sloma, kombajnista fiksowal i kosil chyba na wysokosci 1m, wtedy rzepak kosilem cos kolo 10sierpnia, koles od kombajnu juz nalegal bo jak tylko ode mnie zjechal to przezbroil kombajn i pojechal na pszenice. Ale wtedy mogl byc plon :( a tak bylo tylko 50ton z 11ha czyli wyszlo jakie 4.5t/ha nie chcialbym zeby to sie znow powtorzylo a rzepak jak na razie wyglada dosc przyzwoicie biorac pod uwage obecna susze.

pozdrawiam
YacentY

#8 Share rufus

rufus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 22:05

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie 4,5t/ha to niemasz co narzekać!! to bardzo dobry plon, pamietajmy że średni plon rzepaku w Polsce oscyluje wokół 3 ton. Chociaż nam sie udało zebrac w zeszłym roku około 5t/ha :cool:

#9 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 09 lipiec 2006 - 22:15

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie ja nie patrze na srednie w Polsce tylko na to co zbieraja porzadni rolnicy w okolicy, wtedy byl super rok na rzepak, w zeszlym roku to rzucalismy na wiosne moneta orac czy nie orac, padlo ze zostaje i udalo sie wyciagnac jeszcze 3.5 tony
teraz mam nadzieje ze bedzie lepiej

#10 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 10 lipiec 2006 - 14:29

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie To u mnie w zeszłym roku lepiej sypał niż 2 lata temu.
The Truth Is Out There

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share grosik_

grosik_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 lipiec 2006 - 21:25

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie pryskał ktos juz rzepak ? bo w moim jest dużo odmód zielonych i chyba bede pryskał w sobotę ale nie wiem czy reglone czy randapem bo bede to robił pierwszy raz od 5 l jeszcze nigdy mi sie tak nie zdarzyło żebym pryskał zawsze był równy co jest lepsze ??

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 13 lipiec 2006 - 06:08

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie ja slyszalem ze jak masz czysty rzepak to lepiej reglone, a jak troszke chwastow to lepiej roundup bo przy okazji pole wyczyscisz - a tak wogole to my kupilismy avans - sprawdzony juz srode a tanszy od roundupu o jakies 15zl na ha

#13 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 13 lipiec 2006 - 07:56

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie ja pryskam w sobote rundapem i czymś żeby rzepak się nie otwierał

#14 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 14 lipiec 2006 - 21:51

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie a kiedy kosić rzepak,mój jest prawie suchy?, w okolicy mówią ze jeszcze czas,pierwszy rok uprawiam...

#15 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 14 lipiec 2006 - 21:59

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie Wyłuszcz a 1 kg i daj zbadać na wigoć dodaj 1%(tyle dojdzie jak przeleci przez kombajn) i jak wyjdzie Ci 8% to prawie jest suchu. Najlepiej jak ma 6-7%.
The Truth Is Out There

#16 Share grosik_

grosik_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 lipiec 2006 - 17:45

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie z pryskania nici cały dzień wiało no nic mam nadzieje ze opryszcze w poniedziałek :(

#17 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 15 lipiec 2006 - 21:26

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie a ja już mam popryskane

#18 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 15 lipiec 2006 - 21:28

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie Jakim środkiem pryskałeś?

#19 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 15 lipiec 2006 - 21:40

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie rundap energy 2,5 l/ha + nu-flim 0,35 l/ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 16 lipiec 2006 - 11:04

Pryskanie rzepaku na dojrzewanie- suszenie Ja tam nigdy nie zasuszam rzepaku i jakoś dobrze jest :) ...
Ciesz się każdą chwilą życia...