Skocz do zawartości

Zdjęcie

Futtertrio mieszanka poplonowa traw

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 20:49

Futtertrio mieszanka poplonowa traw Witam, zastanawiam się czy ktoś z was siał "Futtertrio mieszanka poplonowa traw" i jak plonowało to i ile pokosów (ile bel na pokos), z tego co wiem cena dosc spora około 10 zl za kg siew do 45 kg na ha ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Futtertrio mieszanka poplonowa traw Dzisiaj, 00:39
  •  

#2 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 20:59

Futtertrio mieszanka poplonowa traw ja to w zeszłym roku sialem 7 lipca po ziemniakach i zbierałem to razem z kukurydzom 30 wrzesnia i była taka po kolana, tylko ja sielem 20 kg/ha. dwa lata temu sialem to z lucernom na wiosne ale zamiast wyginac to lucerna sie starciła i miałem tego 3 pokosy potem to zostawiełem przez zime i teraz zbieram drugi pokos a jakoś kiszopnki jest super polecam. zastanawiam sie tza czy to nie zasiac po pszenicy i na wiosne zebrac pierwszy pokos , zarobic i zasiac kukurydze.

#3 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 13:13

Futtertrio mieszanka poplonowa traw jaki plon (bele 1.2m ) z ha, przy jakiej pogodzie ;>

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 20:29

Futtertrio mieszanka poplonowa traw Przyłączam sie do pytania.
Miał ktos doswiadczenie z tą mieszanką bo tez bym chciał ja posiać?

#5 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 19:05

ja to w zeszłym roku sialem 7 lipca po ziemniakach i zbierałem to razem z kukurydzom 30 wrzesnia i była taka po kolana, tylko ja sielem 20 kg/ha. dwa lata temu sialem to z lucernom na wiosne ale zamiast wyginac to lucerna sie starciła i miałem tego 3 pokosy potem to zostawiełem przez zime i teraz zbieram drugi pokos a jakoś kiszopnki jest super polecam. zastanawiam sie tza czy to nie zasiac po pszenicy i na wiosne zebrac pierwszy pokos , zarobic i zasiac kukurydze.

Jeśli można wiedzieć to kiedy skosisz żeby zasiać kukurydzę i jaką technologię uprawy wybierzesz żeby coś z tego wyszło.

Rozmawiałem z przedstawicielem i on podał mój numer człowiekowi z DSV i on polecał to jako roślina w czystym siewie jak i dodatkową trawę przy zakładaniu łąd zamiast zbóż.
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

#6 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 21:16

Futtertrio mieszanka poplonowa traw w tym roku zbierałem to 28 maja i jak by był normalny rok to 29 maja możnabyłoby zasiać kukurydze czyli nie aż tak późno

#7 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 21:25

Futtertrio mieszanka poplonowa traw a jak to rosło??????????/ chciałem zasiac to po pszenzycie i spasac na jesien bydłem czy to urosnie do tego czasu?????//

#8 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 09:09

a jak to rosło??????????/ chciałem zasiac to po pszenzycie i spasac na jesien bydłem czy to urosnie do tego czasu?????//

Ok ale jak to zrobisz 28 maj trawa zostanie sprzątnięta a 29 co i jak zrobisz żeby siać
talerzówka czy orka myślę że nie wyrobisz się w takim terminie i opóznisz siew kukurydzy o dobry miesiąc i przesuszysz ziemię tą uprawa że w przypadku braku opadów w ciągu 1 tyg. kuku słabo powschodzi bo przyjmując że zasiejesz ją 1 czerwca na wierzchu będzie po ok 5 dniach a czerwiec to już miesiąc w którym różnie z opadami a kukurydza normalnie wtedy ma ok 50 cm i częściowo przykrywa ziemię więc wydaje mi się że wszystko zależy od opadów ale nie wykluczone że by się nie udało potrzebna jest tylko wilgoć i słońce.
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

#9 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 12:40

Futtertrio mieszanka poplonowa traw miałem zamiar dać obornik i pożnie płtyka orka 20 cm a uprawa kompaktorem , który ładnie ziemie dociśnie i ograniczy przesychanie, siew oczywiscie z aplikatorem i wczesna odmiana. oczywiście kukurydza jest troche do "tyłu" i jak przydą niekorzystne warunki pogodowe bo bedzie lipa ale ryzyko do przyjecie majac na uwadze iż zebrało sie już jeden pokos dobrej jakośći kiszonki.

#10 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 12:56

Futtertrio mieszanka poplonowa traw ale ja to chciałem zasiać teraz po zniwach i spasac jeszcze teraz na jesien a na wiosne zasiać owies.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 15 styczeń 2014 - 22:02

Futtertrio mieszanka poplonowa traw a jeżeli posieję wczesną wiosną to jest szansa że do 30 maja mi to urośnie? mam zamiar posiać 10kg futtrtrio i 15kg lucerny? czy będę mógł to zgłosić pod dopłaty motylkowate? czyli jako samo lucernę?

#12 Share stan1122

stan1122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 07:23

Futtertrio mieszanka poplonowa traw Z racji tego że w tym roku jęczmień ozimy zszedł wcześniej z pola mam problem z wsianiem poplonu . Zawsze siałem gorczycę ale nie wiem czy to nie jest za wcześnie . Dlatego pani Anita z Agroloku poleciła mi futtertrio , trawe na poplony . Podobno to w zimę wymarza ale mi wystarczy jeden dobry pokos . Jeśli ktoś siał tą trawe i ma doświadczenie jak to wychodzi to będę wdzięczy . Ciekawe czy ktoś podsiewał tym łąki na wiosnę ?

#13 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 11:32

Futtertrio mieszanka poplonowa traw podpinam sie do pytania

#14 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 13:52

Futtertrio mieszanka poplonowa traw siałem kilka lat po jęczmieniu jarym i faktycznie ładny plon na jesieni się zbierało ale robiłem próby futertrio z inną tańszą taką jednoroczną z tzw. targu po 5zł/kg i gorzej nie rosła niż ta z COUNTRY futertio. Wiem że ma bardzo duży apetyt na N i trzeba z mety ładnie posiać, ja stosuję obecnie na części pól trawy po jęczmieniu jarym dwuletnie które wiosną zbieram jeszcze jeden pokos i na to obornik a później idzie kukurydza na kiszonkę w tym roku była zasiana 9 maja

#15 Share stan1122

stan1122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 14:07

Futtertrio mieszanka poplonowa traw Z tego co wiem furterio to trawa która wymarza . Jakie odmiany stosujesz jako zamienniki ? Czy to jest ekonomicznie uzasadniony poplon ? Czy ktoś podsiewał tym łąki na wiosnę ?

Edytowany przez stan1122, 13 lipiec 2014 - 14:10.

#16 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:38

Futtertrio mieszanka poplonowa traw lepiej zasiac inna taka ktora nie wymarznie mieszanke traw polowych i jesli dobrze powschodzi to na zime ja zostawic i najwazniejszy jest 1 pokos wiosenny w tym roku kolo 10 .05 mialem plon >30 bel 120cm stalokomorowych famarolka i po tym np kuku na kiszonke ;D

#17 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:52

siałem kilka lat po jęczmieniu jarym i faktycznie ładny plon na jesieni się zbierało ale robiłem próby futertrio z inną tańszą taką jednoroczną z tzw. targu po 5zł/kg i gorzej nie rosła niż ta z COUNTRY futertio. Wiem że ma bardzo duży apetyt na N i trzeba z mety ładnie posiać, ja stosuję obecnie na części pól trawy po jęczmieniu jarym dwuletnie które wiosną zbieram jeszcze jeden pokos i na to obornik a później idzie kukurydza na kiszonkę w tym roku była zasiana 9 maja

a wykonywales orke czy w sciernisko prosto?

#18 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 15 lipiec 2014 - 17:46

Futtertrio mieszanka poplonowa traw Jaki koszt nasion na ha?

#19 Share stan1122

stan1122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 11:47

Futtertrio mieszanka poplonowa traw Ok 500 zł . Agrolok masz pod bokiem , możesz zadzwonić . Polecam rozmowę z p. Anitą Sawicką 608501596 . Właśnie czekam na trawę , mieli mieć dostawę w poniedziałek . Ogólnie cały materiał siewny , środki ochroni roslin i do produkcji rolnej biorę od nich . Ceny przystępne , towar dobrej jakości i wszystko z transportem na miejsce .

Edytowany przez stan1122, 16 lipiec 2014 - 11:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 16 lipiec 2014 - 13:59

Futtertrio mieszanka poplonowa traw Przedstawiciel agroloku mieszka w sąsiedniej wsi0:)