Zaloguj się, aby obserwować  
marek1985

jak zdjąć z wałka tryb regulujący prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku polskim dwuosiowym

Polecane posty

marek1985    0

Witam, mam problem ze zdjęciem z osi trybu, który reguluje prędkość posuwu taśmy w rozrzutniku dwuosiowym. Chce zmienić zębatki, które ciągną łańcuchy, a nie widzę innej możliwości niż zdjęcie całej osi, czyli trzeba zrzucić ten tryb. Może ktoś to robił. Tryb się zablokował, czy coś i nie mogę go ruszyć. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem ten problem ale u mnie się łożyska na tej zębatce posypały więc wydłubałem jakoś kulki i potem łożyska ściągaczem zdejmowałem ale ledwo poszły... inaczej się nie dało w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1985    0

Nie o ten tryb mi chodzi. Ja mam problem z trybem po którym pieski chodzą i regulują prędkość posuwu. Tam nie ma łożysk tylko są dwa kliny i wszystko jest sztywno na osi(tej osi, która z tyłu rozrzutnika przechodzi w poprzek podłogi i na niej są dwa tryby, które ciągną łańcuchy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajeski12    0

tez mialem taki problem przy wymianie kul co ciagna lancuchy i rozciolem je jak masz to kolo do wymiany to rozetnij

Kolego nic nie rozcinaj, tylko dobry młotek i hejaaaaa. Nie raz to już rozbierałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koło mówi że jest dobre tylko koło zapadkowe ma zepsute.Jak ciężko zbić go z osi to nagrzej troszkę palnikiem bazowym a jak nie masz palnika to próbuj motkiem dużym i łomem. Wcześniej mogłeś WD 40 zapuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Młotkiem najwyżej połamiesz to koło albo zaklepiesz wałek , tylko palnik i grzanie - potem dobry sciągacz . U mnie w jednoosiowym to koło jest na dwóch klinach no i 30 lat nie ruszane ... ale metodą jw. poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajeski12    0

Jeśli nie chcesz połamać to koło to tylko palnik i dobry ściągacz .

palnik i ściągacz to se możesz jak go masz, ja rozbierałem to kilka razy i zawsze młotek w ruch i jeszcze nigdy koła nie połamałem trzeba to robić z głową a nie odrsazu palnik i ściągacz a nie kazdy to ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

niektórzy nie wiedzą o czym mowa a tylko powielają posty które wydają się im "mądre" ale do rzeczy zamiast palnika robisz tak kawałek szmaty na drut moczysz to w ropie i masz prowizoryczny palnik i potem albo walisz MłOTEM porządnym bo małym w tym przypadku to się można po pupie podrapać albo ściągacz jak masz powodzenia i wytrwałości bo ta naprawa napewno podniesie Ci Cisinienie krwi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"kawałek szmaty na drut moczysz to w ropie" u mnie na to kwacz się mówi, też robię coś takiego w zimie aby ciągnika nie męczyć przy dużych mrozach podczas odpalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jest jeszcze coś takiego jak lutlampa, można ją postawić na jakiejś podstawce i grzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1985    0

Dzięki wszystkim za pomoc. Pożyczyłem mocny ściągacz, do tego spory młotek wziąłem i po godzinie ostrej walki poszedł. U mnie tryb był na 2 klinach, i też chyba kilka lat nie ruszany (nie wiem dokładnie bo rozrzutnik kupiłem). Nic nie pękło. Z kolei te zębatki też nie chciały współpracować, ale je zbiłem młotkiem, a z założeniem nowych nie było większych problemów.

 

Mam inne pytanie: czy wymieniać z zębatkami łańcuchy na nowe? Miałem zmieniać, ale znajomy twierdzi, że te co teraz się kupuje to marchew i jeśli oryginalne chodzą, to lepiej nie ruszać, a na nowych zębatkach nie będą przeskakiwać. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

lepiej nie wymieniaj bo nowe to po kilku rozrzutnikach trzeba naciagac i co paredziesiat ucinac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj