Gość Profil usunięty

Rozsiewacz 2 talerzowy GRASS-ROL

Polecane posty

lew908    210

No mniej więcej  w poziomie żeby był a wysokosc tak jak na zdjeciu i spokojnie dolatuje przynajmniej u mnie zawsze można wyżej podnieść. Niektórzy jak sieją to nieraz spód rozsiewacza trze o zboże tylko dlatego aby sąsiadowi nie nawalić nawozu

Ursus c 360 + Rozsiewacz Grass-Rol

 

 

Edytowano przez lew908

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin118    0

witam kolegów. rownież mam doczynienia z tym rozsiewaczem i na to ustawienie 15m jak wskazuje producent nie ma szans. w moim przypadku nie rozsiewal za samym ciągnikiem, szerokość uzyskał lecz z tylu mało co. na ustawienie 12m sieje dobrze w miare rowno na calej szerokości.
przyłaczam sie do pytania kolegow jak go ustawic  na 15m rownego rozsiewu moze ma ktos jakis sprawdzony patent bo przestawianie(rozne kombinacje) łopatek to brak efektów. takie moje doswiadczenie z tym rozsiewaczem? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

witam. od roku posiadam ten rozsiewacz, i oprócz tego iż trochę mieli nawóz to niemam zastrzeżeń. rozsiewam mtz i warunkiem równomiernego rozsiewu na 15m jest go wypoziomować, i mieć uniesionego do końca.


łopatki ustawione na 14,15 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Dziś zrobiłem mojemu Grass-Rolowi próbę odległości, przy ustawieniu łopatek na 14-15m i obrotach silnika ~1800 (czyli na wałku nie było pełnych 540 obr/min) spokojnie dorzucał na żądaną odległość, ziarenka wyraźnie widoczne na ziemi były w odległości nawet 8 m od środka rozsiewacza. Ustawiony był na wysokości +/- 50 cm od ziemi i lekko pochylony w przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Pytanie czy ilość tych ziarenek była taka sama na całej szerokości? Chodzi mi o równomierność. Też przymierzam się do kupna rozsiewacza. Zastanawiał się nad strumykiem dwutalerzowym. Cenowo podobnie, tylko mało opinii o tym typie.

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Równomierność zachowana, na samym końcu jedynie (ostatnie 0,5-1m) było widać, że jest ich nieco mniej, ale jest to zastrzeżone nawet w instrukcji, że tak się dzieje, więc czepiać się nie będę.

@agro niestety dziś sypnąłem mu tylko symbolicznie na próbę szerokości rozsiewu, jak pogoda pozwoli w najbliższych dniach wyjadę w pole to się przekonam. Z tym, że ciężko znaleźć złoty środek na wysiew zgodnie z tabelą mając ciągnik bez prędkościomierza. Ten sam ból jest przy ustawianiu opryskiwacza. Przy ustawieniu 170l/ha, wychodzi mi +/- 200l/ha, licze, że i tu jakąś rezerwę będę musiał zostawić

Pytanie z innej beczki - ktoś ustawiał już otwory w tym rozsiewaczu na mocznik i inne drobne nawozy? Chodzi mi o ilości rzędu 100-150 kg/ha

 

Edit: Jestem już po pierwszych testach polowych (10 ha ozimin obsiane mocznikiem). Co mogę powiedzieć to w moim przypadku czy na szerokość 12 czy 15m dosiewa bez problemu, za rozsiewaczem również dobrze rzuca, co do równomierności to okaże sie jak zboża ruszą, ale na oko wygląda dobrze. Jest minimalna różnica w ilości wysianego nawozu między lejami, ale to do opanowania. Co mnie denerwuje, to to, że tabele są przygotowane po amatorsku, każda przewiduje inną przepustowość (l/ha) na jednym i tym samym ustawieniu, poza tym nie ma w nich takich nawozów jak mocznik puławski, który jest o wiele drobniejszy niż te podane w tabelach. No i dno, które nie pozwala na wysianie nawozu do końca, mimo nachylenia rozsiewacza. Pod tym jednym względem to nawet lejek był lepszy, choć również miał dno płaskie. Niebawem będzie próba z polifoską, zobaczymy czy ustawienie wg tabeli będzie miało jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisu1983    0

Witam! Podziele się moim doświadczeniem z tym  dwutarczowym wynalazkiem.

Po pierwsze mój rozsiewacz po uruchomieniu kręcił tarczami do środka zamiast na zewnątrz jak inne rozsiewacze - rozwiązanie to obrócić przekładnie o 180 tą do której jest podczepiony wom.

Po drugie nawóz dobrze wysiewał na boki a za traktorem nie dosiewał i tu sie nagłówkowałem najwięcej gdyż nawóz odbijał sie o osłony zamiast odrazu wylatywać z tarczy w odpowiednim kierunku. Regulacje na tarczy długimi łopatkami nie przyniosły poprawy tzn. nawóz rozsiewał się dalej lub bliżej zależnie od regulacji ale i tak nie dosiewał z tyłu za sobą i odbijał sie o osłony. Aż wpadłem na pomysł regulowania krótkimi łopatkami i to był strzał w 10 gdyż krótkie odpowiadają za wysiew krótki a długie łopatki za daleki wysiew. -rozwiązanie mojego problemu to przestawienie krótkich łopatek na 1 dziurę a nie jak producent nakazuje na 2.

Po trzecie aby roziewał jeszcze dalej można długie łopatki przykręcić tak na tych dziurach by wystawały poza obrys tarczy ok 5 cm

Po czwarte życzę Cierpliwości

Pozdrawiam

 

A i jeszcze jedno jeżeli chodzi o ustawienia ilości wysiewu dźwignie mam na tych samych pozycjach np. na 4 a dziury są różnej wielkości dla komory prawej i lewej. Dlatego ustawiam w taki sposób że wkładam np. rurkę (grubszą większy wysiew lub chudszą na mniejszy wysiew) w otwór i domykam dźwignią do rurki i przykręcam (blokuję) tę dźwignię i tak samo robię z drugiej strony. Wtedy wiem że obydwie dziury są tej samej wielkości i równo się nawóz kończy z prawej i lewej strony. Jeszcze raz życzę cierpliwości i dodam że po tych wszystkich modyfikacjach sieje równo. A co do rdzy to po każdej robocie oprócz umycia trzeba ropować najlepiej z przepaloną oliwą i oprócz tego że po przepalonej oliwie gorzej wygląda to nic nie rdzewieje i służy długie lata.

Edytowano przez Krisu1983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to obrócić przekładnie??? no mój też kręci talerze do środka

czyli według ciebie na 14-15 metrów to krótsze łopatki na na 1 otwór (licząc od wewnątrz czy zewnątrz rozsiewacza patrząc z tyłu)???? a dłuższe na środkowy otwór ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisu1983    0

jak to obrócić przekładnie??? no mój też kręci talerze do środka

czyli według ciebie na 14-15 metrów to krótsze łopatki na na 1 otwór (licząc od wewnątrz czy zewnątrz rozsiewacza patrząc z tyłu)???? a dłuższe na środkowy otwór ???

Przekładnie tą z pół ośkami odkręć od ramy przykręć ją odwrotnie tzn. do góry nogami, wtedy talerze będą kręcić na zewnątrz, ale jeszcze musisz wtedy poodwracać odwrotnie łopatki. Jak chcesz na 15 metrów to długie łopatki na środkowe dziury i ja mam przy swoim po dwie pary dziur na długiej łopatce tak że można ją przykręcić jeszcze tak że będzie wystawała poza obrys talerza ok 5 cm (łopatka dalej wysunieta zwiękasza prędkość liniową i nawóz wylatuje z większą prędkością z talerza i tym samym dalej doleci)- też tak masz po dwie pary dziur w długich łopatkach? A krótkie to odpowiadają za ustawienie tzw. krótkiego wysiewu -zrób je na 1 dziurę czyli zmniejsz kąt natarcia czyli kąt bardziej rozwarty. A jak krótkie są na 2 lub 3 dziurę czyli  większy kąt natarcia czyli bardziej prosty wtedy tzw. krótki wysiew jest szerszy ale tak jest skonstruowany ten rozsiewacz że jak nie jest krótka łopatka na 1 dziurze to nawóz wali o osłony -za późno lub za wcześnie (już teraz nie pamiętam) wylatuje z talerzy. 

 

 

Edytowano przez Krisu1983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Panowie, rozsiewał ktoś drobne nasiona na poplon tym rozsiewaczem (gorczyca, rzepak)? Może pamiętacie ustawienia jakie stosowaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj