abuk14

Zadawanie paszy świniom.

Polecane posty

Piotras    2
Dnia ‎08‎.‎02‎.‎2014 o 19:06, Daniellll napisał:

Od wczoraj zadaje już pasze automatycznie paszociagiem koralikowym ,zadawane sa dwa rodzaje paszy i jak na razie spisuje się dobrze :)

Witam możesz napisać koszt paszociągu koralikowego ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

ja mam od mieszalnika do zbiornika tak, ze ma podajnik slimakowy (zmijka) i się nią przesypuje pasze. 500 kg w 6 min schodzi. tylko musisz miec dosc blisko oczywiscie mieszalnik od silosu, ja mam chyba z 2 metry i zmijke 4 metry , to stoi prawie w pionie , lekko jet tylko pochylona, kąt myśle maks 30% tam jest. na dole zmijki jest tzw. czerpnia i ją mam wsadzoną w wiadro i zrobiony na wiedrze z blachy coś ala kosz coś takiego jak w śrutowniku w bąku zasyp, sposób prymitywny ale działa. super gdybyś miła zmijkę z dolnym koszem, wtedy bajka. są takie zmijki pionowe z koszem, ale ja chciałem wykorzystac moją i nie pchac sie w koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

A jaka średnica tej żmijki, pasze wysypujesz tym wysypem od worków? Słyszałem opinie, że zwykła żmijka ustawiona prawie w pionie będzie miała bardzo małą wydajność. Myślałem o zrobieniu przesypu przenośnikiem spiralnym, ale koszty też niemałe i nie wiem jaką wydajność będzie miała spirala fi 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

spiralna ma małą wydajność. Ok 2700kg/h przy 90

ja mam zrobione jak @turtojs. Tyle że żmijka 85mm. Wydajność też mała bo tonę 20 minut przesypuję. I u mnie idzie paszociągiem

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6
9 godzin temu, saszeta napisał:

spiralna ma małą wydajność. Ok 2700kg/h przy 90

ja mam zrobione jak @turtojs. Tyle że żmijka 85mm. Wydajność też mała bo tonę 20 minut przesypuję. I u mnie idzie paszociągiem

Panie Saszeta nie bardzo rozumiem, piszesz że masz żmijkę ale idzie paszociągiem. Najlepsza byłaby chyba żmijka pionowa z przenosnikiem napychającym, ale to już droga rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
Saszeta dobrze pisze, bo przesypuje żmijką z mieszalnika do silosu i z silosu potem dalej leci paszociagiem spiralnym. U mnie tak samo jak u Saszety i moja zmijka ma 140 mm bo taką miałem i wydajność około 5 ton na godz, z tym że tak jak pisałem jest dość mocno w pionie postawiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

ja  mam 125 żmijkę i 1400 kg sypie 15 minut i też  jest dośc pionowo ale w lutym kończy przygodę w paszarni i będę wstawiał pionową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6
33 minuty temu, wl_master napisał:

ja  mam 125 żmijkę i 1400 kg sypie 15 minut i też  jest dośc pionowo ale w lutym kończy przygodę w paszarni i będę wstawiał pionową

W jaki sposób żmijka pobiera paszę z mieszalnika?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Witam. Pytanie do posiadaczy paszociągu koralikowego, jak macie umiejscowioną jednostkę napędową paszociągu, na powrocie tzn. przed silosem gdzie koralik już pusty wraca, czy za silosem?? pytam bo zamierzam montować paszociąg ale nie wiem jak to ma być prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj