abuk14

Zadawanie paszy świniom.

Polecane posty

zetor6441    2
do karmników system workowy (worki po koncentratach 25 kg bardzo wygodne worek na karmnik i robię tak ze worek zostaje w karmniku, żeby pasza nie ciągnęła wilgoci i przykrego zapachu jak to w chlewni bywa ) :(

 

maciorki - pasza na sucho potem woda bezpośrednio z węża do koryta :)

 

 

Ja podobnie tylko, że w worki po koncentracie sypie pasze, a później do karmika, do karmika wchodzi chyba dokładnie worek-system workowy. Muszę przejść na taczkowy, bo te worki nosić czy wiadra trochę ciężko :) A wodę mają od razu wkarmiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

zetor6441 - testowałem już różne "systemy" (bardzo popularne słowo w tym wątku :( ) sypałem z worków płóciennych - wychodzi worek na dwa karmniki, woziłem dwukółką i sypałem szuflą do karmników, wiaderkami z worka, ale najlepsze są worki papierowe po koncentratach - wychodzi jak wcześniej napisałem worek na karmnik, jest szybko i sprawnie - bo przecież o to chodzi :) (posiadam coś koło 15 karmników)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
zetor6441 - testowałem już różne "systemy" (bardzo popularne słowo w tym wątku :) ) sypałem z worków płóciennych - wychodzi worek na dwa karmniki, woziłem dwukółką i sypałem szuflą do karmników, wiaderkami z worka, ale najlepsze są worki papierowe po koncentratach - wychodzi jak wcześniej napisałem worek na karmnik, jest szybko i sprawnie - bo przecież o to chodzi :( (posiadam coś koło 15 karmników)

 

Racja, ale można to usprawnić. Paszę sypać tak jak dotychczas do worków po koncentracie i na taczki worek. System taczkowo-workowy

:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

przecie każdego worka nie noszę osobno tylko na taczkę ładuję, zmieszczę nawet 6 ale po kółkach widać że ładowność przekroczona... :(:)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

I ja z wiaderkami popylam troche muszę nasypać do karmików tucznikom jakieś500-600kg a mociorki jakieś 50kg ale to już na taczce i miseczką zadaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No to ja też chodzę z wiaderkami....oczywiście tylko po chlewni bo od śrutownika wożę taczkami ( wózek )..... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

A ja sypię taczkami do zasypów, z których rurą leci pasza do automatów 3w1... Praktycznie na 1 automat 4 taczki co 2 dni, wystarczy tylko dopilnować czy nic się nie przypchało... Z wodą nie ma problemów bo automaty zraszają paszę i mają poidło. Maciorom zadaję paszę bardzo popularnym systemem workowym <_<, wodę systemem smoczkowym, niektórym również popularnym systemem wiadrowym ;)


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

ja robie tak. W stodole na kupkach leży pasza. Ładuje ją we wiadra i zanosze do obory gdzie wsypuje pasze w paśniki. Wodę piją ze smoczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Maciorom wiadomo, wiaderkami, natomiast tucznikom nosze w workach prosto z mieszalnika i sypie w karmniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
A taki ze w oborze na strychu mam mieszalnik. w podlodze mam wykute dziury ok ktorych ida rury do autokarmnikow na dole. w tym miejscu gdzie jest rura,przymocowana jest beczka ktora napelnia sie pasza :) :)

Mógłbyś zrobić zdjecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

ja daje systemem wiadrowym od mieszalnika do chlewni mam niedaleko to nosze wiadrami 20 litrów :P


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja dla tuczników nowe w systemie taczkowo-workowym worki z pasą na taczki i do karmników a dla macior czasami wiatrowym albo beczkowym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Ja mam 50 metrowy paszociąg i paśniki tubowe, bez żadnego wysiłku pasza sama się zadaje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Ja w chlewni ma dwa paszociągi, ale z woreczkiem czasami też trzeba się się przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek21    0

A ja mam system wiadrowo-wiadrowy tj. paszę i wodę noszę wiadrem. A że mam tylko 6 tuczników i 1 maciorę (moja pierwsza maciora i jej potomstwo), więc się nie przemęczam - traktuje to jako hobby. Dodam, że w międzyczasie mam zajęcia na uczelni (dziennie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od warchlaków do tuczników posiadam 2 paszociągi

a prosiakom sypie z worków.

lochy wszystko luźne z worków do kołówki i miską

lochy karmiące z mieszalnika do kołówki i miską.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik98465    0

Ja narazie mam system wiadro - kryto... lecz zamierzam zrobić wózek - paśnik. Chciałbym się zapytać jakie posiadacie paśniki na mokro czy na sucho, blaszane czy z polietylenu i jak one się spisują i które byłyby lepsze.

Z góry dziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Odpowiem tak ze u mnie był zakupiony pierwszy paśnik 4 lata temu. Jest wykonany z blachy i jest 2-stanowiskowy. W zeszłym roku wymieniłem w nim jedynie spod bo świnię wyrwały ryjem te blachę na spodzie. Dałem deskę poskręcałem i spokojnie jeszcze 2 lata może dłużnej postoi. Przez te około 4 lata wykarmiłem nim ponad sto świń ( kojec na około 14 sztuk ) i wytrzymał "bez remontu". Nie kupuje tych z polietylenu bo są 3 razy droższe przykładowo trojka kosztuje chyba 550 a z blachy 180 zł. Skoro z blachy wytrzymuje około 5,6 lat to ile by musiał ten z polietylenu wytrzymać 12-15 żeby się zwrócił to raczej niemoziwe, wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Jaki jest koszt założenia koralika na tuczarni ok 40 m długości, który będzie w stanie "inteligentnie" zadawać pasze(sterowanie elektroniczne)-tzn dla dwóch grup, z dwóch binów do wyznaczonych karmników(wszystkie w jednej linii). czy może taniej byłoby założyć dwa niezależne paszociągi, do poszczególnych mieszanek, dajmy na to spiralne? Które są bardziej trwałe?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj