Skocz do zawartości

Zdjęcie

prasa

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marciniak

marciniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 19:58

prasa Mam pytanie jaką prasę kupić zwijającą . mam na oku prasę pasową na sznurek Welger 150 . proszę o porady
...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prasa Dzisiaj, 02:03
  •  

#2 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 22 czerwiec 2010 - 20:01

prasa Ja bym polecał pasową zmiennokomorową, walcowa średnio się nadaje do słomy i siana, zależy to od tego jakie ma walce.

#3 Share marciniak

marciniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 20:03

prasa Ta prasa jest stało komorowa 120 x120 głównie chodzi o prace przy robieniu siano kiszonki
...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 20:05

prasa

Ja bym polecał pasową zmiennokomorową, walcowa średnio się nadaje do słomy i siana, zależy to od tego jakie ma walce.

To o słomie to jeszce zrozumiałbym-ale że średnio się nadaje do siana ?

#5 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 20:57

prasa może zacznijmy od tego jaką kasą dysponujesz

#6 Share zetor19198

zetor19198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 21:14

prasa wez moze walfarme moj brat ma 4 lata i bez awari chodzi... pracuje z ursusem 3512 i chodzi idealnie.polecam ja ;)

#7 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 22 czerwiec 2010 - 21:59

prasa Przecież warfama to padaczka jest, tym nie da się porządnie beli zbić i jeszcze te łożyska sypiące się co chwilę, polecam class 46 sam posiadam class-a 66 trzeci sezon i nie było z nim żadnych problemów a zatrzymanie bali podczas prasowania nigdy mi się nie zdarzyło polecam te prasy są solidne owijanie na dwa sznurki więc nie trzeba długo czekać i w dodatku nie skomplikowana budowa ;)

#8 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 23 czerwiec 2010 - 08:44

prasa To ma być nowa czy używana?
KPK - Ochrona

#9 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 10:29

prasa a tak trochę wtrącę się do tematu, która prasa byłaby lepsza do sianokiszonki claas rolland 46 czy JD 580, obie z podobnym wyposażeniem (rotor, noże, siatka) i w podobnej cenie, z którą prasą bez noży lepiej radziłby sobie ciągnik ok 70-85KM (byłbym zadowolony już z wydajności 25-30 bel na godzinę przy współpracy z takim ciagnikiem)a z którą z nożami ciagnik 100KM, którą da się uzyskać lepszy zgniot z/bez noży? z tymi ciągnikami

#10 Share zetor19198

zetor19198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 14:25

prasa david jakos mu nic z lozysk nie pada jak ty to mowisz. jednak nie poruwnuj classa do walfarmy ;)

a poza tym to jakos zawsze on mi prasuje i dobrze zbija bele :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marciniak

marciniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 16:58

prasa Używana welger 120 x150 na jeden sznurek pasowa za 8000 tysięcy
...

#12 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 21:56

prasa

david jakos mu nic z lozysk nie pada jak ty to mowisz. jednak nie poruwnuj classa do walfarmy ;)

a poza tym to jakos zawsze on mi prasuje i dobrze zbija bele :)

Dla czego miałbym class do warfamy nie porównywać jeżeli class o którym mowa 46 jest w podobnej cenie (a nawet niższej) jednocześnie oferuje dużo lepszą jakość, u mnie na usłudze gościu sianokiszonkę prasuje warfamą i jak mu na 200 balotów 2 łożyska nie padną to jest cud a class którego posiadam jest dwa razy starszy od warfamy i w nim nie widać żeby jakiekolwiek łożysko było zmieniane o zbijaniu balotów nie wspomnę

#13 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 24 czerwiec 2010 - 07:45

prasa Widzę że posiadmy podobne sprzety chodzi mi o class roland 46 robie nia rocznie 800 belek sianokiszonki i ok 800 słomy i 50 siana mam ja juz 5 sezon w ciagu tego okresu wymieniłem tylko jeden łancuch i dwa łozyska a i pasek do aparatu wiarzącego bo był pekniety wspułpracuje z mtz 80 zapiołem kiedys ursusa 2812 ale to była tylko meczarnia a i tak nie dobił natomiast 3512 dał rade ale to tak wszystko przez siłe polecam ta prase z rotorem i do tego szeroki podbieracz zapomniałem dodac ze jest to prasa walcowa:rolleyes:

#14 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 09:05

prasa ja mam class 66 ciągam New Hollandem 6050 bele 120-150 ale na przyszły sezon planuję zmienić na 46 bo te polskie owijarki nie dają rady owinąć tak dużych balotów po mojej prasie,a poza tym jest problem z podniesieniem na tórze bo 914 jak podniesie taki balot to na dwóch kołach jedzie aczkolwiek do siana i słomy to uważam że Rolland 66 to idealna maszyna

#15 Share zetor19198

zetor19198

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 14:54

prasa mi nie chodzilo ze walfarma jest lepsza od classa ale nie jest tez zla... jakos nie nazeka na nia jeszcze a chodzi po zarobkach to napewno robi duzo bel. a do zbijania to zbija bdb. moze ktos twoj znajomy ma taka walfarme ze nie dobija i musi wymieniac lozyska ale ta taka nie jest ;)

#16 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 07:19

prasa

a tak trochę wtrącę się do tematu, która prasa byłaby lepsza do sianokiszonki claas rolland 46 czy JD 580, obie z podobnym wyposażeniem (rotor, noże, siatka) i w podobnej cenie, z którą prasą bez noży lepiej radziłby sobie ciągnik ok 70-85KM (byłbym zadowolony już z wydajności 25-30 bel na godzinę przy współpracy z takim ciagnikiem)a z którą z nożami ciagnik 100KM, którą da się uzyskać lepszy zgniot z/bez noży? z tymi ciągnikami

widzę że jeszcze nikt nie odpisał na moje pytanie, więc dopisze jeszcze do niego trochę
a więc, zamierzamy może na następny sezon wymienić prasę i w grę wchodzą te wymienione powyżej oraz jeszcze Claas Variant 180, która z tych pras byłaby najlepsza do sianokiszonki, która najlżejsza na ciągnik i która miała by najlepszy zgniot z ciągnikami wymienionymi powyzej

#17 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 20:42

prasa Co do zapotrzebowania na moc to prasy zmiennokomorowe mają mniejsze zapotrzebowanie na moc, bo one nie "zbijają", beli a ją "zwijają". U mnie 90konna 904 współpracuje z JD 550 i jej nie czuje.

#18 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 20:46

prasa Od kiedy "904" ma 90 koni ?

#19 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 28 czerwiec 2010 - 20:52

prasa hmm a new holladand 841 prasa zminno komorowa łańcuchowa ciągam ją c-385 i jakoś ona ta prase chwilami czuje??fakt baloty normalne ale takie ciezkie ze 60 z szpilą na tyle 1,5m ledwo je podnosi a przy 3011 plecak rozerwałemDodany obrazek wiec chyba do tego typu prasy troche mocy potrzeba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 21:16

prasa

Od kiedy "904" ma 90 koni ?

Odkąd ma tubosprężarkę, czyli od nowości, bo to wersja deluxe turbo.

Filipoo, ja napisałem jak jest z JD, czyli prasą na pasy, a ty robisz łańcuchową więc opory mogą być większe, w dodatku 80-ką(76KM).