Tomek12

Mały nowy ciągnik pomocniczy 40=60 KM

Polecane posty

Tomek12    42

Witam! Myślę nad zakupem nowego małego ciągnika o mocy 40-60 km najlepiej coś 3 cylindrowego. Ma być to ciągnik do międzyrzędzi i innych prac w gospodarstwie w polu jak i na łące. Jakie są modele małych ciągników bo ciężko jest coś trafić jak są to same duże. Jaki model polecacie marka i cena dowolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

coś takiego by mogło być ale oponki raczej nie za szerokie żeby wjechać w buraki czy kalafior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Ja polecam Case JX 60 lub NH TD5010. Prostota za niewygórowane pieniądze, a cienkie opony też na pewno można założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może coś z wyższej półki cenowej może massey ferguson z serii 3600 np. 3625 o mocy 69km na trzech cylindrach SISU DIESEL bardzo oszczędne silniki.Myślę że w cenie 130-140tys.zł powinieneś się zmieścić ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor964    0

Ja bym Ci radził tak jak @ vegeta23. Chociaż ja mam NH T4020 i kropie nim buraki i tytoń ale jest trochę za niski, ale traktor będzie tez wykorzystywany w przyszłości w paszo wozie gdzie ważna jest wysokość. NH TD5010 będzie moim zdaniem najlepszy jak do warzyw i zmieścisz się w cenie. Ja za swojego dałem 125 000 zł brutto(7000 zł pneumatyka od dilera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witus    0

Może Same dorado 56 clasic ... 55 km 3 cylindry turbo, bardzo oszczędny (wiem z praktyki ;) ) no i cena... w standardzie myślę że za 110 wyrwiesz napewno :)


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Popieram kolegów wyżej coś z sdf dostaniesz w tej cenie myslę, że lepszego w tym przedziale nie dostaniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Witam! Myślę nad zakupem nowego małego ciągnika o mocy 40-60 km najlepiej coś 3 cylindrowego. Ma być to ciągnik do międzyrzędzi i innych prac w gospodarstwie w polu jak i na łące. Jakie są modele małych ciągników bo ciężko jest coś trafić jak są to same duże. Jaki model polecacie marka i cena dowolna

a to koniecznie musi być taki mały? a może jednak agrofarm 410, kosztuje tyle co i agroplus a masz konkretny ciągnik, w lekkich pracach będzie oszczędny w paliwie, a też jest dość nieduży i zwinny i możesz wziąść wąskie koła 28 i 38 :) w 130 kilku tyś może się zmieścisz, ale jak już koniecznie upierasz się na małego to r2 lub agroplusik będzie całkiem fajny, ale ja jednak namawiał bym Ciebie na wersję 3 cyl turbo a najlepiej wolnossącą 4kę ( o ile jeszcze występuje ten silnik) na pewno nie będziesz żałował, bo r2 to nie c 360 szybka skrzynia potrzebuje trochę km mocy a silniki te są bardzo owszczędne jeśli nie są "męczone" więc taki 70konny spali prawdopodobnie mniej niż 56km, a z szybką skrzynią czy z 4x4 w miękkim polu to trzeba trochę kucy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseJX90    0

Proponuje Ci zakupic Case JX60, mały i zwrotny traktorek napewno sprawdził by sie jako ciągnik pomocniczy :) .


KPK Kumurun TEAM!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Kolego ja proponuję Ci Kubotę M6040, jest to cztero cylindrowiec o mocy 65KM, bardzo dobrze wyposażony, i co chyba najważniejsze to ekonomiczny. Mi średnio od czerwca do dnia dzisiejszego spalił 3,6 l/mh, w orce głębokiej jeszcze nie wiem. Kwestia kół jest otwarta bo to jedyny element montowany w Polsce. Cena to około 110tys netto, kwestia negocjacji.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdanek    0

Każdy zaproponuje Ci inny model. Jedni wola Zetory, inni Case czy Kubotę. Każdy z nas kocha się w innych markach. Patrz również na to czy będziesz mógł w razie czego dokupić części i czy cenowo nie są za drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

a ja proponuję może ursusa 3724 Mido , 50KM silnik perkins częsci powinny byc tanie i dostepne w kazdym sklpie on by kosztowal ok 105 tyś , farmtrac 555dt - 48 KM male spalanie - cena ok 79 tys , lub farmtrac 665dt - 58 KM - skrzynia biegów 12/12 z rewersem , 2 predkosci wom


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ja także proponuje Ursusa 3724 ,cena ok 105 tys zł. A wyposażenie naprawdę dobre np.Udźwig 2400 kg , wydajność pompy 45 l/min , 4 szybkozłącza ,jedno i dwuobwodowa instalacja pneumatyczna ,Masa bez obciążników 3155 kg. Oryginalny wolnossący ekonomiczny silnik Perkinsa , Wygodna i nowoczesna kabina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

tylko rożnica ceny między farmtracem a ursusem to ok 20tyś , ciągniki nie rożnią sie bardzo , silnikami , komfort podobny , może w farmtracu wieksza kabina , cena farmtraca to ok 78 tyś np takiego jak tu http://allegro.pl/farmtrac-555dt-zetor-ursus-new-holland-case-jcb-i1268725932.html a cena ursusa 3724 to ok 100 tys polecam farmtraca , ale wybór nalezy do ciebie


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

@rafalkom555 Ursus 3724 ma w standardzie skrzynie 12/4 a w opcji mozna sobie wziąść 8/8 z rewersem mech .


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

ja bym brał Farmtraca bo ma lepszą skrzynie chyba 12/12 a jeśli reszta jest podobna to po co przepłacać? Ale to tylko moje zdanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj