Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ruja i zacielanie krów

306 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Fabian

Fabian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 06 maj 2013 - 20:57

Ruja i zacielanie krów Mam spory problem z zacielaniem krów, a mianowicie, krowa ma ruję, są wszystkie objawy tak jak należy, zostaje insyminowana, a za 12-24 godziny pojawia się krew i to praktycznie z całym stadem to samo. Ostatnio 4 sztuki były ustawiane ,dostały hormon, miały być zacielane o 7 rano bo tak wychodziło, jednak że mam problemy wet zbadał usg czy są pęcherzyki i były tylko że jeszcze za małe, więc przełożył na 12 godzinę i również okazało się żę jeszcze za wcześnie zostały pokryte aż o godzinie 17, moim zdaniem coś dziwnego dzieje się z moim bydłem, tylko kto powie mi co ? I jak pozapładniać te krowy ? Nie jest to raczej wina nasienia, ani insyminatora, bo z różnych źródeł brałem nasienie i 3 różnych insyminatorów kryło i jest ciągle to samo. Dlaczego nie dochodzi do zapłodnienia, może podajecie jakieś zastrzyki po insyminacji i to by pomogło, a może macie jakieś inne pomysły ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ruja i zacielanie krów Dzisiaj, 22:16
  •  

#162 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 09 maj 2013 - 12:25

Ruja i zacielanie krów Na takie sztuki ja pakuję albo "żelowego" Sperm Vitala zaraz gdy tylko pojawia się ruja, albo gdy dla klienta to za duży wydatek to idzie zwykłe nasienie + "Ovarelin" w momencie krycia i też na samym początku rujki. Ogólnie jeśli całe stado Ci tak wariuje to polecam dobrego żywieniowca znaleźć...
"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

#163 Share Fabian

Fabian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 maj 2013 - 14:58

Ruja i zacielanie krów dzięki za pomoc, właśnie na to samo wpadł weterynarz, i już 4 sztuki były tak robione i krwi nie widać :)

#164 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 13 maj 2013 - 16:18

Ruja i zacielanie krów A co to jest ten Sperm Vitala jeśli można wiedzieć ? I w czym to ma pomoc?

Edytowany przez ChudyxD, 13 maj 2013 - 16:20.

#165 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 13 maj 2013 - 18:38

Ruja i zacielanie krów Znajdzie się kilku "expertów" na forum i podpowiadają sobie jak zrobić żeby krowa nie dostała krwi porujowej, śmiech na sali, może spermvital też ma pomóc w tym żeby krowa nie dostała krwi? :D :D :D :D :D

#166 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:1.Gry online :P, 2.Wszelkie nauki związane z biologią i chemią,
    3.Cycki

Napisany 14 maj 2013 - 12:33

Ruja i zacielanie krów Nie chodzi o to żeby nie dostała krwi a żeby się zacieliła... krew jest normalnym zjawiskiem - ale gdy pojawia się za szybko to jest to patologia - takie sztuki zacielają się ciężko i trzeba kombinować z terminami krycia... ale ty to przecież wiesz tylko jesteś po prostu trollem...

#167 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego

Napisany 14 maj 2013 - 12:43

Ruja i zacielanie krów Sperm Vitala to technologia pozwalajaca na stopniowe uwalnianie plemnikow oraz na przedluzeniu ich zywotnosci o ile dobrze kojarze, ale specjalista nie jestem takze jezeli ktos moglby to rozwinac dokladniej byłoby super:) a co do problemow kolegi z zacielaniem to wydaje mi sie ze faktycznie przydalby sie zywieniowiec...i to dobry

#168 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 16 maj 2013 - 19:10

Ruja i zacielanie krów 10 dni temu zacielismy stucznie krowe i dzis powtarzala co jej dolega???? Jak wczesniej zacielalismy to byla taka ruja niepewna raz. Latowala i skakaly na nia krowy a raz nie

#169 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:12

Ruja i zacielanie krów albo wcześniej nie miała rui albo ma cysty na jajnikach. Zbadaj ją w tym kierunku.

#170 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 18 maj 2013 - 18:46

Ruja i zacielanie krów Problem znow sie pojawil u innejj krowy 8 dni temu byla zacielana sztucznie i znow zaczela latowac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 18 maj 2013 - 19:28

Ruja i zacielanie krów prawdopodobnie jak juz bylo wspomniane moze to bys efekt jakiegos torbiela...

#172 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 maj 2013 - 20:14

Ruja i zacielanie krów q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 14:47.

#173 Share marcinek192

marcinek192

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 19 maj 2013 - 21:23

Ruja i zacielanie krów jak sprawa się wyjaśni polecam poszukać przyczyny takich sytuacji. . .

#174 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 28 maj 2013 - 20:24

Ruja i zacielanie krów Witam. Mam problem z krową, zalega jej mocz w pochwie i inseminator nie zaleca kryć, zresztą ruje ma słabe. Jak sobie z nią poradzić, moczu jest dużo.

#175 Share paulmagnus

paulmagnus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Docent biotechnologi zwierzat i weterynarii oraz hodowca z wielka pasja :)

Napisany 31 maj 2013 - 19:55

Ruja i zacielanie krów jest mozliwosc rekonstrukcji plastycznej przy "urovagina" w zaleznosci od stopnia i dlugosci wystepowania, poniewaz szyjka i jej ostium externum moze byc podrazniony ze wzgledu na mocz, i rowniez wydoczne czerwone pierscienie Burdiego.ale watpie czy w polsce ktos sie podemuje

#176 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 16 czerwiec 2013 - 14:36

Ruja i zacielanie krów Witam.Potrzebuję porady dotyczącej inseminacji jałowic

Mój tata prowadzi gospodarstwo rolne ukierunkowane na chów krów mlecznych , gdzie nacisk kierowany jest na takie parametry jak:

-białko
-tłuszcz
-wydajność mleczna
-bez problemów z wymieniem

Zamieszczam teraz info o rodowodzie jałowic

Matka pochodzenie córka pochodzenie czym inseminować: ?

Krowa nr1.brak rodowodu artabas
Krowa nr2. brak rodowodu justuś RW-HF
Krowa nr3 JAGUAR Byk(podobno jersey)
Krowa nr4 brak rodowodu ARTABAN(charolais)
Krowa nr5 brak rodowodu Jaguar SM
Krowa nr6 Brak rodowodu Jaguar SM
Krowa nr7 Brak rodowodu Justus HF RW
Krowa nr8 Brak rodowodu BLISS-HF
Krowa nr9 Byk H-F Bonair

Edytowany przez poziomka, 16 czerwiec 2013 - 16:54.

#177 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 14:59

Ruja i zacielanie krów Justus a nie Justuś ;)

#178 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 16 czerwiec 2013 - 16:54

Ruja i zacielanie krów Ok przepraszam już edytuję :)

#179 Share kalar

kalar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
    3.Cycki

Napisany 04 lipiec 2013 - 12:32

Ruja i zacielanie krów Nie rozumiem co znaczy "nie chce kryć"... jeśli sobie klient życzy to ja mu byka pokryję... owszem odradzę, ale jak się uprze to: "płacisz żądasz" - proste jak konstrukcja cepa... Ja przy urovaginalis wyciskam cały mocz jaki się da z macicy i kryję. Może skuteczność jest mniejsza, ale krówki w końcu (3-4 krycia) zaskakują, więc pogoń inseminatora i niech się wysili trochę szczególnie jak jest to dobra krowa. Zdarza się też że po następnym wycieleniu sytuacja wraca do normy samoistnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share woodchuck91

woodchuck91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 21:27

Ruja i zacielanie krów masz niezły kolaż w oborze. Te które są po charolaise to od razu na mięso bo nic innego z tego nie będzie a resztę robić trzeba HF-ami na jałówki. Z oferty MCHiRZ może być Angelo (nie jest tani ale ma dobre parametry), Samuel... a z innych firm to wybierać coś co jest w miarę przyzwoitego, a i tak ci zajmie kilka lat wyprzenie rasy mięsnej ze stada...