Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ruja i zacielanie krów

306 odpowiedzi na ten temat

#221 Share starybudnik2

starybudnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 20:12

Ruja i zacielanie krów Mieliście może taki przypadek aby krowa cielna miała regularnie ruje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ruja i zacielanie krów Dzisiaj, 01:27
  •  

#222 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 21:09

Ruja i zacielanie krów

A jesteś w 100 % pewny, że ta krowa jest cielna? No chyba że ma aż taką huśtawkę hormonalna co w jej stanie nie powinno mieć miejsca

#223 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 22:08

Ruja i zacielanie krów

Moja jedna krowa skacze po innych krowach, wyglada jakby sie bydlowala- nonstop, nawet kilka dni przed porodem. Druga natomiast- mm zacielana byla 5 razy pod rzad, ciezko sie zaciela,ale wkoncu zalapala. Miala usg i jest cielna. Tylko ze wg ostatniego zacielenia - jest w 5 mcy ciazy, a brzuch ma ogromny jak przed porodem, i mleka uciela (z 15 litrow w listopadzie,) teraz daje 4 na dzien, Czy jest mozliwe, zeby krowa zacielila sie wczesniej i inseminatorzy zacielali cielna krowe ? Dodam,ze krowa zawsze ma ciche ruje.

#224 Share starybudnik2

starybudnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 03 styczeń 2015 - 22:30

Ruja i zacielanie krów Na 100% to nie jestem jeszcze pewny. Dzisiaj był iseminator do tej krowy chyba już z 5 raz ma ruje regularnie i stwierdził że może być już cielna. Ma zrobić usg w poniedziałek to wtedy będzie pewność. Pierwszy raz mam taki przypadek.

#225 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 15:11

Ruja i zacielanie krów

Używaliśćie nasienie w heifer plusie? Ja mam 2 krowy i 2 jałówki zrobione cupidonem w heiferze i wszystkie zaszły po pierwszym kryciu , jestem teraz ciekaw czy rzeczywiście po tym nasieniu rodzi się wiecej jałówek??? Jak jest u was? Moje sztuki cielą sie dopiero w lutym i jedna w kwietniu.

#226 Share Petryk

Petryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego, Inseminacja, Weterynaria, Festiwale muzyczne, Sport, Turystyka, Fotografia

Napisany 09 styczeń 2015 - 10:44

Ruja i zacielanie krów

Pytanie w temacie ale troszkę z innej beczki.

Inseminacją zajmuję się czynnie od czerwca 2014, do tej pory zrobiłem ich już w dziesiątkach i są efekty (pierwsze wycielenia będą w kwietniu), także wiem "co i jak" :)

Alee, tutaj stawiam swoje pytanie - miałem dzisiaj do inseminacji jałówkę wiek mhm ok 17 miesięcy, powtórka po 24 dniach od ostatniego krycia, ostatnie krycie robione wg. USG lekarza i objawów (ale dość marnych bo tylko lekkie zainteresowanie i porykiwanie), wówczas deponacja do połowy szyjki bo nie dało się jej sforsować w pełni, jałówki lepiej inseminować nawet doszyjkowo aniżeli uszkodzić coś w środku próbując przechodzić szyjkę na siłę do końca, niestety nie załapała, dzisiaj objawy hiper super, skakała, podniecona na maxa, dawała się obskakiwać, stała jak wmurowana przy inseminacji, mnóstwo krystalicznego, ciągnącego się śluzu, ale macica i szyjka macicy.. zero reaktywności i tęgości, średnica szyjki max 1cm ... dosłownie jak flak.. znowu nie dało się przejść szyjki, zaraz po wejściu coś jakby zrost, więc znowu inseminacja do szyjki, a nie trzonu.

Jak nie załapie i tym razem to będę wołać weta, ale chciałem zapytać czy ktoś z Was miał taką sztukę i jaki był jej finał ? Bo to arcydziwne, pobudzenie, wszystkie zewnętrzne objawy rujowe, a w środku w ogóle - jak gdyby nie była w rui... a przecież i za to i za to odpowiadają estrogeny czyli ten sam hormon.

#227 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 14:03

Ruja i zacielanie krów

Myślę, że trzeba będzie podać jej hormony na wyregulowanie rui. Nie ma cyst ani torbieli?

#228 Share Petryk

Petryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego, Inseminacja, Weterynaria, Festiwale muzyczne, Sport, Turystyka, Fotografia

Napisany 10 styczeń 2015 - 15:49

Ruja i zacielanie krów

Nie, ale już wstępnie skonsultowałem się z wetem i powiedział, że może być coś takiego jak aseptyczne zapalenie macicy stąd tyle śluzu, no i faktycznie wówczas poszła by na hormony, tak czy siak 21 dni minimum muszę poczekać :)

#229 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 16:02

Ruja i zacielanie krów

Zdziwiłbyś się jakby zaszła :)

#230 Share swiezak121

swiezak121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 luty 2015 - 21:02

Ruja i zacielanie krów

Mam takie pytanie ktore zapewne dla wielu wyda się dziwne i śmieszne ale ja dopiero zaczynam przygode z rolnictwem. A więc czy jeżeli mam krowę i cielaka od tej krowy(byczka) to czy jeżeli ten byk urośnie to czy będę mógl nim pokryć tą moją krowę? Czy jest taka możliwość czy np. będzie to jakieś krowie kaziroctwo i potem potomstwo bedzie jakieś upośledzone czy coś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share rolnik19214

rolnik19214

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 05 luty 2015 - 21:14

Ruja i zacielanie krów Więc tak ciele po tym byku bedzie chore slabe oraz moze zdechnac.Ile hektarow masz pola ??

#232 Share swiezak121

swiezak121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 luty 2015 - 21:17

Ruja i zacielanie krów

Mam 4 ha pola i 2 ha łaki. Czyli lepiej zaprowadzić krowę do sąsiada który ma byka?

#233 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 05 luty 2015 - 21:58

Ruja i zacielanie krów

najlepiej inseminator kolego załatwi sprawę ale jeśli nie ma w okolicy to tak najlepiej do sąsiada z krówką na spacerek

#234 Share swiezak121

swiezak121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 luty 2015 - 22:03

Ruja i zacielanie krów

Dzięki za pomoc. @ Blondynek2004 skąd dokładniej jesteś? Bo widzę, że również z lubelskiego :D

#235 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2015 - 20:51

Ruja i zacielanie krów

q

Edytowany przez Centergen, 07 luty 2015 - 22:14.

#236 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 07 luty 2015 - 17:45

Ruja i zacielanie krów A ja z okolic Ryk Stężycy a kolega skąd?

#237 Share swiezak121

swiezak121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 luty 2015 - 18:09

Ruja i zacielanie krów

Okolice Białej Podlaskiej

#238 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 08 luty 2015 - 23:06

Ruja i zacielanie krów

Mam takie pytanie ktore zapewne dla wielu wyda się dziwne i śmieszne ale ja dopiero zaczynam przygode z rolnictwem. A więc czy jeżeli mam krowę i cielaka od tej krowy(byczka) to czy jeżeli ten byk urośnie to czy będę mógl nim pokryć tą moją krowę? Czy jest taka możliwość czy np. będzie to jakieś krowie kaziroctwo i potem potomstwo bedzie jakieś upośledzone czy coś?

Bez urazy, ale chciałbyś mieć dziecko z własną matką?
Kazirodztwo występuje u wszystkich gatunków.

blondynek2004
05 lut 2015
najlepiej inseminator kolego załatwi sprawę ale jeśli nie ma w okolicy to tak najlepiej do sąsiada z krówką na spacerek

Inseminator na 1 krowę?Byk wystarczy, a pozatym autorowi tematu na pewno nie zależy żeby cielak miał jakieś super geny

Edytowany przez maciejo360, 08 luty 2015 - 23:08.

#239 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 08 luty 2015 - 23:19

Ruja i zacielanie krów

A co to za różnica na ile krów inseminator? Chociaż to zależy też od regionu. U nas nasz 1 czy kilka to dzwonisz i ci przyjedzie albo go przywozisz. Nasienie też można zamówić i je do lokalnego inseminatora dostarczą :D

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 08 luty 2015 - 23:39

Ruja i zacielanie krów W moim regionie prawie wgl nie ma inseminatora, a jak już się znajdzie to daleko i trzeba płacić, i jeszcze jak by się powiedziało, że do 1 krowy to by się pewnie zasmiał i rozlaczył :D